Plánujete dovolenou v roce 2019? Tady je vše, co potřebujete vědět!

Dovolena 2019

"Vítejte na stránkách plných informací ohledně vaší dovolené v roce 2019. Zde naleznete veškeré potřebné informace, tipy a rady pro plánování nezapomenutelného dovolenkového zážitku."

Termíny a délka dovolené

Termíny a délka dovolené - plánování využití volna

Pokud plánujete svou dovolenou na rok 2019, je dobré si předem promyslet termíny, které vám nejvíce vyhovují. Vzhledem k tomu, že je k dispozici celá řada svátků a prázdnin, můžete si takto maximalizovat délku vaší dovolené.

Začátek roku 2019 nabízí hned několik možností pro využití volna. Svátek Nového roku padne na úterý 1. ledna a dle zákona o státních svátcích máte tento den nárok na placenou volno. Pokud tedy spojíte tento den s víkendem, můžete si užít čtyři volné dny za sebou.

Dalším vhodným termínem pro dovolenou může být Velikonoční pondělí, které letos připadá na pondělí 22. dubna. Dle zákona o státních svátcích máte i tento den nárok na placenou volno.

Letní měsíce pak nabízejí nepřeberné možnosti pro využití dlouhodobé dovolené. Obdobím největšího turistického ruchu jsou samozřejmě prázdniny, které v roce 2019 trvají od 1. července do 31. srpna.

Zářijová dovolená může být také velmi příjemná volba. Navíc si můžete ušetřit nějaké peníze, neboť ceny zájezdů a ubytování bývají v této době nižší.

Na podzim pak máte opět možnost využít některých státních svátků - Dne boje za svobodu a Všech svatých, které připadají na 28. října a 1. listopadu.

Zkrátka si předem promyslete, kdy plánujete jet na dovolenou a jak si ji co nejlépe užít - termíny jsou různorodé, takže každý si určitě najde ten nejvhodnější pro sebe.

Destinace

Podnadpis: "Kam vyrazit tento rok?" (znamená výběr a informace o možných destinacích pro dovolenou v roce 2019)

Ubytování

Ubytování - Klíčový prvek pro úspěšnou dovolenou v roce 2019. Zajistěte si kvalitní a pohodlné ubytování, které vám umožní plně si užít vaší dovolené. Vyberte si z široké nabídky ubytování v různých cenových kategoriích a lokalitách. Od luxusních hotelů po útulné apartmány, najdete to nejlepší pro svou dovolenou. S naší pomocí se snadno zorientujete v nabídce, poradíme s výběrem a zajistíme rezervaci ubytování podle vašich představ.

Doprava

Pokud hledáte informace o dopravě pro vaši dovolenou v roce 2019, jste na správném místě. V této sekci vám poskytneme užitečné rady a tipy na cestování autem, vlakem, autobusem, letadlem nebo lodí. Zjistíte, jaký způsob dopravy je nejlepší pro vaše potřeby a jak se připravit na cestu s minimálním stresem. Pokud máte nějaké dotazy ohledně dopravy během vaší dovolené v roce 2019, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme vybrat tu nejvhodnější možnost pro vás!

Aktivity a zážitky

Pokud se chystáte na dovolenou v roce 2019, určitě hledáte inspiraci a tipy na to, jak si ji co nejvíce užít. V této sekci se podíváme na aktivity a zážitky, které byste si neměli nechat ujít! Od turistických výletů po kulturní akce, od relaxace na pláži po adrenalinové sporty - máme pro vás spoustu nápadů na to, jak si svou dovolenou doplnit o zábavu a nezapomenutelné zážitky. Připravte se na dobrodružství a objevení nových míst, lidí i kultur!

Stravování

Vychutnejte si skvělé jídlo během vaší dovolené v roce 2019! Zajistili jsme pro vás širokou nabídku restaurací a kaváren, abyste mohli ochutnat místní speciality. Neváhejte nás požádat o doporučení nejoblíbenějších pokrmů a podniků, které stojí za návštěvu. Samozřejmostí je i možnost stravování v hotelu. Přeji dobrou chuť!

Cena a rozpočet

Cena a rozpočet: Plánujte svou dovolenou v roce 2019 s přehledem! Zde najdete ucelené informace o cenách za ubytování, letenky, stravování a další důležité náklady na vaši dovolenou. Díky našim tipům na úspory můžete snížit celkové náklady a ušetřit si tak peníze na další zážitky. Buďte připraveni a naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou v roce 2019!

Závěr a doporučení

Závěr a doporučení

Po prožití dovolené v roce 2019 bychom Vám rádi přinesli závěrečné myšlenky a doporučení, které Vám mohou pomoci při plánování dalších dovolených.

Zažili jsme nezapomenutelné chvíle na pláži, ve městech i v přírodě. Naše cesta nás zavedla do různých koutů světa, ale stejně tak i na krásná místa u nás doma v České republice.

Rádi bychom Vám tedy doporučili vyrazit na dovolenou s dostatečným předběžným plánováním - zajistit ubytování, zjistit otevírací doby muzeí či galerií, vyzkoumat si trasy turistických tras apod. Tím se vyhneme stresu a nepříjemnostem během samotného pobytu.

Dalším důležitým aspektem je zodpovědnost k naší planetě. Během dovolené se snažme minimalizovat množství odpadu a šetřit energie. Zkusme použít láhev s pitím namísto jednorázových plastových lahví a podporujme místní ekonomiku nákupem od místních producentů.

Také jsme si uvědomili, že s sebou nosíme příliš mnoho věcí. Během naší dovolené jsme zjistili, že krásné chvíle nezávisí na tom, kolik máme věcí, ale jak je trávíme s lidmi kolem nás.

Dovolujeme si Vám tedy doporučit vzít si tento vhled pro další dovolené a užít si opravdový, autentický zážitek.

Těšíme se na Vaše reakce a přání Vám úspěšné plánování do budoucna!

Publikováno: 24. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: dovolena 2019 | informace o dovolené v roce 2019