Zajímá vás, jaké počasí vás čeká v Egyptě? Aktuální předpověď pro vaše cestování!

Počasí Egypt

Aktuální předpověď počasí v Egyptě pro turisty i místní obyvatele. Zjistěte, jaké teploty a podmínky na obloze se v nadcházejících dnech očekávají.

Klima v Egyptě

Klima v Egyptě

Egypt je země s horkým a suchým klimatem, což se projevuje vysokými letními teplotami a minimem srážek. V oblasti egyptského pobřeží Rudého moře vládne subtropické podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Vnitrozemské oblasti jsou charakteristické chladnými nocemi a parnými dny.

Aktuálně se očekávají vysoké teploty v celém Egyptě, které mohou dosáhnout až 40°C. Zvláštní opatrnost je třeba při návštěvách pouště Sahara, kde teploty bývají ještě vyšší. Naopak na severu země, ve Středozemním moři, jsou počasí podstatně přívětivější.

Při plánování cesty do Egypta je tedy nutné vzít v úvahu místní klimatické podmínky a přizpůsobit jim svůj pobyt. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, dostatečně pít tekutiny a vyhnout se slunci v době největšího žáru.

Nejvhodnější období k návštěvě Egypta

Pokud plánujete návštěvu Egypta, může být pro vás klíčové znát nejvhodnější období pro cestu. Z tohoto pohledu je důležité vědět, že počasí v Egyptě se může lišit podle ročního období. Nejlepší dobu pro návštěvu Egypta tvoří zima a jaro, kdy teploty jsou příjemné a slunce svítí, ale ne horko. Na druhé straně léto může být velmi horké a suché, což může omezit turistické aktivity. Přestože se jedná o atraktivní sezónu pro milovníky potápění a dalších aktivit na moři, nezapomeňte si proto s sebou vzít dostatek tekutin a ochranný krém proti slunci. V neposlední řadě je nutné si uvědomit, že v zimních měsících (prosinec–únor) se tato země stává velmi oblíbenou destinací mezi turisty, takže je nutné s objednáním ubytování hodně neotálet.

Aktuální počasí v Egyptě

Aktuální počasí v Egyptě

Zde najdete nejnovější informace o počasí v Egyptě. Bez ohledu na to, zda se chystáte na slunnou pláž nebo turistické památky, budete mít aktuální přehled o teplotách, srážkách a větru. S našimi informacemi o počasí si můžete lépe naplánovat svůj pobyt a užít si ho bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Doporučení pro cestovatele v souvislosti s počasím

Doporučení pro cestovatele v souvislosti s počasím v Egyptě

Egypt je znám svým teplým a suchým podnebím, ale pokud chystáte svou cestu do této země, měli byste být připraveni na náhlé změny počasí. Zde jsou některá doporučení, která byste měli mít na paměti.

1. Slunce: V létě se teploty mohou vyšplhat až k 40 °C, takže byste si měli vzít nejen lehké oblečení, ale také klobouky nebo čepice, sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci.

2. Zima: Během zimy (prosinec - únor) se teploty mohou nočními hodinami snižovat až pod nulu. Proto se vyplatí sbalit si vrstevnaté oblečení, aby jste byli v pohodlí během celého dne.

3. Písečné bouře: V některých oblastech Egypta, zejména v pouštích a na plážích moře Rudého moře, mohou nastat silné písečné bouře. Doporučujeme vám tedy držet se dál od otevřených oblastí a mít s sebou šátek na obličej.

4. Dešťové období: V některých oblastech, například ve venkovských částech Egypta, může být deštivé období od listopadu do března. Pokud plánujete cestu v tuto dobu, připravte si vhodné oblečení a boty, které chrání nohy před blátem.

Sledujte vždy aktuální předpověď počasí pro vaše cestovní místo a na základě toho se dobře připravte. Nyní jste připraveni užít si svou cestu po Egyptě bez ohledu na počasí.

Závěr: Přestože se počasí v Egyptě může zdát stálé, mohou se přece jen objevit překvapivé změny, které mohou ovlivnit vaše plány. Být informován o aktuálním stavu počasí je klíčové pro plánování aktivit a výletů během vašeho pobytu v této krásné zemi. Sledujte nejnovější zpravodajství o počasí a buďte připraveni na jakékoli události.

Publikováno: 10. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: počasí egypt | aktuální informace o počasí v egyptě