Cannes: Klenot francouzské Riviéry láká cestovatele

Cannes

Cannes je nádherné město nacházející se na jižním pobřeží Francie v oblasti Côte d'Azur. Známé především pro své mezinárodní filmové festivaly, Cannes láká každoročně tisíce návštěvníků z celého světa. Mimo to je město plné luxusních hotelů, nádherných pláží a vynikající restaurace. Pro ty, kteří touží po krásných památkách, nabídne Cannes i historickou část s malebnými uličkami a trhy se stánky prodávajícími místní speciality. Pokud hledáte dokonalou kombinaci slunečného pobytu s kulturním zážitkem, Cannes je ideálním cílem pro vaše plány dovolené.

Geografická poloha a přírodní krása

Cannes leží na pobřeží Středozemního moře v jižní Francii a je často nazýváno "perla Azurového pobřeží". Toto město má úchvatné pláže s jemným pískem, azurové vody a palmami lemující nábřeží. Okolní kopců nabízejí krásné výhledy na moře a přiklánějí se k horám Alp Maritime na severu. Cannes je obklopeno lesy a zahrnuje mnoho parků a zelených ploch, které jsou ideálním místem pro relaxaci nebo piknik s rodinou a přáteli. Je to skutečné rajské místo pro ty, kteří chtějí užít si krásu přírody ve spojení s luxusem.

Historie a kulturní dědictví

Cannes, město známé především díky svému prestižnímu filmovému festivalu, se může pochlubit také bohatou historií a kulturním dědictvím. První zmínky o oblasti pocházejí již z římských dob, kdy bylo místo nazýváno Aegitna. V průběhu středověku zde vznikla pevnost Castrum Canois a město se postupně rozrůstalo kolem ní.

V 19. století se Cannes stalo oblíbeným letoviskem aristokracie, která sem jezdila hledat útočiště před nepříznivým klimatem v severní Evropě. Dnes můžeme v centru města vidět nádherné villas, paláce a hotely z této doby, které jsou nejen památkou na minulost, ale také turistickou atrakcí.

Dalším kulturním pokladem Cannes je kostel Notre-Dame de l'Espérance s původem ze 14. století a goticko-renesanční architekturou nebo Muzeum Castre, které nabízí expozici o historii regionu i umělecky cenných exponátů.

Celkově lze tedy říci, že Cannes nenabídne pouze slavný filmový festival, ale také zajímavou historii a kulturní dědictví, které stojí za návštěvu.

Slavný filmový festival v Cannes

Slavný filmový festival v Cannes je jedním z nejprestižnějších a nejobdivovanějších kulturních událostí na světě. Každý rok se setkávají v Cannes nejslavnější filmaři a herci z celého světa, aby představili své novinky a soutěžili o ocenění Zlatá palma. Mnoho lidí považuje festival v Cannes za vrcholný okamžik filmového průmyslu, protože zde mohou být objeveni noví talenti a prezentovány nejvýznamnější filmy roku. A kromě toho, že se návštěvníci festivalu mohou setkat s hvězdami, mají také možnost proniknout do tajů filmové produkce díky bohatému programu seminářů a workshopů.

Luxusní hotely a pláže

Cannes je známé jako symbol luxusu a vysokých standardů. Toto francouzské město na pobřeží Středozemního moře nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také špičkové hotely s prvotřídními službami. V Cannes se nachází celá řada hotelů, které patří mezi nejprestižnější na světě a jsou oblíbenými cíli pro celebrity z celého světa. Tyto hotely nabízejí dokonalý komfort a luxus, který si přejete během své dovolené zažít. Pokud toužíte po klidu a relaxaci, pak bude pro vás ideálním místem jedna z pláží, které jsou ve městě k dispozici. S jemným písčitým plážemi a průzračnou modrou vodou Středozemního moře se stanou vaším rájem na Zemi.

Místní gastronomie a víno

Cannes je nejenom známé svým slavným filmovým festivalem, ale také svojí bohatou gastronomickou scénou a vynikajícím vínem. V oblasti se nachází mnoho restaurací, které nabízejí tradiční jižofrancouzská jídla jako bouillabaisse (rybí polévka) a ratatouille (zeleninový pokrm). Pro milovníky mořských plodů je Cannes ideálním místem pro ochutnání čerstvých ústřic a humrů.

Oblast kolem Cannes je také domovem mnoha vinic, kde se pěstují odrůdy proslulé svou kvalitou. Mezi nejznámější patří například Syrah, Grenache nebo Mourvèdre. Místní vína jsou ceněna pro svůj charakteristický aroma a chuť, která v sobě nese celou historii regionu. Doporučuje se navštívit některou z místních vináren a ochutnat jejich speciality při krásném výhledu na středozemní moře.

Aktivity a atrakce pro turisty

Cannes, město slunečního pobřeží v jižní Francii, je velmi populární turistickou destinací. Navštěvovat ho lze prakticky po celý rok, ale nejhezčí období jsou jaro a podzim. Cannes nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro turisty: procházky po luxusní promenádě La Croisette, návštěvy muzea filmu, prohlídka starého přístavu a katedrály Notre-Dame-de-l'Espérance. Milovníci historie si nemohou nechat ujít návštěvu pevnosti Fort Royal na ostrově Île Sainte-Marguerite. V letních měsících je možné se vydat na pláže s jemným pískem, které Cannes nabízí (např. Plage du Midi) nebo se projet lodí kolem zátoky Lerins. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je tu možnost jít na windsurfing nebo jet-ski či si pronajmout lehké letadlo a vychutnat si panoramatický let nad Cannes a okolím. Město také hostuje řadu festivalů - třeba Mezinárodní filmový festival v květnu či Mezinárodní ohňostrojový festival v srpnu - důvodů ke své návštěvě je tedy v Cannes opravdu mnoho.

Nakupování a móda v Cannes

Cannes je proslulé svým luxusem, a tedy i módním průmyslem. Nachází se zde spousta butiků a obchodů s vysokou kvalitou oděvů, doplňků a kosmetiky. Mesiášská ulice nabízí několik známých návrhářských butiků jako Chanel, Dior nebo Louis Vuitton. Přestože jsou ceny značkových produktů poměrně vysoké, mnoho lidí přijede do Cannes právě kvůli nakupování.

Pro ty, kteří nechtějí utrácet tolik peněz za oblečení, jsou tu tradiční trhy Forville Market a Marché Gambetta. Tyto trhy nabízejí bohatý sortiment čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, sýrů a mnoho dalšího. Zde mohou turisté nalézt také suvenýry typické pro region Provence.

Celkově lze říci, že nakupování v Cannes je zážitek plný elegance a vkusu. Místní obyvatelé i návštěvníci si užívají stylovosti této slavné francouzské riviéry.

Doporučení pro návštěvu města

Pokud plánujete navštívit jižní Francii, rozhodně nezapomeňte zahrnout do svého seznamu město Cannes. Toto krásné a slavné město nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a samozřejmě slavný festival filmu. Pokud hledáte tipy na to, co vidět a zažít v Cannes, doporučujeme navštívit Palais des Festivals et des Congrès, který je domovem pro každoroční filmový festival. Dále určitě nevynechejte návštěvu historické čtvrti Le Suquet s úzkými kamenickými uličkami a malebnými hospůdkami. Pro milovníky přírody je zase ideálním cílem ostrov Île Sainte-Marguerite s nádhernou přírodou a památkou Fort Royal. Ať už jste milovníkem umění nebo prostě jen hledáte relaxaci při procházkách podél pobřeží ve slunci, Cannes vám nabídne mnoho možností pro skvělou dovolenou.

Celkově lze říci, že Cannes je městem plným krásných pláží, luxusních hotelů a výjimečného kulturního bohatství. Mnohé prestižní akce, jako například Festival filmu v Cannes, přilákají do města největší hvězdy z celého světa. Turisté sem také rádi jezdí za slunečními paprsky a pobytem v luxusním prostředí Rivieře. Navíc stojí za to podniknout procházku po starém městě, které skrývá mnoho historických památek a kouzelných uliček. Pokud tedy hledáte místo, kde si užijete jak luxusní dovolenou tak i kulturní zážitky, Cannes určitě stojí za návštěvu.

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: cannes | město v jižní francii