Orlické hory: Tajemná krása českého pohraničí láká na nezapomenutelné výlety

Orlické Hory Výlety

Úvod do Orlických hor a turistiky v této oblasti

Orlické hory jsou jedním z nejkrásnějších horských pohoří na českém území, a proto jsou velmi oblíbené mezi turisty. Návštěvníci sem míří především kvůli překrásné přírodě, bohatství turistických tras a množství zajímavých míst k navštívení. Pokud se chystáte na výlet do Orlických hor, máte se na co těšit!

V tomto článku se dozvíte vše podstatné o tomto krásném horském pohoří a o turistických možnostech, které nabízí. Představíme vám ty nejhezčí trasy pro pěší turistiku i pro cyklistiku, zajímavá místa k navštiveni i tipy na ubytování a stravování. Ať už jste začátečníci nebo zkušení turisté, s námi objevování krás Orlických hor bude jedinečným zážitkem!

Orlické hory v Čechách

Orlické hory v Čechách jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu. Tyto impozantní hory nabízejí nespočet možností, jak trávit volný čas při turistických výletech. Vydajte se na horskou túru s rodinou nebo přáteli a objevte krásy této malebné oblasti, která je plná historických památek, nádherných vodopádů a malebných vyhlídek. Na své si přijdou nejen milovníci přírody, ale i zkušení horští cyklisté nebo běžkaři. Orlické hory v Čechách jsou prostě skvostným místem pro dovolenou plnou adrenalinových zážitků a relaxace uprostřed panoramatické krajiny.

Historie Orlických hor

Historie Orlických hor

Orlické hory jsou pohraniční horský masiv, který se nachází na území České republiky a Polska. Tyto hory mají zajímavou historii, která sahá až do středověku.

V průběhu staletí byly Orlické hory využívány jako pastviny pro dobytek a těžba dřeva byla také velmi významná. V 19. století se zde začalo rozvíjet turistické ruch a postupně se z Orlických hor stala populární turistická oblast.

Během druhé světové války byly Orlické hory součástí nacistického pohraničního opevnění. Po válce se obecenstvo znovu navrátilo a turismus se zde opět rozvíjel.

Dnes jsou Orlické hory oblíbeným cílem pro turisty, kteří sem přijíždějí objevovat krásy této malebné oblasti. Procházky po horských stezkách, cykloturistika nebo lyžování jsou jen některými aktivitami, kterými si lze užít pobytu v Orlických horách.

Pokud máte chuť na krásnou přírodu s bohatou historií, určitě nenadarmo zvolíte výlety do Orlických hor.

Přírodní zajímavosti

Přírodní zajímavosti Orlických hor jsou nedílnou součástí turistických výletů. Tato malebná pohoří nabízejí úchvatné scenérie, množství vzácných druhů rostlin a živočichů a kouzlo netknuté přírody. Toužíte-li objevovat nová místa a být v kontaktu s přírodou, vydejte se na cestu do Orlických hor a nechte se unést krásami této jedinečné krajiny.

Turistické trasy

Turistické trasy v Orlických horách

Orlické hory jsou jedním z nejoblíbenějších míst pro turistiku v České republice. Díky své krásné přírodě a různorodosti terénu nabízí tento pohoří mnoho možností pro výlety a turistické trasy. Zde najdete několik populárních tras, které stojí za to objevit:

- Orlický hřeben: Tento 40 km dlouhý hřeben je ideálním cílem pro zkušenější turisty. Po cestě se můžete těšit na krásné výhledy a divokou přírodu.

- Vrchol Sněžky: Nejvyšší hora Krkonoš i celých Sudetů je nedaleko Orlických hor. Cesta na vrchol Sněžky je náročná, ale odmění vás úchvatnými panoramatickými výhledy.

- Babiččino údolí: Pokud máte rádi místa s bohatou historií, jistě oceníte túru Babiččiným údolím u Žamberka. Tato trasa nabídne nejen krásné přírodní scenérie, ale také zajímavá místa spojená s dcerou Boženou Němcovou.

A to je jen malá ukázka z mnoha turistických tras, které v Orlických horách čekají na objevitele. Vydejte se na výlet a objevujte krásy tohoto nádherného pohoří!

Výlety na Orlických horách

Pokud hledáte krásná místa pro turistické výlety, neváhejte se vydat na Orlické hory. Tyto kopce se nacházejí východně od Čech a nabízejí kouzelné scenérie, které si zamilujete. Procházky po horských stezkách vás provedou úchvatnými lesy a loukami, navštívíte malebná městečka a uvidíte nádherné rozhledny s výhledem do okolí. Orlické hory jsou ideálním místem pro relaxaci i sportovní aktivity a určitě se sem budete rádi vracet znovu a znovu.

Tipy na ubytování

Tipy na ubytování v Orlických horách - ideální základna pro turisty

Pokud plánujete výlet do malebné přírody Orlických hor, je důležité zajistit si pohodlné a kvalitní ubytování, které bude sloužit jako ideální základna pro vaše turistické aktivity. Následující tipy na ubytování vám pomohou najít ty nejvhodnější možnosti pro váš pobyt.

- Hotel Letohrádek Vyhlídka: Tento historický hotel se nachází na úpatí hory Bukovina a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Kromě pokoje s vlastním sociálním zařízením tu najdete také wellness centrum, restauraci a knihovnu.

- Penzion Na Čachtickém kopci: Tento rodinný penzion se nachází ve vesničce Čachtice a nabízí klidné prostředí pro odpočinek po náročných túrách. Vybavené pokoje mají vlastní koupelnu a balkón s krásným výhledem do okolního údolí.

- Chalupa U pastýře: Pokud hledáte tradičně rustikální ubytování, může být tato chalupa ideálním řešením. Nachází se v samotě uprostřed lesů a louk, ale zároveň je dostupná autem. K dispozici jsou tu dvě samostatné apartmány s plně vybavenou kuchyňskou linkou.

- Camp Sedmihorky: Pokud dáváte přednost ubytování v přírodě, může se vám líbit tábořiště Sedmihorky. Nachází se u stejnojmenné přehradní nádrže a nabízí možnost stanování i pronájmu chatky či karavanu. V okolí naleznete mnoho turistických tras i cyklostezek.

Tyto tipy na ubytování v Orlických horách by vám měly pomoci vybrat si tu nejvhodnější variantu pro váš odpočinek po náročném turistickém dni.

Závěr - Orlické hory jsou ideálním místem pro turistiku a objevování krás české přírody. Pro milovníky horských výletů nabízí úchvatné výhledy, malebné sedlo a neuvěřitelnou atmosféru. Pokud hledáte vhodné místo pro svůj další výlet, neváhejte a vydejte se do Orlických hor!

Publikováno: 14. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: orlické hory výlety | turistika