Vstupte na vrcholky: objevte nejvyšší hory ČR

Nejvyšší Hory Čr

"Vstup do světa nejvyšších vrcholů: Základní informace o nejvyšších horách ČR"

Krkonoše

Krkonoše - královna nejvyšších hor ČR

Sněžka

Sněžka je nejen nejvyšší horou České republiky, ale i symbolickým místem pro české horolezce a turisty. Nachází se na hranicích s Polskem a její vrchol dosahuje výšky 1602 metrů nad mořem. Pro svou krásu a unikátnost je Sněžka oblíbeným cílem pro milovníky přírody.

Hrubý Jeseník

Hrubý Jeseník - Královna nejvyšších hor ČR

Hrubý Jeseník je pohraniční pohoří mezi ČR a Polskem, které se pyšní několika nejvyššími vrcholy v celé České republice. V této oblasti se nachází Praděd, nejvyšší hora Moravy s nadmořskou výškou 1492 metrů, a Dlouhé stráně, nejvyšší kopec Slezska s výškou 1423 metrů. Tyto dominanty jsou obklopeny dalšími nádhernými kopci a hřebeny, kde si mohou turisté užít spoustu krásné přírody i zajímavých aktivit.

Hrubý Jeseník je neobyčejně krásným a ceněným regionem pro turisty z celého světa. Nabízí fantastické možnosti ke konání horských sportů jako jsou běžecké lyžování či horská turistika. Okolní kopce a hory vás vtáhnou do svých útulných koutů, kde budete moci zažít naprosto jedinečné zážitky z okolní přírody. Pokud máte rádi adrenalinová dobrodružství, určitě byste neměli vynechat možnost sjíždět na kolech některé z mnoha cyklistických tras.

Hrubý Jeseník je tím nejlepším příkladem toho, co nabízí naše krásná země. Nejvyšší hory ČR jsou úchvatné svou neuvěřitelnou krásou a bohatstvím fauny i flóry. Pokud máte rádi výlety do přírody, turistiku či jen obdivování krásné scenérie, Hrubý Jeseník je pro vás ideálním cílem pro vaši další dovolenou nebo výlet.

Praděd

Praděd - nejvyšší vrchol Jeseníků i celé Moravy.

Šumava

Šumava – královna českých hor

Šumava, s výškou vrcholů až přes 1 300 metrů, je jedním z nejvyšších pohoří v České republice. Leží na západě země a tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Německem. Šumava je známá svými rozsáhlými lesy, pramenitými řekami a nádhernými vyhlídkami. Oblast byla dlouhá léta uzavřena jako vojenský prostor, ale nyní je to velmi oblíbené turistické místo pro pěší turisty i cyklisty.

Zajímavosti o Šumavě:

- Na Šumavě se nachází nejvyšší hora České republiky – Sněžka (1 602 m n. m.)

- Na území Šumavy žijí rysi, vlci, losi a další zvířata.

- Při procházce lesem lze objevit pozůstatky tajemných středověkých hraničních hradeb.

- Z turistického hlediska je nejvýznamnější oblast Lipno nad Vltavou, kde se nachází také stejnojmenná přehrada.

Pro milovníky přírody a klidu je Šumava ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Plechý

Plechý - nejvyšší hora Šumavy a třetí nejvyšší hora v České republice. Vrchol se nachází ve výšce 1 378 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Plechý je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky přírody i horolezce. Na dně kráteru sopky se nachází rašeliniště a mokřady, které jsou domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Pokud hledáte adrenalinový zážitek, může vás potěšit skutečnost, že na Plechý lze vyrazit i na lyžích či snowboardu.

České středohoří

České středohoří, nazývané také Česká vysočina, je významnou horskou oblastí v České republice. Nachází se zde řada vrcholů dosahujících nadmořských výšek přes 1000 metrů, mezi nimiž patří Milešovka, Vlhošť a Radeč. Tyto hory jsou charakterizovány svými skalnatými útvary a malebným panorama okolní krajiny. Zároveň představují jednu ze symbolických částí naší země s dlouhou historií a bohatým kulturním dědictvím.

Milešovka

Milešovka - Královna Českého Středohoří

Milešovka je nejvyšší horou České republiky z pohoří Českého středohoří, které se nachází na severu a severozápadě země. Její vrchol dosahuje výšky 837 metrů nad mořskou hladinou a nabízí nádherný výhled na celé okolí. Pro turisty a milovníky přírody je Milšovka oblíbeným cílem kvůli své jedinečné fauně a flóře. V jejím okolí lze nalézt množství památek, jako např. zámek Libochovice nebo hrad Budyň nad Ohří.

Krušné hory

Krušné hory - neuvěřitelný pohled na severozápad ČR

Krušné hory jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších částí České republiky. Tyto hory se nacházejí na severozápadním okraji země a tvoří přirozenou hranici s Německem.

V Krušných horách se nachází řada malebných horských vesnic, které si zachovaly svůj původní ráz. Díky tomu zde můžete poznat tradiční kulturu a život místních obyvatel.

V posledních letech se v Krušných horách rozvíjí turistický ruch, protože tyto hory nabízejí nádhernou přírodu, krásné výhledy a mnoho zajímavostí. Jednou z nich je např. skanzen s expozicemi dřevěných staveb v Rožnově pod Radhoštěm.

Pokud chcete objevovat a poznávat krásy České republiky, určitě byste neměli vynechat Krušné hory - nejvyšší hory v naší zemi!

Klínovec

Klínovec – Královna krušnohorských hřebenů.

Jizerské hory

Jizerské hory jsou jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších horských oblastí v České republice. Tyto hory, nacházející se na severu země, mají své čaro a ráz díky svým strmým vrcholkům, hustým lesům a malebným horským chatám.

Cestovatelé z celého světa sem přijíždějí za krásnými výhledy a procházkami po horských stezkách. V Jizerských horách si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu, navštívit malebná horská jezera a kochat se úžasnou přírodou.

Pro ty, kteří nejsou tak nároční turisté, jsou v Jizerských horách připraveny i snadné cyklostezky a pro milovníky zimních sportů jsou tu perfektní podmínky pro běžkování. Pokud tedy plánujete dovolenou v České republice, určitě neváhejte navštívit tento skvostný kout přírody!

Smrk

Smrk - nejvyšší hora českého Slezska

Smrk je s výškou 1 362 metrů nejen nejvyšší horou českého Slezska, ale také jednou z dominant Jeseníků a celkově pátou nejvyšší horou České republiky. Na vrcholu stojí rozhledna, která nabízí úchvatné výhledy na široké okolí. Pod Smrkem se rozprostírá malebná krajina s množstvím turistických tras pro milovníky přírody a horolezců.

Beskydy

Beskydy jsou pohoří, které se nachází na severovýchodě Moravy a zasahují také do Slezska a Slovenska. Toto nádherné pohoří nabízí neuvěřitelné výhledy, malebnou přírodu a mnoho turistických tras. Pro milovníky horských výstupů je Beskydy dokonalou destinací, protože nabízejí mnoho vrcholů, které jsou vyšší než 1000 metrů nad mořem. Jejich dominantou je Lysá hora s výškou 1323 metrů. Beskydy jsou ideálním místem pro rekreaci a relaxaci v krásné přírodě.

Lysá hora

Lysá hora - Symbolický vrchol a turistická atrakce nejvyšších hor ČR

Lysá hora je významnou dominantou Beskyd a zároveň se řadí mezi nejvyhledávanější cíle turistů, kteří hledají krásné výhledy a překonání svých fyzických limitů. S výškou 1 323 metrů představuje Lysá hora nejen symbol nejvyšších hor České republiky, ale i jedno z nejoblíbenějších míst pro horskou turistiku. Přestože na své expedici zvládnete narazit i na náročnější terén, odměnou za vaše úsilí bude klenot krásné přírody a nezapomenutelné panoramatické výhledy. Pokud jste milovníkem adrenalinu, rozhodně byste si neměli nechat ujít také paraglidingové možnosti nabízející se na tomto vrcholu. Navštivte Lysou horu a objevte krásu českých hor z té nejvyšší pozice!

Závěrem můžeme konstatovat, že nejvyšší hory ČR jsou velkým přínosem pro turistický ruch v naší zemi. Tyto impozantní vrcholy přitahují tisíce návštěvníků každý rok a nabízejí jim nejen nezapomenutelné výhledy do okolí, ale také množství aktivit a zážitků. Ať už se jedná o horolezectví, pěší turistiku nebo zimní sporty, nejvyšší hory ČR jsou skutečným lákadlem pro milovníky outdoorových aktivit. Pokud si chcete vychutnat krásu těchto vrcholů na vlastní oči, určitě byste měli vyrazit do Krkonoš, Jeseníků či Hrubého Jeseníku a nechat se okouzlit jejich magií.

Publikováno: 16. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: nejvyšší hory čr | nejvyšší hory v české republice