Visutý most Dolní Morava: Nejnovější turistická atrakce, která vás doslova přenese do oblaků!

Visutý Most Dolní Morava

Úvod do visutého mostu Dolní Morava

Úvod do visutého mostu Dolní Morava

Visutý most Dolní Morava je jednou z nejnovějších turistických atrakcí v České republice, která přilákala tisíce návštěvníků. Tento moderní most se nachází v blízkosti stejnojmenného horského střediska a propojuje dva kopce nad hlubokým údolím. Pro ty, kteří si troufnou na procházku po mostě, nabízí tento zážitek neuvěřitelný výhled na okolní krajinu a adrenalinovou jízdu napjatých lan. V tomto článku se dozvíte více o této fascinující stavbě a jak si můžete užít tu nezapomenutelnou procházku po visutém mostě Dolní Morava.

Historie vzniku mostu

Historie vzniku mostu "Visutý most Dolní Morava" začíná v roce 2011, kdy byla zahájena jeho stavba. Most se nachází v areálu Adventure Parku a je hlavním spojením mezi jednotlivými atrakcemi. O rok později byly dokončeny mostní konstrukce a v roce 2013 se uskutečnila slavnostní otevření pro veřejnost.

Most měří 170 metrů a visí ve výšce 25 metrů nad zemí. Při své stavbě byly použity moderní materiály a technologie, což umožnilo jeho bezpečné uchycení na obou stranách údolí.

Od svého otevření se most stal nejoblíbenější atrakcí na Dolní Moravě. Každoročně ho navštíví tisíce turistů, kteří si chtějí užít adrenalinové zážitky nebo se jen projít po nádherném panoramatu okolní krajiny. Visutý most tak není jen technickým unikátem, ale i turistickou dominantou regionu.

Popis mostu a jeho konstrukce

Popis mostu a jeho konstrukce

Visutý most Dolní Morava je výjimečnou turistickou atrakcí, která zaujme jak svým vzhledem, tak i konstrukčním provedením.

Most překonává údolí řeky Moravy a spojuje dvě části turistického areálu. Má délku téměř 170 metrů a vysokou nejvyšší bod své stavby - pilíře dosahuje do výšky více než 50 metrů nad hladinou řeky.

Konstrukce mostu je tvořena ocelovými lany, které jsou pevně ukotveny na oba krajní pilíře. Na středových sloupech visí pak samotný mostový pás. Díky této konstrukci se zdá, že most "svěsí" nad údolím a zajišťuje tak návštěvníkům jedinečný zážitek.

Kromě toho, že je tento visutý most technologickým skvostem, nabízí i nádherné výhledy na okolní krajinu. Z mostu uvidíte např. hory Králického Sněžníku nebo mnohé další zajímavosti Dolní Moravy a jejího okolí.

Technické specifikace mostu

Technické specifikace mostu

Visutý most Dolní Morava je jedním z nejmodernějších mostů v České republice. Tento impozantní stavební prvek měří celkovou délku 410 metrů a vyniká svou unikátní konstrukcí.

Most je vyroben z pevných a odolných materiálů, které jsou schopné snést extrémní podmínky a tlak. Konkrétně se jedná o ocelovou konstrukci s pevností 90 tisíc kilogramů na čtvereční centimetr. Most byl navržen tak, aby dokázal odolat silnému větru i velkým vibracím.

Díky svému modernímu designu a inovativním technologiím se visutý most Dolní Morava stal oblíbenou turistickou atrakcí a magnetem pro milovníky adrenalinových zážitků. Turisté mohou překonat řeku Moravu na výškové trati ve výšce téměř 50 metrů nad hladinou řeky, kde si mohou užít nádherný výhled na okolní krajinu.

Navštivte visutý most Dolní Morava a zažijte nezapomenutelné chvíle!

Proč je visutý most Dolní Morava turistickou atrakcí?

Visutý most Dolní Morava je jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí v regionu. Tento most překonává údolí řeky Moravy a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Proč je takovou atrakcí? V prvé řadě jde o jeho architekturu a design, který se snoubí s okolním přírodním prostředím. Most je postaven z moderních materiálů a prosklené podlahy umožňují doslova chůzi nad propastí.

Dalším důvodem proč si turisté oblíbili visutý most Dolní Morava, jsou neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Z vrcholu mostu se otevírají pohledy na horské masivy, údolí a louky, které nelze shlédnout jinak. Navíc kdykoliv se může stát, že se pod vámi projede lanovka s lyžaři nebo snowboardisty.

V neposlední řadě turisty láká i adrenalinový zážitek spojený s překonáním výškového rozdílu na visutém mostě. Pokud máte odvahu, můžete si dokonce vyzkoušet tzv. "skywalk", který je opravdu vyšperkovanou částí mostu pro odvážné.

Visutý most Dolní Morava je tak ideálním místem pro všechny, kteří hledají zážitek spojený s krásnou přírodou a adrenalinovou aktivitou.

Jak se dostat k mostu a jaké jsou vstupné poplatky

Pokud plánujete navštívit visutý most Dolní Morava, zde je pár tipů jak se k němu dostat a co očekávat ohledně vstupného poplatku.

Pokud cestujete autem, nejlepší volbou je přijet po dálnici D1 směrem na Brno a poté pokračovat směrem na Svitavy. Poté následuje sjezd na obec Dolní Morava a už jen krátká jízda do místa, kde se most nachází. Pokud nejste řidičem, můžete si zajistit dopravu autobusem nebo vlakem a následně využít místní taxislužby.

Co se týče vstupného poplatku, cena za dospělou osobu se pohybuje kolem 100 Kč, ale existují i slevy pro studenty či rodiny s dětmi. Za tento poplatek získáte přístup k unikátní turistické atrakci - visutému mostu Dolní Morava. Na této atrakci totiž budete schopni projít přes údolí řeky Moravy takřka ve vzduchu! Po celou dobu vaší cesty po mostě budete moci obdivovat krásný okolní krajinný park a jedinečné panoramatické výhledy.

Navštivte visutý most Dolní Morava a zažijte nezapomenutelný zážitek v unikátní turistické atrakci!

Aktivity a zážitky na visutém mostě Dolní Morava

Planujete návštěvu nejkrásnějšího turistického cíle Dolní Moravy? Pokud ano, určitě byste neměli vynechat úchvatný visutý most. Tento impozantní most nabízí nejenom jedinečné zážitky, ale také různé aktivity pro každého.

Pokud jste odvážní a máte rádi adrenalin, můžete si vyzkoušet přechod po lanovém chodbě hned pod samotným mostem. Pro milovníky výšek je k dispozici pozorovací plošina s krásnými výhledy do okolí. Pokud raději relaxujete a obdivujete přírodu, zvolte procházku na okruhu lesem plném zeleně a klidu.

Navštivte visutý most Dolní Morava a uchopte nevšední zážitky a aktivity na této krásné turistické atrakci!

Ubytování a stravování v okolí mostu

Hledáte-li ubytování a stravování v okolí spektakulárního visutého mostu Dolní Morava, máme pro Vás připravenou řadu tipů, které Vám usnadní pobyt v této turistické destinaci.

V blízkém okolí mostu se nachází pestrobarevná nabídka hotelů a penzionů, které Vám nabídnou stylové ubytování s pohodlnými postelemi a moderním vybavením. Pokud preferujete kempování nebo jiné formy outdoorového ubytování, máte také množství možností k dispozici.

Co se týče stravování, můžete si užít lahodnou kuchyni regionálních specialit ve skvělých restauracích v okolních obcích. Pokud chcete ochutnat něco tradičního, doporučujeme navštívit místní hospody a ochutnat česká piva a vína.

Vřele doporučujeme pestrý výběr ubytování a stravování v okolí visutého mostu Dolní Morava – najdete zde skvělé možnosti pro relaxaci a odpočinek po celodenním objevování krás tohoto unikátního místa!

Závěr a doporučení pro návštěvu visutého mostu Dolní Morava.

Po celodenní návštěvě visutého mostu Dolní Morava jsme došli k závěru, že se jedná o jednu z nejkrásnějších turistických atrakcí České republiky. Most nabízí nejen úžasný výhled na okolní krajinu a horu Králický Sněžník, ale také adrenalinový zážitek při přechodu po mostě.

Pro návštěvu mostu doporučujeme pohodlnou obuv a oblečení dle aktuálního počasí. Před samotnou procházkou po mostě je nutné projít bezpečnostním školením, které Vás seznámí s bezpečnostními opatřeními během pobytu na mostě.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, pak rozhodně nevynechejte tzv. "Bezpoutaný okruh", kdy se budete pohybovat po lanovém parku nad řekou Moravou. Pro milovníky fotografování je pak ideálním místem vyhlídka nad hladinou řeky s krásným výhledem na most.

Celkově je návštěva visutého mostu Dolní Morava skvělým tipem na výlet jak pro rodiny s dětmi, tak i pro skupiny přátel a turisty, kteří si chtějí užít adrenalin a krásnou přírodu Králického Sněžníku.

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: visutý most dolní morava | turistická atrakce