Dovolená ve středočeském regionu může být plná zajímavých výletů

Pokud chcete tento rok vynechat exotiku a obejdete se bez dlouhých cest, nabízí se odpočinek v lůně přírody. Středočeský kraj je sice široký pojem, ale když zmíníme povodí řeky Berounky, znalci historie si vybaví, že je zde hned několik známých hradů spojených s českou státností. Prim mezi nimi hraje Karlštejn, který si oblíbili i návštěvníci ze zahraničí.

Rodný kraj nabídne přímo poetickou scenérii, řadu zajímavých cyklostezek a místa, kde se dá báječně relaxovat. Zbývá už jen jediné, vybrat si vhodný termín. Dovolená pro celou rodinu je již připravena!

Klidné prostředí pro rodiny s dětmi

Pokud chcete zažít pár klidných dní jako celá rodina, je ubytování v penzionu Karlštejn zajímavým tipem. Na začátku bude vždy kontinentální snídaně, díky níž budou mít všichni výletníci dostatek energie na poznávání okolní nádhery.

Zoopark, vinice, ale také Svatý Jan pod Skalou nebo Malá Amerika, to jsou místa, kde se výborně baví malí i velcí. Zvolit si můžete z deseti pokojů, přičemž jsou v nabídce dvě různé možnosti. Vyberete si dvoulůžkovou pro společný víkend s partnerem? Nebo cestujete i s dětmi a dáte přednost čtyřlůžkové variantě?


K dispozici je také apartmán, který přijde vhod početnějšímu kolektivu. Má totiž kuchyňku, kde si můžete připravovat večeře. A když na podobnou věc nebude energie, nevadí. Penzion má restauraci, kde hraje hlavní roli národní kuchyně.

A kde můžete parkovat?

Pokud přijedete autem, parkovací místo najdete v bezprostřední blízkosti svého ubytování, což je hodně praktické. Železniční stanice je však hned naproti penzionu, takže můžete do svého cíle dorazit i jinak.


Připraveno je poklidné zázemí, které na vás dýchne prvorepublikovou atmosférou. Poznejte proto český hrad číslo jedna zblízka, je to skutečná perla střední Evropy. 

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Monika Švábová