Europapark: Když se dobrodružství a zábava spojují v jednom

Europapark

Europapark je jedním z největších a nejoblíbenějších zábavních parků v Evropě. Park se nachází v německém městě Rust, nedaleko hranic s Francií a Švýcarskem. Zahrnuje neuvěřitelných 14 tematických oblastí, které nabízejí různé zážitky pro všechny věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější atrakce patří například horská dráha Silver Star, která je považována za jednu z nejrychlejších a nejvyšších na světě, či vesmírná loď Eurosat CanCan Coaster. Europapark je proto ideálním místem pro rodinný výlet plný adrenalinu a zábavy.

Historie Europaparku

Europapark se nachází v německém městě Rust a je jedním z nejpopulárnějších zábavních parků v Evropě. Jeho historie sahá až do roku 1975, kdy byl otevřen jako malý zábavní park s názvem "Europa-Park Rust". V průběhu let se však rozrostl do současné podoby, kterou známe dnes.

V roce 1982 byla otevřena první horská dráha, a to Bobsleigh - tobogán. Následovaly další atrakce jako například Eurosat - kosmická jízda, Silver Star - nejvyšší horské dráhy v Evropě, či Blue Fire Megacoaster - rychlostní jízda.

V roce 1995 byla otevřena nová oblast parku s názvem "Spain" a v roce 2016 pak další novinka - oblast "Irish".

Europapark se postupně stával populárním po celé Evropě a přilákává ročně miliony návštěvníků. V současné době nabízí více než 100 atrakcí na ploše téměř 100 hektarů.

Umístění a rozloha parku

Europapark se nachází v německém městě Rust, které leží v spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Park zaujímá celkovou rozlohu přibližně 970000 metrů čtverečních a je tak největším zábavním parkem v Německu. Navštívíte-li tento park, můžete se těšit na více než 100 atrakcí, které jsou roztroušeny po celém areálu. Mezi nejoblíbenější patří například horská dráha Europa-Park Blue Fire Megacoaster, vodní atrakce Atlantica SuperSplash či tematická oblast s italskou atmosférou.

Hlavní atrakce a zábavní aktivity

Europapark je jedním z největších a nejoblíbenějších zábavních parků v Evropě. Park nabízí široké spektrum atrakcí a aktivit pro dospělé i děti. Mezi hlavní atrakce patří horská dráha Silver Star, vláček Euro-Mir, kosmická loď Eurosat, vodní atrakce Atlantica SuperSplash a mnoho dalších. Návštěvníci si také mohou užít různé show a představení, jako jsou akrobatické vystoupení, taneční show a divadelní hry. Europapark je rovněž známý svými sezónními akcemi, například vánočními trhy a Halloweenovou oslavou s tematikou hororových filmů.

Restaurace a ubytování v Europaparku

Europapark je největší evropský zábavní park a nabízí nejen spoustu atrakcí, ale také mnoho možností pro příjemný pobyt včetně restaurací a ubytování. V parku najdete více než 20 restaurací, které nabízejí širokou škálu pokrmů od tradičních německých specialit, přes italskou kuchyni až po japonská sushi. Pro návštěvníky, kteří si přejí strávit více času v parku, jsou k dispozici různé druhy ubytování - od hotelů s pěti hvězdami a wellness službami po kempy a karavany. Jedním z nejoblíbenějších hotelů je např. Hotel Bell Rock s atmosférou amerických pobřežních hotelů. Ubytovat se můžete také přimo uvnitř parku v jednom ze čtyř tematických hotelů - Europa-Park Krønasår, Europa-Park Castillo Alcazar, Europa-Park El Andaluz nebo Europa-Park Bell Rock.

Doprava a parkování

Europapark je velmi oblíbenou turistickou destinací, která každoročně přivítá desítky tisíc návštěvníků. Pokud se do parku přijedete podívat vlastním vozem, může být problém s nalezením volného parkovacího místa, zejména během letní sezóny a o víkendech. Proto doporučujeme využít veřejnou dopravu - park je dobře dostupný autobusy a vlaky. Vstupenky na Euopapark si můžete koupit online nebo u pokladny na místě.

Tipy pro návštěvníky

Europapark je jeden z největších a nejoblíbenějších zábavních parků v Evropě. Pokud se chystáte na návštěvu, máme pro vás pár užitečných tipů.

- Pokuste se navštívit park mimo hlavní letní sezónu, kdy je v něm mnohem méně lidí.

- Před návštěvou si přečtěte informace o atrakcích a rozhodněte se, které chcete navštívit jako první.

- Využijte možnost zakoupit si lístky online předem, tak si ušetříte čas na frontách.

- Sledujte počasí a připravte se na různé klimatické podmínky - i když je hezký den, nezapomeňte na sluneční brýle a opalovací krém.

- Nenechte si ujít show a kulturní akce ve venkovním amfiteátru.

- Máte-li hlad, vyberte si ze široké nabídky restaurací s různými druhy jídla.

- Nezapomeňte na fotoaparát - europapark nabízí mnoho fotogenických scén a památek.

Doufáme, že tyto tipy vám pomohou plně vychutnat vaší návštěvu Europaparku!

Sezónní akce a speciální události

Europapark je nejen jedním z nejpopulárnějších tematických parků v Evropě, ale také hostí celou řadu sezónních akcí a speciálních událostí po celý rok. V létě se můžete těšit na osvěžující vodní atrakce a každý večer na ohromující show s hudbou a světelnými efekty. V zimě se park přeměňuje na Winter Wonderland s mnoha vánočními trhy, ledovými dráhami a vynikajícím jídlem. Dále jsou k dispozici též halloweenské slavnosti plné strašidelných atrakcí a úbytku světla i další zajímavé akce během roku. Nezáleží tedy na tom, kterou dobu roku si vyberete pro návštěvu Europaparku - vždy budete mít možnost zažít něco nového a zábavného!

Ochrana životního prostředí a udržitelnost

Europapark se angažuje v ochraně životního prostředí a udržitelnosti. Tento přístup je reflektován například v používání obnovitelných zdrojů energie, jako jsou fotovoltaické panely, využívání dešťové vody či ekologickém nakládání s odpady. Park také podporuje recyklaci a minimalizaci produkce odpadů a propaguje osvětu veřejnosti o environmentálních otázkách. Díky tomu mohou návštěvníci Europaparku zažít jedinečné zážitky bez ohrožení přírodního prostředí.

Závěr a doporučení pro návštěvu Europaparku

Pokud se rozhodnete navštívit Europapark, určitě nebudete litovat. Tento park nabízí mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie a přináší úžasnou zábavu a vzrušení. Po celodenním pobytu v parku doporučujeme také navštívit krásné městečko Rust, které je situováno nedaleko od parku. V okolí si také můžete prohlédnout nádhernou přírodu či historické zajímavosti. Celkově bychom tedy Europapark určitě doporučili pro skvělý zážitek plný adrenalinu a zábavy.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Monika Švábová

Tagy: europapark