Olomouc Zoo: Tajemný svět divokého království v srdci Moravy

Olomouc Zoo

Olomouc Zoo - poznávejte fascinující svět zvířat v srdci Olomouce!

Vítáme vás v jedné z nejzajímavějších zoo v České republice, která se nachází přímo v historickém centru Olomouce. Od prvního okamžiku tu začnete prožívat nezapomenutelné chvíle, plné objevů a dobrodružství. Naše zoologická zahrada se může pyšnit mnoha druhy živočichů z celého světa, které jsou pečlivě péčí našich odborných pracovníků.

Připravili jsme tu pro vás mnoho programů a akcí, například prohlídky s průvodcem či speciální večerní prohlídky s nočními zvuky zoologické zahrady. Ať už jste malý návštěvník nebo dospělý milovník přírody, najdete u nás skvělý způsob, jak strávit volný čas a odpojit se od každodennosti.

Tak neváhejte a přijďte navštívit Olomouc Zoo a objevovat krásy světa zvířat!

Historie Olomoucké zoo

Historie Olomoucké zoo

Olomoucká zoologická zahrada má dlouhou historii, která sahá až do roku 1946, kdy byla založena pod názvem "Výstaviště-zoo". Původně se jednalo pouze o malou expozici s pár zvířaty, ale postupně se rozrůstala a stala se jedním z nejvýznamnějších zoologických zařízení v České republice.

Během své existence prošla olomoucká zoo mnoha proměnami a modernizacemi. V průběhu let se rozrostla na rozlohu více než 42 hektarů a dnes nabízí návštěvníkům více než 300 druhů zvířat ze všech kontinentů světa.

Olomoucká zoo je také aktivní v oblasti ochrany ohrožených druhů a přispívá k celosvětovému úsilí o zachování biologické rozmanitosti. Například se aktivně zapojuje do programu chovu ohrožených druhů zarazy černohlavé, kočky rybniční či orangutana bornejského.

Pro milovníky přírody a zvířat je Olomoucská zoo ideálním místem na výlet s rodinou nebo přáteli. Určitě stojí za to navštívit a prožít den v příjemném prostředí plném jedinečných zvířat.

Zvířata v Olomoucké zoo

Zvířata v Olomoucké zoo jsou úžasnou atrakcí pro návštěvníky této krásné zoologické zahrady. Každý den můžete vidět neuvěřitelnou škálu zvířat, která sem byla přivezena ze všech koutů světa. Olomouc Zoo se pyšní obrovským množstvím druhů zvířat, jako například lvy, slony, nosorožce, opice a orly. Všechna zvířata jsou pečlivě sledována odborníky a mají zajištěný komfortní a bezpečný život ve svém prostředí. Pokud máte rádi zvířata, navštivte Olomouckou zoo a uvidíte krásu zvířat na vlastní oči!

Akce a aktivity v Olomoucké zoo

Akce a aktivity v Olomoucké zoo

Olomouc Zoo je jedním z největších turistických lákadel v Olomouci. Každoročně přivítá tisíce návštěvníků, kteří si chtějí užít den plný zábavy a poznání. Abychom vyhověli různorodým zájmům našich návštěvníků, pravidelně pořádáme pestrou řadu akcí a aktivit.

Naše akce jsou zaměřeny na celou rodinu a nabízíme také speciální programy pro děti. U nás si můžete užít např. den s exotickými zvířaty, noční prohlídky, workshop s odbornými pracovníky a další zajímavé akce.

Pokud jste nadšenci do přírody a chcete se dozvědět více o zvířatech, určitě se zajděte podívat na naše přednášky a prezentace. Tyto aktivity jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Zkrátka - v Olomoucké zoo máte možnost strávit nejen krásné chvíle s vaší rodinou, ale také se dozvědět mnoho zajímavostí o životním prostředí a zvířatech.

Přijďte se k nám podívat a nechte se unést atmosférou Olomoucké zoo!

Provozní informace

Provozní informace o Olomouc Zoo - zjistěte vše, co potřebujete vědět před návštěvou této úžasné zoologické zahrady!

Jak se do Olomoucké zoo dostat

Pokud se chystáte navštívit zoologickou zahradu v Olomouci, rádi Vám poradíme, jak se tam nejlépe dostat. Olomoucká zoo se nachází ve městě Svatý Kopeček, které je vzdálené pouhých 5 km od centra Olomouce. Pokud přijedete autem, nejlepší je parkovat na parkovišti u samotné zoo. Přímým spojením do Svatého Kopečku je i autobusová linka číslo 18, která odjíždí z olomouckého hlavního nádraží. Na místě si můžete zakoupit lístky na vstup a užít si celodenní procházku mezi zajímavými zvířaty ze všech koutů světa.

Závěr - Návštěva Olomoucké zoo nezapomenutelný zážitek pro každého milovníka zvířat a přírody

Publikováno: 26. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: olomouc zoo | zoologická zahrada v olomouci