Saigon: Tajemné město v srdci Vietnamu, které vás uchvátí svou exotikou

Saigon

Úvod do města Saigon

Saigon, také známý jako Ho Či Minovo Město, se nachází na jihu Vietnamu. Toto město je jedním z největších a nejrušnějších v celé zemi. V minulosti byl Saigon hlavním městem Jižního Vietnamu, ale dnes slouží jako kulturní a hospodářské centrum této oblasti. Pokud hledáte úvod do tohoto fascinujícího města, máte na výběr řadu zajímavých aktivit, jako je návštěva historických památek, ochutnání tradiční vietnamské kuchyně nebo prozkoumání rozmanité architektury. Bez ohledu na to, co vás přivedlo do Saigonu, tato pulzující metropole určitě nabídne nepřeberné možnosti pro všechny návštěvníky.

Historie Saigonu

Historie Saigonu sahá až do 17. století, kdy byl založen jako malá rybářská osada v deltě Mekongu. Postupně se však stal důležitým obchodním centrem, které ovládali nejprve Francouzi a poté Vietkong. Během Vietnamské války hrál Saigon klíčovou roli jako hlavní město Jiho-Vietnamu pod kontrolou amerických vojsk. Po skončení války v roce 1975 bylo město přejmenováno na Ho Či Minovo Město a stalo se hlavním městem sjednoceného Vietnamu. Dnes je Saigon moderní metropolí s bohatou historií, kterou lze objevovat prostřednictvím jeho památek a muzeí.

Kultura a tradiční jídlo v Saigonu

Saigon, město v jihovýchodní Asii, je proslulé nejen svojí historií a architekturou, ale i svou jedinečnou kulturou a tradičním jídlem. Pokud se chcete ponořit do atmosféry Saigonu naplno, nedá se obejít bez ochutnávky místních specialit. V této části světa můžete ochutnat třeba legendární phở (polévka s nudlemi a hovězím masem), nem rán (kroketky plněné kuřecím masem a krevetami) nebo bánh xèo (placky plněné vepřovým masem, křehkými klíčky a fazolemi). A aby toho nebylo málo, Saigon nabízí i další zajímavosti jako jsou noční trhy či tradiční umělecké produkce. Dokonce si zde můžete projít zahrady náměstí Tao Đàn anebo navštívit múzeum umístěné v bývalém prezidentském paláci. Kultura Saigonu skrývá spoustu překvapení – stačí si jen trochu odskočit od turistických tras a prozkoumat dálnice místních ulic.

Nejlepší místa k návštěvě v Saigonu

Pokud plánujete návštěvu Saigonu, určitě byste neměli minout tato nejlepší místa. Začněte u historické budovy Národního muzea a pokračujte k Pagodě Jade Emperor, kde naleznete klid z hektického města. Pro obdivovatele architektury je ideálním místem radnice vítězství a Notre-Dame bazilika s odkazem na francouzskou koloniální éru. Zajímavou atrakcí je také Bitva za Saigon v roku 1975, kterou připomíná muzeum Reunification Palace. Pokud hledáte autentické zážitky, poté navštivte Ben Thanh Market pro nakupování a ochutnání tradiční vietnamské kuchyně nebo si dopřejte projížďku na motorce po ulicích Saigonu.

1. Ben Thanh Market

1. Ben Thanh Market - prozkoumejte klenot mezi trhy ve městě Saigon, Vietnamu.

2. Chrám Thien Hau

2. Chrám Thien Hau – Skvost vietnamského náboženství v srdci Saigonu

Thien Hau, neboli bohyně moře, má ve Vietnamu mnoho oddaných vyznavačů a v Saigonu jí byl postaven chrám, který se stal jedním z nejnavštěvovanějších svatostánků ve městě. Tento působivý chrám kombinuje tradiční vietnamskou architekturu s prvky čínské kultury a je plný krásných soch a malovaných obrázků, které popisují její legendy.

Pokud navštívíte Saigon, určitě si nenechte ujít tento skvost vietnamského náboženství a prohlédnout si jeho unikátní architekturu a umělecká díla.

3. Bitexco Financial Tower

Pokud hledáte nejvyšší budovu v Saigonu, pak zcela jistě nesmíte minout Bitexco Financial Tower. Tato moderní stavba nabízí nádherný výhled na celé okolí a je jedním z nejznámějších symbolů města. Navštivte toto fascinující místo a užijte si nepřehlédnutelný zážitek!

4. Múzeum zbraní a války

4. Múzeum zbraní a války v Saigonu

V Saigonu se nachází jedno z nejzajímavějších muzeí ve Vietnamu - Múzeum zbraní a války. Toto muzeum nabízí fascinující přehled o historii vietnamského ozbrojeného konfliktu, který proběhl v letech 1955 až 1975. Návštěvníci mohou vidět různé typy zbraní, vojenské vybavení, uniformy a fotografie zachycující boje v džungli.

Muzeum také ukazuje úsilí vietnamských lidí v boji za nezávislost a sjednocení země. Je to důležitá památka na dramatickou éru vietnamských dějin, která stojí za návštěvu při cestování do Saigonu.

5. Palác nezávislosti

Saigon, město v jihovýchodním Vietnamu, je domovem nejen řady kulturních památek a významných turistických atrakcí, ale také historického symbolu nezávislosti - Paláce nezávislosti. Tento impozantní budova, postavena v roce 1966 jako sídlo prezidenta Jižního Vietnamu, se stala důležitým symbolem vietnamského boje za svobodu a nezávislost. Po převzetí Saigonu severovietnamskými jednotkami v roce 1975 byl palác přejmenován na Reunification Palace a nyní slouží jako muzeum a symbol sjednocení země. Navštívit Palác nezávislosti je tedy nejenom pro historiky a milovníky architektury, ale také pro každého, kdo chce proniknout do fascinující historie Vietnamu.

Tipy na ubytování a dopravu v Saigonu

Tipy na ubytování a dopravu v Saigonu

Pokud plánujete svou následující cestu do Saigonu, města plného exotického kouzla a historie Vietnamu, v této části vám nabízíme užitečné tipy a informace pro usnadnění vašeho pobytu.

Ubytování je pro každého cestovatele jedním z klíčových faktorů, zvláště pokud hledáte venkovský styl s pohodlným přístupem ke všemu. Existuje mnoho možností pro ubytování v Saigonu, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Zajímavostí jsou také tradiční domy na lodžii, které slouží jako společné noclehárny.

Doprava v Saigonu se samozřejmě liší od té evropské nebo americké. Hlavním dopravním prostředkem jsou motorky (nebo takzvané skútry), kterými se snadno dostanete kamkoliv po městě. Přestože MHD funkční není a auta jsou dvakrát dražší než ve Spojených státech, cena za jednotlivou jízdu motorkou je poměrně nízká.

Doufám, že tyto rady vám pomohou naplánovat a užít si svůj pobyt v Saigonu, kde se setkávají kultury a krása jihovýchodní Asie.

Závěr a doporučení pro návštěvníky Saigonu

Po prozkoumání krás a tajemství Saigonu doporučuji návštěvníkům ponořit se do místní kultury a tradic. Začněte například v historické čtvrti Cholon, kde se nachází rozsáhlý trh Binh Tay, nabízející nejrůznější suvenýry a ochutnávky tradiční vietnamské kuchyně.

Dalším skvostem města je například kostel Notre-Dame, postavený ve francouzském gotickém stylu, nebo Pagoda Thien Hau, známá svými bohatými zdobenými nástropními malbami.

Pro relaxaci od shonu města doporučujeme navštívit park Tao Dan s pestrou zelení a rybníky plnými ryb a želv. Naopak pro aktivnější turisty stojí za to navštívit Cu Chi Tunnels - starobylé podzemní tunely komunistického Vietnamu i mnohých válečných konfliktů.

Saigon Vás určitě překvapí svou atmosférou a nepopsatelnou exotikou. Vychutnejte si jeho krásy naplno!

Publikováno: 17. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: saigon | město v vietnamu