Bahamy: Karibský ráj plný neuvěřitelných zážitků!

Bahamy

Úvod do Baham

Bahamy jsou karibský ostrovový stát, který se skládá z více než 700 ostrovů. Tyto ostrovy přitahují turisty z celého světa díky svým bílým písečným plážím, tyrkysově modrému moři a hojnosti exotických zvířat a rostlin. Bahamy jsou také známé pro svou bohatou historii a kulturu, která vychází ze spojení afrických, britských a španělských vlivů. Naučte se více o této fascinující destinaci s naším úvodem do Baham.

Geografie Baham

Bahamy jsou karibský ostrov ležící na sever od Kuby a Jižní Floridy. Geograficky se skládají z více než 700 ostrovů a drobných útesů, které tvoří celkovou rozlohu přes 13 000 km². Bahamské ostrovy se nacházejí v tzv. Bermudském trojúhelníku a jsou oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa díky svému tropickému podnebí a krásné přírodě. Největšími ostrovy jsou Grand Bahama, Great Abaco a Andros Island. Geografická poloha Baham umožňuje rozmanité možnosti pro trávení volného času - kromě slunných pláží je zde také mnoho aktivit spojených s vodními sporty nebo pozorováním korálů a podmořských ryb.

Historie Baham

Bahamy jsou karibský ostrov s bohatou historií, která sahá až do 15. století, kdy sem dorazili první evropští objevitelé. Ostrov se stal důležitým centrem obchodu s otroky a byl také místem tvrdých bojů mezi Angličany a Španěly o kontrolu nad této strategickou oblastí. V roce 1973 se Bahamy staly nezávislým státem a postupně se začaly rozvíjet jako turistická destinace s nádhernými plážemi, překrásnými korálovými útesy a jedinečnou faunou a flórou. Today, the Bahamas are known for their beautiful beaches, stunning coral reefs and unique flora and fauna.

Kultura a tradice Baham

The Bahamas jsou ostrovem s bohatou kulturou a tradicemi, které sahají hluboko do minulosti. Od indiánských kořenů Arawaků a Lucayanů, přes koloniální éru britské nadvlády až po současný mix karibských, afroamerických a evropských vlivů. Tuto směsici kultur můžete ochutnat v tradičních jídlech, tancích nebo řemeslech jako je například tkaní košíků z palmových listů. Zahrnuje také mnoho festivalů a oslav, jako například Junkanoo - barevný průvod lidových hudebníků a tanečníků, který se koná během Vánoc i Nového roku. Kultura a tradice Baham jsou tak udržovány živými i dnes a představují jedinečnou součást kulturního bohatství Karibiku.

Turistické atrakce Baham

Turistické atrakce Baham

Pokud plánujete návštěvu karibského ostrova Bahamy, máte se na co těšit! Tento tropický ráj nabízí nespočet zajímavých míst a aktivit pro turisty všech věkových kategorií. Podívejte se na naše nejoblíbenější turistické atrakce Baham:

- Pláže: Bahamy jsou známé po celém světě pro své krásné bílé písčité pláže s tyrkysovým mořem. Mezi nejoblíbenější patří Cable Beach, Paradise Island a Pink Sands Beach.

- Rybaření: Díky své poloze v Karibiku jsou Bahamy ideálním místem pro rybáře. Vyzkoušejte si sportovní rybolov na modrém marlinovi nebo lov šnorchlováním.

- Potápění: Jižní pobřeží Baham nabízí jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Podmořský svět tvořený korálovými útesy, jeskynními systémy a vraky lodí je doslova nádherný.

- Historické památky: Bahamy mají dlouhou historii, kterou můžete objevovat např. v koloniálním hlavním městě Nassau nebo na zdech pevností Fort Charlotte a Fort Fincastle.

- Nákupy: Pokud rádi nakupujete, pak se vydejte do přístavu v Nassau. Nachází se zde několik obchodů s místními suvenýry, ale i módní butiky.

Přijďte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Bahamách!

Pláže a vodní aktivity Baham

Bahamy jsou ostrovem, který láká návštěvníky z celého světa svými krásnými plážemi a nekončící nabídkou vodních aktivit. Užijte si letní dovolenou jako nikde jinde - potápějte se s různými druhy ryb a další fauny, zkoušejte vodní lyže, windsurfing či kajak. Nevynechte ani možnost proplout na loďce kolem ostrovů či ochutnat místní speciality u pobřeží. Bahamy jsou skutečným rájem pro milovníky slunce, vody a adrenalinu.

Podmořský svět Baham

Podmořský svět Baham je jednou z nejkrásnějších atrakcí tohoto karibského ostrova. Díky průzračně čistému moři se můžete potápět a pozorovat ohromující podmořský život. Pojďte s námi objevit fascinující korálové útesy, ryby všech barev, žraloky a další skvosty tohoto tropického ráje. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek z dovolené, určitě nesmíte vynechat Podmořský svět Baham!

Místní kuchyně a gastronomie Baham

Pokud se chystáte na Bahamy, připravte se na chuťový zážitek! Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako conch salad (salát z mořských šneků), johnnycakes (kukuřičné noky) a guava duff (buchta s guavovou náplní). Kromě toho je Bahamy proslulé svými rybími pokrmy, zejména rajčatovo-paprikovou polévkou s okounem. A to vše lze samozřejmě zapít čerstvým ovocným džusem nebo rumovým koktejlem. Dobrou chuť!

Doprava a ubytování na Baham

Doprava a ubytování na Baham

Pokud plánujete cestu na karibský ostrov, Bahamy jsou bezpochyby krásným a exotickým cílem. Při plánování vaší dovolené je velmi důležité zvážit dopravu na ostrov i ubytování.

V oblasti dopravy se nabízejí lety z mnoha různých destinací po celém světě. Z České republiky můžete vyrazit například s mezipřistáním v USA nebo Kanadě. Po příletu pak budete potřebovat transfer na váš hotel nebo další cestovní destinaci.

K dispozici je také síť veřejné dopravy, která pokrývá ostrov asi 80 %. Nejčastěji se používají jitney autobusy, ale kromě nich si můžete pronajmout i motorku či auto.

Co se týče ubytování, na Bahamách najdete velkou škálu možností od luxusních resortů a hotelů až po menší rodinné penziony a apartmány. V hlavním městě Nassau se nachází většina turistických zařízení, ale pokud hledáte klidnější pobyt, doporučujeme například Exhumas nebo Andros.

Nezapomeňte si také zarezervovat svou dopravu na ostrov i ubytování dostatečně předem, abyste si zajistili to nejlepší.

Nejlepší čas na návštěvu Baham

Pokud se chystáte na návštěvu karibského ostrova Bahamy, je důležité vybrat správný čas. Nejlepším obdobím pro návštěvu Baham jsou zimní měsíce od listopadu do dubna, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 27°C a je minimální pravděpodobnost výskytu hurikánů. V létě se mohou teploty dostat až na 30°C a více a také hrozí možnost hurikánů. Proto pokud toužíte po dokonalé dovolené na pláži s tyrkysovým mořem, vyberte si pro svou návštěvu Baham ten správný čas!

Závěr a doporučení pro cestovatele.

Pokud plánujete návštěvu Baham, může vám tento závěrečný text poskytnout užitečné informace a doporučení.

Závěr:

Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších karibských ostrovů a nabízejí nespočet aktivit pro turisty. Zde se můžete potápět, surfovat, kajakovat, rybařit, relaxovat na pláži nebo obdivovat unikátní faunu a flóru.

Doporučení pro cestovatele:

- Před odjezdem si ověřte platnost víza a dokladu o očkování.

- Pokud chcete objevovat podvodní svět, rozhodně se naučte potápět.

- Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek peněz - Bahamy patří mezi dražší destinace.

- V letních měsících se připravte na vysoké teploty a vyšší vlhkost vzduchu.

- Nenechte si ujít exotické plody jako jsou mango, ananas nebo papája.

Tak tedy hurá do Baham!

Publikováno: 09. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: bahamy | karibský ostrov