Zajímá vás cestování do Marsa Alamu? Zkontrolujte si aktuální počasí před odjezdem!

Počasí Marsa Alam

Připravte se na slunečné počasí v Marsa Alam! V tomto přehledu vám poskytneme aktuální informace o teplotách, srážkách a oblačnosti v této oblíbené turistické destinaci. Ať už plánujete relaxaci na pláži nebo průzkum místních památek, budete lépe připraveni s našimi podrobnými údaji o počasí.

Poloha a klima Marsa Alam

Poloha a klima Marsa Alam

Marsa Alam je město ležící na východním pobřeží Egypta, při Rudém moři. Toto místo je obklopeno pouští a horskými masivy, což ovlivňuje jeho klimatické podmínky.

Marsa Alam má horké a suché klima s minimem srážek po celý rok. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 35°C, zatímco v zimě se snižuje na kolem 20°C. Největší rozdíly v teplotách jsou během dne a noci, kdy se může teplota snížit i o 10-15°C.

Díky své poloze u Rudého moře má Marsa Alam také velmi příjemné podnebí pro turisty a potápěče. Teplota vody se pohybuje kolem 25-30°C po celý rok.

Vzhledem k tomu, že jde o pouštní oblast s malým množstvím srážek, návštěvníci by si měli být vědomi nutnosti chránit se před sluncem pomocí opalovacích krémů nebo širokých klobouků.

Teploty v průběhu roku

Teploty v průběhu roku

Pokud plánujete cestu do egyptského letoviska Marsa Alam, je důležité se připravit na místní podnebí. V průměru zde panuje horké a suché klima po celý rok, i když teploty se mohou lišit v závislosti na ročním období.

V létě (červenec a srpen) se teploty pohybují okolo 35-40 °C a vzdušná vlhkost je poměrně nízká. Naopak v zimě (prosinec až únor) jsou teploty mírnější, kolem 20-25 °C, ale mohou být begemoticky vyšší nebo nižší.

Je dobré si připravit vhodné oblečení - lehké prodyšné oblečení na léto a svetr nebo bundu pro chladnější období. Nezapomeňte také použít dostatek opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem a hydratovat se pitím hodně tekutin.

Takže při plánování vaší cesty do Marsa Alam si pamatujte na to, že teploty se mohou v průběhu roku změnit, takže si vezměte správné oblečení a nezapomeňte pečovat o své tělo.

Srážky a vlhkost vzduchu

Srážky a vlhkost vzduchu jsou důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí v Marsa Alam. Tento region je charakteristický tím, že má velmi nízkou úroveň srážek a vysokou vlhkost vzduchu. Vlhkost vzduchu může být velkým problémem pro turisty, kteří chtějí užít si sluníčka a relaxovat na pláži, neboť se mohou cítit nekomfortně kvůli pocení a obtížnostem s dýcháním. Na druhou stranu, nízké srážky mohou mít špatné důsledky pro zemědělství a ekosystém této oblasti. Proto je důležité věnovat pozornost těmto faktorům při plánování vaší cesty do Marsa Alam.

Silné větry a bouřky

Silné větry a bouřky jsou často pozorovatelné v Marsa Alam. Tyto meteorologické jevy mohou být způsobeny vlivem příboje nebo přehánějícího se horkého vzduchu. Při plánování vaší cesty do této oblasti si dejte pozor na předpověď počasí a buďte připraveni na možné náhlé změny.

Nejlepší doba na návštěvu Marsa Alam

Marsa Alam je oblíbenou destinací pro ty, kteří hledají spojení mezi luxusním ubytováním, odpočinkem a překrásnými plážemi. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, je důležité vědět, jaké počasí tam panuje.

Pokud hledáte nejlepší dobu na návštěvu Marsa Alam, může vám pomoci následující informace. Nejvíce slunných dnů najdete během jara a podzimu - března až května a září až listopadu. V létě jsou teploty velmi vysoké, takže pokud nejste zvyklí na horko, raději se vyhněte tomuto období.

V zimních měsících (prosinec - únor) se může stát, že bude chladněji než si představujete. Zatímco teploty by mohly být stále kolem 20 stupňů Celsia, nocní teploty se snižují na asi 10 stupňů Celsia.

Kromě toho je důležité vzít v úvahu i mořskou teplotu, která se pohybuje kolem 23-26 stupňů Celsia po celý rok.

Takže pokud se chystáte na dovolenou do Marsa Alam, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí a řiďte se našimi tipy pro nejlepší dobu na návštěvu.

Doporučení pro cestovatele ohledně oblečení a vybavení

Doporučení pro cestovatele ohledně oblečení a vybavení

Pokud se chystáte na dovolenou do Marsa Alamu, je důležité mít na paměti, že může být velmi horko a suché. Doporučujeme tedy přinést lehké a vzdušné oblečení, které vám umožní udržet si svou pohodu. Dále se také doporučuje přinést sluneční brýle, krém s vysokým UV faktorem a klobouk nebo šátek na hlavu. Kromě toho mohou být také užitečné ponožky proti písku, ochranný obal pro mobilní telefon v případě pobytu na pláži a repellent proti komárům.

Marsa Alam je známá pro své úchvatné potápěčské lokality, tudíž pokud plánujete potápění nebo šnorchlování, doporučujeme si přivézt vlastní vybavení. Pokud vlastnit potápěčskou výstroj nemáte, lze ji samozřejmě zapůjčit z specializovaných center.

Buďte tedy připraveni na teploty nad 30°C a blistry slunce po celý den. S tímto doporučením pro oblečení a vybavení budete moci užít si dovolenou naplno a bez stresu.

Závěrem lze shrnout, že pokud plánujete návštěvu Marsa Alam, je důležité si předem zkontrolovat předpověď počasí a vhodně se vybavit. Ať už se jedná o sluneční brýle pro ochranu proti silnému slunci či teplé oblečení na chladné večery. V každém případě však můžete být jistí, že vás tento krásný egyptský kraj přivítá svým teplým a slunečným počasím, které je charakteristické pro celoroční letní sezónu.

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: počasí marsa alam | informace o počasí v marsa alam