Živogošče - tajemná oáza na pobřeží Jaderského moře

Živogošče

Vstupte do krásného městečka živogošče, oblíbené turistické destinace plné přírodních krás a historických památek.

Poloha a přírodní krása

Poloha a přírodní krása živogošče – nádherná turistická destinace, kterou si nesmíte nechat ujít! Nachází se na jižním pobřeží Chorvatska, v blízkosti města Makarska. Živogošče je obklopeno malebnými kopcemi a krásnými plážemi s tyrkysově modrou vodou Jaderského moře. Turisté zde mohou relaxovat na pláži, provozovat různé vodní sporty nebo objevit okolní přírodu pěší turistikou či cyklistikou. Nezapomeňte navštívit i historické památky v okolí, jako např. kostel sv. Mikuláše, zříceniny středověké tvrze nebo starověký opatství ve městě Makarska. Přijeďte zažít jedinečné dovolené v nedotčené a překrásné přírodě živogošče!

Historie a kulturní památky

Historie a kulturní památky živogošče

Živogošče je malebné městečko plné historických a kulturních skvostů. Toto místo se může pochlubit bohatou minulostí, která sahá až do pravěku. V oblasti se nachází několik archeologických nalezišť z doby bronzové a římského impéria.

Nejvýznamnější historickou památkou je zde nepochybně zřícenina hradu živogošče, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Hrad byl postaven v 12. století a sloužil jako obranná pevnost proti útokům nepřátel.

Kromě toho zde najdete i další historické památky, jako jsou kostely, kláštery a mnoho dalšího, které svým unikátním stylem okouzlují turisty ze všech koutů světa.

Pokud máte rádi kulturní akce, určitě nevynechejte také tradiční festival živogoščských slavností, který se koná každoročně v červenci. Během festivalu si můžete vychutnat místní speciality a sledovat různorodé programy s folklórním prvkem.

Živogošče je tedy nejen krásným místem k odpočinku, ale také se může pochlubit bohatou historií a kulturním dědictvím, které stojí za to objevovat.

Aktivity pro turisty

Aktivity pro turisty v živogošči

Živogošče je turistická destinace plná aktivit a zábavy pro návštěvníky různých věkových kategorií. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem aktivního odpočinku nebo si raději užíváte klidné dovolené, najdete zde řadu zajímavých aktivit.

Milovníci sportu se mohou těšit na různorodé možnosti jako například plavání v čistém Jadranu, windsurfing, potápění, jachting nebo beach-volejbal. Pro ty, kteří se spokojí s mírnějšími aktivitami, jsou připraveny procházky po malebné přírodě okolních hor a borovicových lesů.

Kromě sportovních aktivit nabízí živogošče i kulturní zážitky pro turisty. Můžete navštívit tradiční dalmatské vesnice v blízkosti destinace, ochutnat místní gastronomii nebo se projít malebnými uličkami historických městských center.

Všechny tyto aktivity jsou umocněny pohostinností místních obyvatel a krásným pobřežím Jaderského moře. Vychutnejte si dovolenou ve Živogošči plnou zábavy, relaxace a poznávání krás jihovýchodního pobřeží Chorvatska.

1. Pláže a moře

"1. Pláže a moře v živogošči - nezapomeňte si užít nejkrásnější pobřeží Jaderského moře!"

2. Vodní sporty

"2. Vodní sporty - Neotřelý způsob objevování krás Živogošče"

3. Turistické trasy

Podnadpis: 3. Turistické trasy

Živogošče patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Chorvatsku a to díky svému krásnému moři, úchvatné přírodě a pestrobarevným kulturním atrakcím. Pro turisty nabízí mnoho zajímavých tras, které si mohou vybrat podle svých preferencí a zájmů.

Začínající turisté si mohou vyzkoušet jednodušší trasy kolem pobřeží s nádhernými výhledy na Jaderské moře. Pro pokročilejší jsou vhodnější kopcovité trasy s návštěvami historických památek, jako jsou tajemné hrady a zříceniny.

Nezapomenutelným zážitkem je i procházka rozsáhlou četnickou stezkou vedoucí přes celý poloostrov Pelješac. Téměř 60 kilometrů dlouhá cesta vás provede malebnými vesnicemi a zasněženými vrcholky hor s nádhernými panoramatickými výhledy.

Bez ohledu na vaše preference budete určitě nadšeni krásným okolím Živogošče a jeho neopakovatelným klenotem - turistickými trasami.

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování v Živogošči: Najděte si ideální místo pro odpočinek a dobrou chuť!

Doprava a doporučení pro cestování

Doprava a doporučení pro cestování v destinaci Živogošče

Pokud se chystáte navštívit malebnou turistickou destinaci Živogošče, jistě se zajímáte nejen o krásy této oblasti, ale také o způsoby dopravy a praktické tipy pro bezproblémové cestování. Ve Živogošči máte na výběr několik možností, jak se sem dostat. Vzhledem k tomu, že převládajícím způsobem dopravy pro turisty je letadlo, popisujeme nejpraktičtější cestu z letiště do destinace. Dále najdete několik užitečných rad pro příjemný pobyt v této krásné oblasti.

Cesta z letiště Split do Živogošče

Letiště Split je hlavním letištěm v blízkosti oblasti Živogošče. Po příletu můžete využít taxikáře či si pronajmout auto s tím, že byste mohli být schopni sbírat a vrátit vozidlo přímo na letišti. Alternativou jsou spolehlivé taxi služby nebo autobusové linky, které Vás doveze do Makarského následně můžete pokračovat autobusem číslo 38 až do Živogošče.

Doporučení pro cestování v Živogošči

Aby byl Váš pobyt v centru Živogošče co nejpříjemnější, doporučujeme si na recepci zajistit mapu, kde najdete informace o okolních místech, ale také si nechat poradit přímo od místních obyvatel. V klidných zátokách najdete řadu pláží s písčitým či oblázkovým podkladem, vhodné pro rodinné výlety i romantické chvíle ve dvou. Milovníci sportů si mohou pronajmout kánoe či paddleboard a užít si krásy Jaderského moře. Samozřejmostí je i nabídka potápěčských center či vodních skútrů. Pro milovníky turistiky se nabízejí krásné trekkingové trasy, stezky vedoucí po úbočí hor s nádhernými panoramatickými výhledy.

Věříme, že Vám naše doporučení pomohou lépe se zorientovat v této krásné oblasti a naplánovat si perfektní dovolenou.

Závěr - Krásy a zážitky, které stojí za to objevit v živogošči.

Publikováno: 23. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: živogošče | turistická destinace