Tatralandia: Kralující aquapark v Liptovském Mikuláši, který vás okouzlí!

Tatralandia je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Liptovském Mikuláši, nachází se na úpatí Nízkých Tater a přiláká každoročně tisíce návštěvníků. Tento aquapark nabízí nejenom mnoho zábavy a adrenalinových atrakcí, ale také relaxaci v termálních bazénech či wellness centru. V tomto článku vám přinášíme podrobný průvodce Tatralandií, který vás provede celým areálem a doporučuje ty nejlepší aktivity, aby váš pobyt był co nejpříjemnější.

Historie Tatralandie

Historie Tatralandie sa začala približne v roku 1999, kedy bola vybudovaná prvá fáza tohto obľúbeného aquaparku. V priebehu nasledujúcich rokov prešla Tatralandia mnohými modernizáciami a rozšíreniami, čím sa stala jedným z najväčších a najmodernejších aquaparkov v strednej Európe.

Tatralandia ponúka mnoho rôznorodých atrakcií pre návštevníkov každého veku. Okrem množstva rôznych bazénov, tobogánov a relaxačných zón si turisti môžu užiť aj rôzne zábavné programy, ako sú nočné party priamo v areáli Tatralandie alebo tematické podujatia pre celú rodinu.

Vďaka svojej polohy v blízkosti Nízkych Tatier a Vysokých Tatier sa Tatralandia stala aj obľúbeným miestom pre turistiku a cykloturistiku. K dispozícii je množstvo cyklotrás a pešej turistiky s krásnymi scenériami okolitej prírody.

Tatralandia má takmer dvadsaťročnú históriu plnú inovácii a úspechov. Stala sa nevyhnutnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú oddych, zábavu a adrenalínové zážitky.

Poloha a přístup

Aquapark Tatralandia se nachází v Liptovském Mikuláši, jednom z nejkrásnějších turistických center Slovenska. Jeho poloha v těsné blízkosti Nízkých Tater a Západních Tater přiláká každoročně tisíce návštěvníků, kteří sem přijedou za zábavou i relaxací. Přístup k aquaparku je velmi snadný - autobusem, autem nebo dokonce i vlakem. Vlakové nádraží se nachází jen pár metrů od hlavního vstupu do Tatralandie. Pro návštěvníky jsou k dispozici parkoviště, ze kterých je možné se do areálu dostat pohodlně pěšky. Poloha a přístupnost Tatralandie jsou tak jedním z důvodů, proč je tento aquapark tak oblíbený mezi turisty ze Slovenska i zahraničí.

Nabídka atrakcí

Pokud hledáte zábavu na Slovensku, nemůžete minout Tatralandii - jeden z největších a nejpopulárnějších aquaparků ve střední Evropě. Nachází se v Liptovském Mikuláši a nabízí návštěvníkům široké spektrum atrakcí pro každý věkový okruh. Milovníci adrenalinových sportů si mohou vyzkoušet rychlostní skluzavky a další extrémní prvky v akčním parku, zatímco rodiny s dětmi se mohou vydat do dětského světa s plaveckými bazény a herními prvky. Kromě toho je k dispozici i vířivka, relaxační bazény, sauna a lázně pro dokonalé odpočinutí. V Tatralandii rozhodně nebudete nudit!

Bazény a relaxace

Bazény a relaxace jsou neodmyslitelnou součástí aquaparků po celém světě, a Tatralandia v Liptovském Mikuláši není výjimkou. Tento rozsáhlý areál láká každoročně tisíce návštěvníků, kteří sem míří za dokonalým odreagováním a nezapomenutelnými zážitky.

V areálu se nachází více než 20 bazénů s termální vodou o různých teplotách, takže si mohou přijít na své jak rodiny s dětmi, tak i návštěvníci hledající klid a relaxaci. Nabídka bazénů zahrnuje například vyhřáté bazény, divoké řeky s protiproudy, vodní atrakce pro dospělé i děti jako tobogány či skluzavky.

Pro ty návštěvníky, kteří touží po ještě vyšší úrovni relaxace, je k dispozici mnoho wellness služeb a procedur. V saunovém komplexu se nachází devatenáct saun různých typů a velikostí. Pro fanoušky masáží pak existuje možnost si objednat profesionální procedury od zkušených terapeutů.

Celkově lze Tatralandii považovat za ideální místo pro odpočinek a relaxaci nejen v letních měsících, ale i v zimní sezóně. Ať již máte chuť na plavání nebo odpočinek při saunování, toto lázeňské centrum nabízí skvělé možnosti pro každého návštěvníka.

Adrenalínové aktivity

Tatralandia, aquapark v Liptovském Mikuláši, je ideálním místem pro milovníky adrenalínových aktivit. Na návštěvníky zde čekají nejen klasické atrakce jako tobogány a bazény, ale také různé adrenalinové zážitky. Pokud hledáte výzvu, můžete si vyzkoušet například divokou řeku Canyon Rafting, kde se sjetím přes peřeje zažijete opravdový adrenalinový spád. Nebo si zajeďte na Surf Waves, kde na umělém proudu vytočíte nejen své schopnosti surfování, ale i rovnováhy a koordinace celého těla. Pro ty odvážnější pak Tatralandia nabízí i bungee jumping a skákání do sítě z padesátimetrové výšky - aktivitu určenou pouze pro ty nejstatečnější! Celkově lze říci, že Tatralandia je vyhledávaným místem pro ty, kteří hledají pořádnou dávku adrenalinu a pobyt plný dobrodružství.

Wellness a saunový svět

Tatralandia je nejen obrovským vodním parkem plným atrakcí pro dospělé i děti, ale také nabízí prostorný a moderní wellness a saunový svět. Zde se můžete uvolnit a načerpat novou energii během pobytu v aquaparku. Wellness se nachází ve čtyřpatrové budově, kde najdete širokou nabídku procedur jako jsou masáže, kosmetické ošetření a další. V saunovém světě si pak můžete vychutnat parní lázeň, finskou saunu nebo například bylinkovou saunu. Tatralandia tak nabízí dokonalé spojení relaxace s adrenalinovými zážitky pro celou rodinu.

Stravování a občerstvení

Tatralandia je nejen oblíbeným cílem pro milovníky vodních atrakcí, ale také pro ty, kteří hledají skvělé stravování a občerstvení. V areálu aquaparku se nachází množství restaurací a stánků s rychlým občerstvením, které nabízejí bohatou škálu jídla a nápojů. Zde si každý najde to své - od tradičních slovenských specialit až po fast food restaurace s hamburgerem nebo pizzou. Pro ty, kteří preferují zdravější varianty stravy, jsou k dispozici i salátové bary či smoothie stánky. Navíc se zde nachází i několik barů s alkoholickými i nealkoholickými nápoji. Takže navštívít Tatralandii nemusí být jen o vodních atrakcích, ale také o vynikajícím jídle a pití pro celou rodinu.

Ubytování v okolí

Pokud hledáte ubytování v okolí aquaparku Tatralandia, máte na výběr z mnoha možností. V samotném areálu Tatralandie se nachází několik hotelů a apartmánů, které nabízejí pohodlné a moderní ubytování přímo u vstupu do parku. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se ubytovat v blízkém okolí města Liptovský Mikuláš, kde najdete řadu penzionů a privátů. Pro milovníky horského prostředí doporučujeme ubytování v blízkosti Národního parku Nízké Tatry, např. ve vesničce Demänovská Dolina, která je od Tatralandie vzdálena pouhých 7 km. Nezáleží tedy na tom, jaký styl ubytování preferujete - v okolí Tatralandie si jistě vyberete to pravé pro svou dovolenou!

Tipy na výlety v blízkém okolí

Pokud hledáte zábavu a relaxaci v blízkosti, určitě byste si měli naplánovat výlet do Tatralandie. Tento akvapark se nachází v srdci Liptovského Mikuláše a nabízí bezmeznou zábavu pro celou rodinu. S mnoha různými bazény, skluzavkami a atrakcemi uvnitř i venku, je Tatralandia ideálním místem pro strávení celého dne plného zábavy. Kromě toho je k dispozici i wellness centrum s řadou masážních procedur a saun. Pro ty, kteří chtějí více dobrodružství, je také možnost navštívit okolní hory nebo si zapůjčit horské kolo a projet se po krásných cyklistických trasách v okolí. V Tatralandii najdete něco pro každého a budete se zde chtít vrátit znovu a znovu!

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba a vstupné jsou důležitými faktory při plánování návštěvy aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Aquapark je otevřen po většinu roku, s výjimkou zimního období, kdy se provoz přesouvá do blízkého lyžařského střediska. V letních měsících lze Tatralandii navštěvovat většinou od 9:00 do 21:00 hodin. Vstupné se liší podle druhu lístku a věkové kategorie, ale i tak zůstává poměrně dostupné pro rodiny s dětmi. Aquapark nabízí spoustu atrakcí pro celou rodinu, jako jsou tobogány, bazény s umělými vlnami nebo relaxační zóny. Je vhodným místem jak pro aktivní den plný zábavy, tak i pro odpočinek a relaxaci ve skvělé atmosféře slovenských Tater.

Celkově lze říci, že návštěva aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši stojí za to. Nabízí nejen mnoho vodních atrakcí a zábavy pro celou rodinu, ale také možnost relaxace v termálních bazénech s krásným výhledem na panoramata Tater. Navíc jsou k dispozici i další služby jako restaurace, obchody se suvenýry a wellness centra. Přestože je Tatralandia velmi oblíbená a často navštěvovaná turisty z celého světa, personál parku neustále pracuje na zlepšení služeb a prostředí pro návštěvníky. Vyzkoušejte Tatralandii sami a uvidíte, že je skvělou volbou pro letní dovolenou plnou adrenalinových zážitků i klidného odpočinku.

Publikováno: 29. 08. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: tatralandia | aquapark v liptovském mikuláši