Kouzelná jezera Rakouska: Objevte přírodní krásy alpského ráje

Rakousko Jezera

"Objevte krásy rakouských jezer - průvodce nejhezčími kouty alpského kraje."

Rakousko jako země jezer

Rakousko je zemí, která se může pyšnit některými z nejkrásnějších jezer v Evropě. Od horských jezer obklopených alpskými vrcholy až po malé rybníky ukryté v zelených lesích, Rakousko nabízí širokou škálu krásných vodních ploch pro turisty i místní obyvatele. Prozkoumejte s námi úchvatné rakouské jezery a objevte jejich křišťálově čisté vody, okouzlující přilehlou krajinu a pohodovou atmosféru.

Nejznámější rakouská jezera

Rakousko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a pyšní se množstvím překrásných jezer. Mezi ty nejznámější patří například Wolfgangsee, Traunsee, Attersee, Hallstätter See či Mondsee. Tyto jezera mají nejen nádherné okolí, ale také bohatou historii a současnost plnou zajímavých aktivit pro turisty. Pokud hledáte dokonalé místo pro relaxaci s rodinou či přáteli, rakouská jezera jsou tou správnou volbou!

1. Jezero Wolfgangsee

1. Jezero Wolfgangsee

Wolfgangsee je jedním z nejkrásnějších jezer v Rakousku a nachází se v regionu Salzkammergut, jen kousek od města Salzburg. Toto jezero o rozloze přibližně 13 km² nabízí návštěvníkům krásné výhledy na horské vrcholy a malebná městečka podél břehů jezera. Wolfgangsee nemá pouze estetickou hodnotu, ale také se zde dají provozovat různé vodní sporty, jako například plavání, kajak nebo windsurfing. Pro milovníky turistiky jsou tu připraveny krásné vyhlídkové stezky a cyklostezky vedoucí kolem jezera s možností odpočinku ve vesničce St. Wolfgang, která je známá svými historickými památkami a trhy s uměleckými díly.

2. Jezero Hallstättersee

Jezero Hallstättersee je jedním z nejkrásnějších jezer v Rakousku. Nachází se v regionu Salzkammergut a obklopené je horskými vrcholky, což poskytuje nádhernou kulisu pro každodenní pohledy zpříjemňující vaši dovolenou. Koupání, windsurfing a plachtění jsou k dispozici na jezeře Hallstättersee, ale lze si také vychutnat krásné pohledy na Alpy při jachtingu. Navštivte toto kouzelné místo a užijte si západ slunce nad tímto magickým jezerem.

3. Jezero Attersee

Jezero Attersee je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších jezer v Rakousku. Nachází se v hornaté oblasti Salzkammergut, jen kousek od města Salzburg. Attersee je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je windsurfing, plachtění, kajakářství a rybaření. Okolní kopce nabízejí skvělé možnosti pro turistiku a cykloturistiku s nádhernými výhledy na krajinu a modré hladiny jezera. Navštivte Jezero Attersee a zažijte krásy rakouských hor!

4. Jezero Traunsee

4. Jezero Traunsee - krása v srdci rakouských hor

Jezera jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů a Rakousko jich má spoustu. Mezi nimi se nachází i jewel našeho seznamu - jezero Traunsee. Toto idylické místo se nachází v horské oblasti Salzkammergut, kde se střetávají krásné alpské hory a čiré jezera.

Traunsee je nejen dokonalým místem pro milovníky přírody a turisty, ale také pro ty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. Nabídne vám totiž možnost rybaření, plavání nebo jachtingu. Pro ty odvážnější existuje také možnost potápění.

Nenechte si ujít krásu tohoto rakouského pokladu a zařaďte ho na svůj seznam míst, která musíte vidět!

5. Jezero Zeller See

5. Jezero Zeller See - krystalicky čistá voda a okouzlující horské prostředí

Zeller See, nacházející se v rakouské oblasti Salcbursko, je jedním z nejkrásnějších alpských jezer v Rakousku. Jeho voda je krystalicky čistá a obklopená okouzlujícím horským prostředím. V létě můžete plavat a slunit se na břehu jezera, v zimě si zde užít lyžování po okolních svazích. Navštivte Zeller See a užijte si dokonalou kombinaci relaxace s aktivním odpočinkem!

Další rakouská jezera

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, pak byste určitě měli navštívit i následující rakouská jezera. Tyto vodní plochy jsou nejen krásné, ale nabízejí také mnoho možností k aktivnímu odpočinku a relaxaci. Mezi nejpopulárnější patří například jezero Wolfgangsee, Traunsee, Attersee, Millstätter See či Ossiacher See. Všechna tato místa si zaslouží vaši pozornost a jsou stvořená pro krásné letní dny plné zábavy a odpočinku u vody.

1. Jezero Neusiedler See

Jezero Neusiedler See je jedním z nejvýznamnějších rakouských jezer. Leží na hranici Rakouska a Maďarska a je obklopen působivou přírodou. Toto slané jezero má rozlohu více než 300 km², což ho činí druhým největším vnitrozemským jezerem střední Evropy. Je oblíbené mezi vodáky, cyklisty a turisty, kteří sem přijíždějí za krásnými výhledy a klidným odpočinkem u vody.

2. Jezero Mondsee

2. Jezero Mondsee: Krásné jezero v srdci Solné komory Rakouska

Jezero Mondsee, nacházející se v Solné komoře Rakouska, je jedním z nejkrásnějších jezer v této oblasti. Své jméno získalo podle svého tvaru, který připomíná měsíc. Jezero se rozkládá na ploše více než 14 km2 a je obklopeno malebnou krajinou plnou lesů a kopců.

Mondsee nabízí mnoho možností pro odpočinek a relaxaci. Řada cyklostezek a turistických tras vede kolem jezera a turisté si mohou užít krásné scenérie při procházce nebo jízdě na kole. Kromě toho jsou v okolí jezera k dispozici i různé sportovní aktivity, jako například windsurfing, waterskiing či rybaření.

Pokud hledáte romantiku, na břehu jezera najdete mnoho krásných restaurací s výhledem na jezero. Navštivte jednu z nich a užijte si večeři za svitu zapadajícího slunce nad horizontem.

Pobyt u jezera Mondsee určitě patří mezi jeden z nezapomenutelných zážitků vaší návštěvy Rakouska.

3. Jezero Fuschlsee

Vítejte u třetího jezera v naší sérii "rakousko jezera" - Fuschlsee. Tento malebný jezerní útvar se nachází nedaleko města Salzburg a nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také možnosti pro outdoorové aktivity jako kajak, paddleboarding či turistiku po okolních horách. Užijte si klidnou atmosféru rybolovu nebo relaxujte na pláži obklopeni zelenými lesy a horskými štíty. Fuschlsee Vám poskytne dokonalý únik z každodennosti a nabídne nezapomenutelný zážitek v srdci rakouských alp.

4. Jezero Ossiacher See

4. Jezero Ossiacher See: Najděte klid a odpočinek u malebného rakouského jezera

Ossiacher See leží na jižním úpatí Alp nedaleko města Villach v Korutanech a nabízí skvělé možnosti koupání, windsurfingu a cyklistiky. Okolní kopce a lesy poskytují dokonalé prostředí pro turistiku a horolezectví. Navštivte také historický zámek Landskron s ptačím parkem nebo se vydejte na projížďku lodí po jezeře a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu. Ossiacher See je ideálním místem, kde se můžete vyhnout ruchu velkoměsta a užít si klidné chvíle uprostřed překrásné přírody Rakouska.

5. Jezero Millstätter See

Jezero Millstätter See se nachází v jižním Rakousku a patří mezi nejkrásnější jezera této alpské země. Své jméno získalo podle nedalekého městečka Millstatt, kterému dominuje mohutný klášter. Jezero je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí návštěvníkům řadu aktivit – od plavání a windsurfingu po lyžování na okolních kopcích v zimním období. Rajskou atmosféru dotvářejí malebné rybářské vesničky a romantické vyhlídky na jezero ze středověkých hradů v okolí. Navštivte Millstätter See a užijte si relaxaci uprostřed rakouských Alp!

Aktivity na rakouských jezerech

Pokud hledáte nádherné a klidné místo k odpočinku, rakouská jezera jsou tím správným místem pro vás! Rakousko nabízí mnoho jezer, která jsou ideální pro vodní sporty, rybaření nebo prostě jen k oddechu. Mezi nejoblíbenější patří nejspíše Hallstätter See, Wolfgangsee a Traunsee. Nejenže můžete užít krásných výhledů na alpské vrcholky, ale také se tam naučit windsurfingu nebo kajakování. Vychutnejte si klidnou atmosféru a krásné scenérie na rakouských jezerech!

1. Plavba lodí

1. Plavba lodí - Objevování křišťálových vod rakouských jezer

2. Koupání, pláže

Pokud plánujete dovolenou v Rakousku, neměli byste vynechat návštěvu jeho krásných jezer a koupání na jejich plážích. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou například jezera Wolfgangsee, Zeller See nebo Hallstätter See. Voda tady má příjemnou teplotu a čistotu, takže si můžete užít osvěžení i relaxaci. Kromě toho nabízejí pobřežní městečka širokou škálu aktivit pro celou rodinu - od plavání a slunění na pláži po cyklistické výlety nebo romantické procházky okolo jezer. Ať už hledáte klid a pohodu nebo adrenalinové zážitky, rakouská jezera mají co nabídnout pro každého.

3. Windsurfing, kitesurfing

Rakousko nabízí nejen krásnou přírodu a horské scenérie, ale také skvělé podmínky pro vodní sporty. Mezi ty nejoblíbenější patří bezpochyby windsurfing a kitesurfing. Vodní plochy rakouských jezer jsou ideálním místem pro tyto sporty, díky silnému větru a klidné vodě. Tuto adrenalinovou zábavu si mohou užít jak začátečníci, tak i zkušení surfaři.

4. Rybaření

Pokud se chystáte na dovolenou v Rakousku a milujete rybaření, máme pro vás skvělé tipy! Rakousko je totiž plné krásných jezer, které jsou ideální pro tento druh zábavy. V této části se budeme věnovat čtvrtému tipu na nejlepší rybaření v rakouských jezerech.

5. Turistika, cykloturistika

Pokud plánujete svou další dovolenou v Rakousku a máte rádi turistiku nebo cykloturistiku, pak jste na správném místě! Rakousko nabízí nádherné jezera a okolní krajinu, které jsou ideální pro procházky po přírodě a cyklistické výlety. Mezi nejoblíbenější jezera v Rakousku patří například Wolfgangsee, Traunsee či Attersee. Tyto jezera se nacházejí v blízkosti malebných rakouských měst a jsou obklopeny malebnými horami, což poskytuje perfektní možnost pro aktivní odpočinek. Pokud hledáte dovolenou plnou krásné přírody a sportovních aktivit, pak navštivte Rakousko a objevujte jeho nádherné jezera na kole nebo pěšky!

Závěr: Odpočiňte si u malebných rakouských jezer

Pokud hledáte krásný a klidný ráj k odpočinku, nenechte si ujít návštěvu rakouských jezer. Tyto malebné přírodní útvary nabízejí nejenom nádhernou scenérii, ale také množství aktivit a zábavy pro celou rodinu. Najdete zde čistou vodu vhodnou ke koupání, širokou paletu vodních sportů, stezky pro pěší turistiku i cyklistické trasy. Ať už se rozhodnete navštívit slavné Salzkammergutská jezera, oblíbené Wolfgangsee nebo tajuplné Traunsee, určitě nebudete litovat!

Publikováno: 22. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: rakousko jezera | jezera v rakousku