Rodinná dobrodružství v Praze: 10 tipů na výlety se svými dětmi!

Kam V Praze S Dětmi

Pokud plánujete výlet s dětmi do Prahy, návštěva ZOO Praha by mohla být skvělou volbou. Tato největší česká zoologická zahrada nabízí nespočet možností, jak seznámit vaše děti s různými druhy zvířat ze všech koutů světa. V průběhu celého dne se můžete projít tropickým pavilonem, navštívit expozici afrických savan nebo si prohlédnout vodní živočichy v akváriu. Pro malé návštěvníky jsou připraveny speciální programy a interaktivní aktivity, které je pobaví a naučí novým informacím o zvířatech. Návštěva ZOO Praha bude určitě jedním z nezapomenutelných výletů pro celou rodinu!

Prohlídka Pražského hradu

Prohlídka Pražského hradu je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Vstupte do tajemného světa panovníků, procházejte se krásnými zahradami a obdivujte nádhernou katedrálu sv. Víta. Děti budou nadšené z návštěvy Zlaté uličky, kde se mohou projít mezi malými domečky a prozkoumat historické řemeslnické dílny. Navštivte také Královský palác, kde uvidíte slavnostní síň, trůnní sál a krásně zdobené schodiště Vladislava II. Prožijte společně nezapomenutelný den plný dobrodružství a poznání!

Výlet na Petřín

Výlet na Petřín je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, kteří hledají nejen zábavné, ale i kulturně-zábavné aktivity v Praze. Petřínská rozhledna nabízí krásný výhled na celé město a pro malé dobrodruhy je zážitkem vyšplhat až na vrchol. Pokud si přejete odpočinout si od schodů, můžete se projet lanovkou, která vám zajistí nevšední zážitek.

Petřín nabízí také mnoho dalších atrakcí pro děti, jako např. labyrint zrcadel či ptačí voliéra. Okolní parky jsou ideálním místem pro pikniky a odpočinek po náročné výpravě. Dovolte vašim dětem objevit krásy Petřína a užít si společné chvíle plné zábavy a dobrodružství!

Interaktivní muzeum LEGO

Interaktivní muzeum LEGO je ideálním místem pro rodinný výlet do Prahy. Toto neuvěřitelné muzeum nabízí nejen pohled na unikátní výstavy LEGO modelů, ale také návštěvníkům umožňuje se stát součástí interaktivních her a aktivit. Děti budou nadšené z možnosti si hrát s tisíci kostiček a sestavovat své vlastní kreativní modely. Rodiče si zase užijí prohlídku expozic, které vyprávějí příběhy o historii této ikonické značky. Interaktivní muzeum LEGO je skvělou volbou pro každou rodinu hledající nová dobrodružství v centru Prahy.

Vodní svět Aquapalace Praha

Pokud hledáte zábavné a poučné místo pro svůj výlet s dětmi v Praze, nemůžete minout Vodní svět Aquapalace Praha! Toto moderní a rozsáhlé aquaparkové komplex nabízí nejen nejrůznější bazény a tobogány pro dospělé i děti, ale také mnoho interaktivních atrakcí, které potěší každého milovníka vody. Zkuste například projít pohyblivým mostem, nechte se unášet proudem řeky či zapojte se do bojových her a soutěží na vodní hladině. Navíc Aquapalace Prague disponuje také velkou saunovou oblastí a wellness centrem pro rodiče, kteří si chtějí odpočinout a nabrat novou energii. To vše přispívá ke zdravému aktivnímu stylu života vašich dětí i celé rodiny.

Pokud hledáte v Praze zábavnou a poučnou aktivitu pro celou rodinu, měli byste určitě navštívit Národní technické muzeum. Toto interaktivní muzeum nabízí zajímavé expozice a exponáty, které představují historii techniky a průmyslu v České republice. Vaše děti budou fascinovány unikátními stroji a zařízeními, mohou třeba zkusit obsluhovat vlak nebo si projet lanovkou.

Muzeum také pořádá různé workshopy a programy pro děti, kde se mohou tvořivě zabavit a naučit se něco nového. V neposlední řadě stojí za zmínku i moderní planetárium, kde si můžete prohlédnout působivý projekční program o vesmíru.

Nebudete litovat návštěvy tohoto skvostného místa, které je vhodné pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.

Koupání v přírodním koupališti Divoká Šárka

Pokud plánujete s dětmi výlet do Prahy a hledáte skvělou aktivitu na letní den, neváhejte navštívit přírodní koupaliště Divoká Šárka. Toto koupaliště se nachází v krásném přírodním údolí a nabízí ideální prostředí pro odpočinek a zábavu celé rodiny. Dospělí si užijí osvěžení ve studené vodě, zatímco děti si mohou hrát na písčité pláži nebo sklouzávat po zajímavých tobogánech. Pokud jste sportovně založeni, můžete si zapůjčit lodičky či paddle boardy a projet se po klidném jezírku. Divoká Šárka je tedy ideálním místem pro trávení letního dne s rodinou plného zábavy, relaxace a dobrodružství!

Výlet na Vyšehrad

Výlet na Vyšehrad

Pokud hledáte vhodné místo pro výlet s dětmi v Praze, Vyšehrad je skvělou volbou. Tento starobylý hradní komplex nabízí mnoho zábavy a vzrušení pro celou rodinu.

Navštivte hradby, které po staletí chránily Prahu a poznejte historii tohoto místa. Potom se projděte po úchvatných zahradách, kde si děti mohou hrát a vy si užít krásný výhled na město.

Nezapomeňte navštívit také kostel svatého Petra a Pavla, kde najdete pohřbeny slavní Čeští osobnosti, jako například Bedřich Smetana nebo Karel Čapek. V létě se zde konají také různé kulturní akce, jako například koncerty nebo divadelní představení.

Vyšehrad je tedy ideálním místem pro rodinný výlet plný zábavy i kulturních zážitků.

Procházka po Václavském náměstí a Staroměstském náměstí

Pokud se chystáte na výlet s dětmi do Prahy, rozhodně nesmíte vynechat procházku po Václavském náměstí a Staroměstském náměstí. Na Václavském náměstí se můžete projít podél krásných historických budov a zastavit se u sochy sv. Václava, patrona české země. Dále pak můžete pokračovat k Staroměstskému náměstí, které je krásné nejen kvůli Staroměstské radnici s orlojem, ale i kvůli úzkým uličkám plným obchodů a restaurací.

Pro děti je na Staroměstském náměstí připraveno mnoho atrakcí jako např. kočárky tažené koni, tradiční karusely nebo slavnostní průvody historických postav. Procházka tímto malebným prostředím jistě zaujme i ty nejmenší turisty.

Navštěva planetária a hvězdárny v Praze-Kunraticích

Pokud hledáte skvělou aktivitu pro celou rodinu, neváhejte navštívit planetárium a hvězdárnu v Praze-Kunraticích. Toto moderní zařízení nabízí fascinující projekce nebeských těles na kupoli, které budou určitě ohromovat malé i velké návštěvníky.

Kromě toho můžete navštívit interaktivní expozice a pozorovat skutečné slunce či měsíc pomocí speciálních teleskopů. Pro děti jsou připraveny zábavné workshopy, kde se mohou dozvědět více o vesmíru a jeho tajemstvích.

Vstupné do planetária a hvězdárny je přístupné cenovými balíčky s různými službami. Celodenní program je ideálním tipem na výlet s dětmi v Praze plném zábavy i poznání.

Publikováno: 17. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: kam v praze s dětmi | tipy na výlety s dětmi v praze