Objevte krásy ostrova Boa Vista v Atlantském oceánu!

Boa Vista

Informace o ostrově Boa Vista

Ostrov Boa Vista je jedním z deseti ostrovů, které tvoří Kapverdské ostrovy v Atlantském oceánu. S rozlohou přesahující 620 km² a s populací kolem 10 000 obyvatel je Boa Vista známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Hlavním městem ostrova je Sal Rei, kde se nachází přístav, trhy se suvenýry a restaurace podávající tradiční kapverdskou kuchyni. Ostrov je také domovem mnoha druhů mořských živočichů, což ho činí oblíbeným místem pro potápění a pozorování velryb.

Doprava a ubytování na ostrově

Doprava na ostrov Boa Vista je zajištěna především prostřednictvím mezinárodního letiště Aristides Pereira, které se nachází nedaleko hlavního města Sal Rei. Na ostrov lze také doplout trajektem z nejbližšího ostrova Santiago. Pro pohodlný pohyb po ostrově se doporučuje pronájem terénního vozidla, jelikož veřejná doprava není příliš rozvinutá. Co se týče ubytování, na Boa Vista najdete širokou nabídku hotelů a resortů v různých cenových relacích. Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, jsou k dispozici také ubytování v tradičních domech nazývaných "pousadas".

Pláže a přírodní krásy

Boa Vista je ostrov známý svými nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Jednou z nejznámějších pláží je Praia de Chaves, s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou, ideální pro relaxaci a slunění. Další oblíbenou pláží je Santa Monica Beach, která patří mezi nejdelší pláže na Kapverdách s 18 km bílého písku. Milovníci surfování si zase užijí podmínky na pláži Curral Velho. Přírodní krásy ostrova zahrnují poušť Viana Desert s dunami a kaktusy či útesy Morro Negro s impozantními výhledy na oceán. Každý milovník přírody si zde najde svůj kousek ráje.

Místní kultura a gastronomie

Místní kultura na Boa Vista je ovlivněna africkými, portugalskými a brazilskými tradicemi. Můžete navštívit tradiční vesnice, kde se místní obyvatelé věnují řemeslům a hudbě. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako je "cachupa" - směs fazolí, kukuřice a masových ingrediencí nebo "buzio" - pokrm z mořských plodů. Vyzkoušejte také místní rum či kapverdské víno. Kromě toho se můžete účastnit tradičních tanců a festivalů, které oslavují kulturní dědictví ostrova.

Aktivity a atrakce pro turisty

Aktivity a atrakce pro turisty na ostrově Boa Vista jsou rozmanité a lákavé. Milovníci vodních sportů si zde přijdou na své s množstvím možností kitesurfingu, windsurfingu nebo potápění. Pro ty, kteří preferují pozemní aktivity, je tu možnost projížďky na koni po pláži nebo výlety do vnitrozemí ostrova, kde mohou obdivovat pouštní krajiny a skalnaté útvary. Nezapomenutelný zážitek nabízí i pozorování želv na pláži Santa Monica či návštěva chráněného území Viana Desert. Pro milovníky ornitologie je pak ideálním místem návštěva rezervace Bofareira, kde lze spatřit různé druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí. Každoročně se také konají tradiční festivity a festivaly, které poskytují pohled do místní kultury a tradic ostrova Boa Vista.

Tipy na nezapomenutelný pobyt na Boa Vista

Pro nezapomenutelný pobyt na Boa Vista si určitě nenechte ujít východ slunce na pláži Santa Monica, která je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. Navštivte také místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční kuchyni a zakoupit si ručně vyrobené suvenýry. Doporučujeme také výlet na nedaleký ostrov Sal Rei, kde můžete prozkoumat malebné uličky a ochutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích. Pro dobrodružné duchy pak doporučujeme objevování skalnatých útesů a průzkum okolního moře při potápění či šnorchlování.

Publikováno: 28. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: boa vista | ostrov v atlantském oceánu