Zoo Ústí nad Labem - Kde se setkávají divoká zvířata a nezapomenutelné zážitky

Zoo Ústí Nad Labem

Úvod do Zoo Ústí nad Labem

Zoo Ústí nad Labem je krásná a moderní zoologická zahrada, která se nachází v srdci města. Je to ideální místo pro rodinnou zábavu a pozorování fascinujících živočišných druhů ze všech koutů světa. V této úvodní části se podíváme na hlavní atrakce zoo Ústí nad Labem a dozvíme se více o tom, co nás tady čeká.

Historie a vznik Zoo

Historie a vznik Zoo

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem se může pyšnit dlouhou a bohatou historií, která sahá až do roku 1911. Tehdy byl totiž založen Městský park, který se postupně rozrůstal a stal se oblíbeným místem pro vycházky obyvatel města.

O devět let později v roce 1920 byla na ploše téměř tří hektarů otevřena první zoologická expozice. Na několika málo metrech čtverečních se tehdy nacházelo pouze pár druhů zvířat, mezi nimiž nechyběly medvědi hnědí, opice nebo losi. Postupem času se ale zoo dále rozvíjela a modernizovala, takže dnes nabízí návštěvníkům široké spektrum exotických i domácích zvířat.

Od svých počátků si zoo klade za cíl nejen umožnit lidem setkat se s různými druhy živočichů, ale také přispívá k jejich ochraně a zachování. V posledních letech proto intenzivně spolupracuje s řadou organizací zabývajícím se ochranou přírody.

Mapa a rozloha Zoo

Mapa a rozloha Zoo

Pro příznivce zvířat je Zoologická zahrada v Ústí nad Labem neodolatelným lákadlem. Zoo se rozkládá na celkové ploše 32 hektarů, kde žije na 500 zvířat a 170 druhů. Každoročně ji navštíví tisíce lidí nejen z regionu, ale i ze vzdálenějších míst. Při procházce parkem navštívíte např. expozice slonů, medvědů, plameňáků či alpak. Pokud máte chuť na dobrodružství, může se vám zalíbit safari s projížďkou off-road vozidly, kde budete moci pozorovat divoké zvěře ve volné přirozené krajině. Uvidíte sami, že návštěva Zoo v Ústí nad Labem stojí opravdu za to!

Ochranářské projekty a vzdělávání návštěvníků

Zoo Ústí nad Labem si klade za cíl nejenom poskytovat návštěvníkům zábavu a odpočinek, ale také vzdělávat je o ochraně přírody a ohrožených druhů zvířat. Proto jsou v naší zoo realizovány různé ochranářské projekty, které mají za úkol podpořit zachování druhů živočichů, u nichž hrozí vyhynutí. Součástí těchto projektů je například chov a reprodukce ohrožených druhů, výzkumné aktivity či spolupráce s jinými organizacemi zabývající se ekologií.

Kromě toho jsou návštěvníci zoo Ústí nad Labem doprovázeni odbornými průvodci, kteří jim ukazují exotická zvířata a seznamují je s jejich biologií. Průvodci také informují o důležitosti ochrany a zachování přirozeného prostřední pro jednotlivé druhy. Děti i dospělí mohou navštívít i speciálně vytvořenou edukační stezku, kde se dozvídajíc jednoduchým a hravým způsobem více o ekologii, biodiverzitě nebo způsobu života zvířat. Všechny tyto aktivity mají za cíl hlouběji seznámit návštěvníky se světem přírody a motivovat je k ochranářské činnosti.

Expozice zvířat a jejich chov

Expozice zvířat a jejich chov v Zoo Ústí nad Labem přináší nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Naše zoologická zahrada se pyšní širokou škálou druhů zvířat, od exotických krokodýlů až po roztomilé kočkovité šelmy. Pro naše návštěvníky jsme připravili nejen bohatý program s pravidelnými krmeními a ukázkami, ale také možnost si sami vyzkoušet, jak se starat o některé z našich obyvatel. Přijďte si u nás odpočinout a prožít den plný dobrodružství!

Zvláštnosti a unikátní druhy v Zoo

Zoologická zahrada Ústí nad Labem je domovem mnoha fascinujících zvířat, která jsou jedinečná svými vlastnostmi a druhy. Mezi zvláštnosti patří například vzácné druhy hadů a plazů, které jsou téměř neznámé ve volné přírodě. Naleznete zde také exotické ptactvo s různými barevnými kombinacemi peří. Největší atrakcí zoo jsou ale bezesporu ohrožené druhy jako bengálští tygři, sloni africký či krokodýli. Pokud hledáte unikátní zážitek s živými tvory, nenechte si ujít návštěvu naší zoologické zahrady.

Akce a programy pro návštěvníky

Akce a programy pro návštěvníky v Zoo Ústí nad Labem

V naší zoologické zahradě v Ústí nad Labem se pravidelně pořádají zajímavé akce a programy, které oslovují jak dospělé návštěvníky, tak i malé děti. Připravili jsme pro vás bohatý program i na letošní rok.

Pro rodiny s dětmi je určena edukační stezka "Zvířata okolo nás", která se zaměřuje na přiblížení úlohy zvířat v přírodě a pomocných metodách ochrany.

Milovníci exotických zvířat si mohou užít den plný dobrodružství a poznání na Den slonů, Den opiček nebo Den hadů.

Pro ty, kteří chtějí znát více o historii zoo nebo jejím fungování, jsou připraveny speciálně zaměřené prohlídky vedené odbornými pracovníky.

Navštivte Zoo Ústí nad Labem a nechte se vtáhnout do fascinujícího světa zvířat!

Služby a možnosti stravování v Zoo

Vítáme vás v Zoologické zahradě Ústí nad Labem, kde nabízíme širokou škálu služeb a možností stravování. Naše zahrada je ideálním místem pro rodinný výlet či relaxaci s přáteli a my se snažíme poskytnout vám maximální pohodlí během vaší návštěvy.

Můžete si u nás vychutnat občerstvení či teplé jídlo v několika restauracích a kavárnách, které jsou rozmístěny po celé zahradě. Pokud hledáte pravou chuť exotického jídla, určitě navštivte naši restauraci s asijskou kuchyní, která nabízí tradiční pokrmy z celého Asie.

Pro ty nejmenší návštěvníky máme samostatnou dětskou restauraci, kde se mohou naši malí hosté stravovat společně s dobrodružnými postavami ze světa zvířat. Pro speciální přání našich hostů jsme schopni zajistit také diabetickou, bezlepkovou či vegetariánskou stravu.

Krom toho vám nabízíme piknikové místa a grilovačky, abyste si mohli svou vlastní stravu připravit sami. Můžete si také zakoupit různé občerstvení a nápoje u stánků rozmístěných po celé zahradě.

Využijte našich služeb a užijte si nezapomenutelný den v Zoologické zahradě Ústí nad Labem!

Jak se dostat do Zoo a otevírací doba

Pokud plánujete návštěvu Zoo Ústí nad Labem, je důležité vědět, jak se tam dostat a kdy je otevřena. Následující informace vám pomohou s naplánováním vaší návštěvy.

Zoo Ústí nad Labem se nachází na adrese Zoologická 278/1, 400 11 Ústí nad Labem-Střekov. Pokud přijedete autem, nejbližší parkoviště se nachází u vjezdu do Zoo.

Pokud budete chtít využít městskou dopravu, můžete jet autobusem číslo 12 z Ústí nad Labem hlavního nádraží nebo tramvají číslo 3 ze zastávky MHD Střekov. Z obou zastávek pokračujte pěšky asi deset minut k samotné zoo.

Otevírací doba Zoo Ústí nad Labem se liší podle ročního období. V letní sezóně (květen – srpen) je otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin. V zimní sezóně (září – duben) je otevřena pondělí až pátek od 9:00 do 15:30 hodin a o víkendech od 9:00 do 16:30 hodin.

Takže si naplánujte vaší návštěvu a užijte si spoustu zábavy a dobrodružství v Zoologické zahradě Ústí nad Labem!

Závěr a doporučení pro návštěvu Zoo Ústí nad Labem.

Zoo Ústí nad Labem je nádherná zoologická zahrada, kterou byste měli určitě navštívit. Po celém dni procházení parkem a pozorování exotických zvířat se budete chtít vrátit sem znovu a znovu. Na závěr Vaší návštěvy Vám doporučujeme projít se v nejnovější části zoo, kde si můžete prohlédnout chov slonů. Pokud máte rádi dravce, rozhodně nevynechejte také ptačí voliéry. A když se chcete trochu odpočinout, zastavte se u krmení tučňáků. Celkově je Zoo Ústí nad Labem skvělým místem jak pro rodiny s dětmi, tak i pro páry či jednotlivce. Určitě není divu, že patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce severních Čech.

Publikováno: 17. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Monika Švábová

Tagy: zoo ústí nad labem | zoologická zahrada