Punta Cana - Tajemný klenot Karibiku, který vás okouzlí!

Punta Cana

Punta Cana - Tajemství Karibiku, které musíte objevit!

Poloha a geografické informace o Punta Cana

Poloha a geografické informace o Punta Cana

Punta Cana je turistická destinace, která se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky. Tento krásný kout světa je pozoruhodný nejen svými bílými písčitými plážemi, ale také díky své poloze a umístění.

Punta Cana leží na samém vrcholu ostrova Hispaniola a její území zahrnuje části provincií La Altagracia a El Seibo. Město se rozkládá na ploše více než 420 kilometrů čtverečních a je domovem přibližně 100 000 obyvatel.

Díky své poloze uprostřed Karibiku má Punta Cana průměrnou roční teplotu okolo 28 stupňů Celsia a téměř celoroční slunečné počasí. Z tohoto důvodu se stala oblíbenou destinací pro turisty z celého světa, kteří hledají dokonalý dovolenkový ráj.

Kromě nádherných pláží nabídne Punta Cana také mnoho jiných zábavných aktivit, jako jsou vodní sporty, golf, tenis, rybaření a mnohem více. Pokud hledáte krásné místo pro letní dovolenou, rozhodně neváhejte a navštivte Punta Canu!

Historie Punta Cana

Historie Punta Cana se datuje až do 16. století, kdy sem dorazili první osadníci z Evropy. Poté, co bylo území dominikánské republiky nezávislé na francouzské nadvládě, začaly být Punta Cana a okolní oblasti znovu osídleny.

V roce 1969 zakoupil skupinu investorů pozemky v této oblasti s plánem vybudovat turistické centrum. Byla vybudována letiště, hotely a další infrastruktura pro pobyt turistů.

Od té doby se Punta Cana stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Karibiku díky svým bílým písečným plážím, krásnému tyrkysově modrému moři a mnoha aktivitám nabízeným pro turisty.

Dnes je toto letovisko domovem mnoha luxusních hotelů a resortů, které lákají turisty z celého světa, aby si užili relaxaci a odpočinek na tomto kouzelném místě.

Klima a nejlepší doba k návštěvě

V Punta Cana je klima celoročně příjemná s průměrnou teplotou kolem 27 °C. Nicméně, nejlepší doba k návštěvě této turistické destinace je od prosince do dubna, kdy jsou teploty mírné a srážky minimální. V letních měsících se občas vyskytují tropické bouře, ale i přes to je možné si užít krásných pláží a aktivit spojených s vodními sporty. V podstatě lze Punta Canu navštívit kdykoliv během roku, ale pro ty, kteří preferují slunečné počasí a teplé teploty bez velkých dešťových srážek, doporučujeme návštěvu v zimních měsících.

Pláže v Punta Cana

Pláže v Punta Cana, nejlepší místo pro dovolenou u Karibiku! Tady najdete nádherné pláže s jemným bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Vychutnejte si slunce a palmové stromy, aniž byste museli opustit pláž. Pokud hledáte dokonalý odpočinek, Punta Cana je tou správnou volbou pro vaši dovolenou!

Aktivity a zábava v Punta Cana

Aktivity a zábava v Punta Cana

Punta Cana je nejen krásnou turistickou destinací, ale také místem plným různých aktivit a zábavy pro všechny návštěvníky. Můžete si například užít slunečné dny na bílých písčitých plážích, vydat se na potápění a objevovat život pod vodou anebo si zahrát golf na jednom z mnoha golfových hřišť. Pokud preferujete adrenalinové aktivity, určitě oceníte možnost jetového lyžování, paraglidingu či jízdy na banánu. Ve večerních hodinách pak můžete ochutnat místní kuchyni v jedné z útulných restaurací nebo vyrazit do některého z nočních klubů a tancovat do rána. Punta Cana má rozhodně co nabídnout!

Luxusní ubytování v Punta Cana

Pokud hledáte opravdový luxus v prázdninách, tak si přejete strávit dovolenou v Punta Cana. Tato turistická destinace nabízí mnoho možností pro skvělý odpočinek v krásném prostředí. A co se týče ubytování, máte na výběr z mnoha luxusních resortů a hotelů s prvotřídním servisem a vybavením. Nechte se hýčkat a užijte si dokonalou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů světa - Punta Cana!

Místní kuchyně a restaurace

"Místní kuchyně a restaurace v Punta Cana - objevte chuťové lahůdky této karibské destinace! Užijte si plnou nabídku místních specialit v jedinečné atmosféře barevných a exotických restaurací. Navštivte tradiční rybářské vesničky a ochutnejte čerstvé plody moře, nebo se nechte svést v resortech s vyhlášenými špičkovými kuchaři. Zážitek pro vaše chuťové pohárky je zaručen v Punta Cana."

Nákupy v Punta Cana

Nákupy v Punta Cana - Nenápadné překvapení turistického ráje

Punta Cana je bezesporu jednou z nejkrásnějších turistických destinací Karibiku. Rajské pláže, třpytivě modrá voda a tropická atmosféra lákají každoročně desítky tisíc turistů. Ačkoli hlavním důvodem návštěvy je odpočinek a relaxace, mnozí si na svých cestách rádi užijí i nakupování. Pokud patříte mezi ně, určitě byste neměli opomenout nákupy v Punta Cana.

Místní trhy nabízejí typicky karibské produkty, jako jsou klobouky z palmových listů, barevné košile, suvenýry z kukuřice nebo rybářské sítě. V obchodech s luxusním zbožím pak mohou milovníci módy najít například originální šperky, kožené tašky nebo elegantní oblečení.

Nakupování v Punta Cana nabízí i řadu gastronomických zážitků. Na tradičním trhu můžete ochutnat exotické ovoce či lahodné rybí speciality. Milovníci vína pak určitě ocení návštěvu místní vinotéky, kde si mohou vybrat z bohatého výběru lahůdek.

Nákupy v Punta Cana nejenže nabízejí příležitost pořídit si originální a autentické suvenýry, ale také umožňují nahlédnout do života místních obyvatel. Pokud se rozhodnete navštívit Punta Canu, určitě si nenechte ujít tuto jedinečnou zkušenost.

Doprava do a z Punta Cana

Doprava do a z Punta Cana - vše, co potřebujete vědět o přepravě do této oblíbené turistické destinace. Zajímá vás, jakým způsobem se můžete dostat do Punta Cany a jakou dopravní infrastrukturu zde najdete? Nechte se vést našimi tipy a informacemi, které vám pomohou naplánovat pohodlnou cestu do této krásné části světa.

Závěr a doporučení pro návštěvu Punta Cana

Pokud plánujete cestu na Dominikánskou republiku, rozhodně neváhejte navštívit Punta Canu! Tato turistická destinace nabízí nádherné pláže s tyrkysovým mořem, skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování, ale také příležitost ochutnat místní speciality a poznat zdejší kulturu.

Z mého osobního zkušenosti vás mohu ujistit, že pobyt v Punta Cana je skvělý způsob, jak si užít relaxaci i dobrodružství. Doporučuji si naplánovat aspoň jednodenní výlet do překrásného Národního parku Los Haitises nebo se vydat na projížďku člunem po řece Chavón.

Punta Cana je také ideálním místem pro páry hledající romantiku daleko od domova. Mnohé hotely nabízejí speciální svatební balíčky a romantické večeře na pláži.

V každém případě si určitě užijete slunečné dny strávené na pláži, kde si budete moci odpočinout od stresu v práci. Ať už cestujete sami, s rodinou nebo s partnerem, Punta Cana je místo, které byste neměli minout při návštěvě Dominikánské republiky.

Publikováno: 25. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: punta cana | turistická destinace