Mallorca - ostrov slunce, pláží a dovolené snů!

Mallorca Dovolená

Úvod do Mallorcy jako destinace pro dovolenou

Mallorca je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro dovolenou v Evropě a láká návštěvníky ze všech koutů světa. Tato krásná Španělská ostrovní destinace nabízí návštěvníkům mnoho možností pro relaxaci, adrenalinové zážitky a kulturní poznání. Od úchvatných písčitých pláží s tyrkysovým mořem po historické památky a gastronomické lahůdky, Mallorca má co nabídnout pro každého.

Pokud se chystáte na dovolenou na Mallorce poprvé, nebojte se objevovat nová místa a aktivnosti. Ostrov je velmi rozmanitý a nabídne Vám mnoho unikátních zážitků. Zajděte si třeba na trh s místními produkty v Palma de Mallorca, navštivte klidné vesnice jako Deià či Valldemossa v pohoří Serra de Tramuntana nebo se podiďte na horský vrchol Puig Major a užijte si nádherné panoramatické výhledy.

Ať už hledáte romantiku, rodinnou dovolenou nebo adrenalínový sportovní zážitek, na ostrově Mallorca určitě najdete to, co hledáte. Vydejte se na dovolenou na Mallorcu a dopřejte si nezapomenutelný pobyt v této malebné španělské destinaci.

Popis klimatu a nejlepší doby pro návštěvu

Mallorca je ostrov ležící v Středozemním moři a nabízí návštěvníkům celoročně příjemné klima. V létě zde může být poměrně horko, ale díky příjemnému mořskému vánku se nedá takto vedro zaznamenat. Nejlepší doba pro návštěvu Mallorcy je od května do září, kdy teploty dosahují průměrných 25-30°C a pravděpodobnost dešťových srážek je minimální. Nádherné pláže a turistické atrakce jsou v této době otevřeny a nabídka aktivit nezná hranic. Pokud preferujete klidnou atmosféru bez davů turistů, doporučujeme navštívit Mallorcu v období od října do dubna. Teploty sice klesají na průměrných 15°C, ale ostrov nabídne i v této době spoustu krásných památek, historických míst a přitažlivostí pro milovníky přírody. Na Mallorce si každý najde to své!

Oblíbené pláže a vodní aktivity

Pokud se chystáte na dovolenou na Mallorce, nezapomeňte si užít některé z místních oblíbených pláží a vodních aktivit. Vychutnejte si slunce na písčité pláži Cala Millor, prozkoumejte podmořský svět při potápění v oblasti Cala Figuera nebo si užijte adrenalinovou jízdu na vodním skútru. Na Mallorce najdete nepřeberné množství možností, jak se osvěžit a užít si krásných okamžiků u moře.

Kulturní a historické památky na ostrově

Pokud plánujete strávit dovolenou na Mallorce, rozhodně nevynechejte návštěvu kulturních a historických památek na tomto krásném španělském ostrově. Mallorca je totiž bohatá na historii a kulturu, které se odrážejí v mnoha stavebních památkách po celém ostrově.

Můžete si například prohlédnout gotickou katedrálu La Seu, kterou najdete v palma de mallorca. Katedrála je velmi důležitým symbolem ostrova a byla postavena již ve 13. století. Nebo navštivte starobylé městečko Alcúdia s původními hradbami, které byly postaveny již v dobách Římanů.

Dalšími místy, které stojí za to navštívit jsou Castell de Bellver - jedinečný kulturní artefakt a překrásné místo s krásným výhledem na zátoku Palma, klášter Lluc - poutní místo ležící uprostřed hor a zámek Capdepera - krásné historické sídlo s věžemi.

Vychutnejte si tedy během své dovolené nejen slunce a moře, ale i bohatou kulturní a historickou poznávací turistiku na Mallorce.

Gastronomické speciality a typická jídla

Gastronomické speciality a typická jídla jsou rozhodující součástí každé dovolené na Mallorce. Tato slunečná španělská ostrovní destinace je nejen plná krásné přírody a historických památek, ale také nabízí bohatou gastronomickou scénu. Užijte si pochoutky jako paella, tapas, tradiční mallorský chléb s olivovým olejem nebo oblíbený koktejl Sangria. Vychutnejte si chuťové zážitky, které budou mít vliv na vaše smysly při každém kousku!

Možnosti ubytování na Mallorce

Pokud plánujete strávit dovolenou na Mallorce, máte na výběr z mnoha možností ubytování. Na ostrově se nachází jak luxusní hotely a apartmány s výhledem na moře, tak i levnější hostely a penziony pro ty, kteří chtějí šetřit peněženku. Můžete si vybrat ubytování v rušných turistických centrech jako Alcúdia nebo Palma de Mallorca, ale také se ubytovat v klidnějších oblastech, jako například v přístavním městečku Porto Cristo nebo ve venkovské krajině u Andratx. Ať už preferujete idylické pláže s tyrkysovou vodou nebo horskou turistiku, určitě najdete ideální ubytování na svou mallorskou dovolenou.

Doprava na ostrově a doporučené způsoby přepravy

Doprava na ostrově Mallorca může být pro turisty docela zapeklitá. Existuje ale několik různých způsobů, jak se na ostrov dostat a poté se po něm pohybovat. V tomto článku vám přinášíme doporučené způsoby přepravy a rady pro pohodlnou a bezproblémovou dopravu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Mallorcu, je letadlem. Letiště Palma de Mallorca obsluhuje mnoho leteckých společností z celého světa. Z letiště se pak můžete dostat do centra města autobusem nebo taxíkem.

Další možností je cestování trajektem ze Španělska nebo pevninské Evropy. Palma de Mallorca má vlastní přístav a nabízí pravidelné lodní spojení s Barcelonou, Valencií a dalšími španělskými městy.

Na Mallorce si rozhodně pronajměte auto – to vám umožní snadné cestování po celém ostrově a objevení jeho krás. Kromě toho existují také autobusy, které spojují různá místa na ostrově a jsou poměrně levné.

Když chcete zažít skutečnou atmosféru Mallorcy, zkuste použít místní dopravu – například vlaky, které vás zavedou do horských vesniček a letovisek.

Všechny tyto způsoby přepravy jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy Mallorky. Užijte si pohodlnou a bezproblémovou dovolenou na ostrově!

Závěr a shrnutí tipů pro Mallorca dovolenou.

Závěr a shrnutí tipů pro Mallorca dovolenou

Pokud si plánujete odpočinout na krásné mallorské pláži, je důležité mít na paměti několik užitečných tipů. Prvním krokem je výběr vhodného ubytování. Pokud hledáte klidné místo, volba menší vesničky nebo hotelu mimo centrum turistického ruchu je ideální.

Dalším krokem je plánování denních aktivit. Navštivte historické památky, jako například gotickou katedrálu La Seu v Palma de Mallorca, nebo Projekci Castell de Bellver, zámku s okrouhlou budovou ve středu.

Poznejte také přírodu Mallorky! Projděte se po pohoří Sierra de Tramuntana a obdivujte panoramatické výhledy na pobřežní linii ostrova nebo navštivte místní přírodní parky a rezervace.

A konečně, nezapomeňte ochutnat lahodnou mallorskou kuchyni! Vychutnejte si tradiční paellu, tortillu de patata (bramborový koláč), sobrasadu (koňakový salám) nebo coca de trampó (placku plněnou zeleninou).

S těmito tipy se stanete opravdovým znalcem Mallorcyské dovolené a užijete si pravou atmosféru této krásné části Španělska.

Publikováno: 25. 07. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: mallorca dovolená | dovolená na mallorce