Objevte krásy Stezky korunami stromů v Krkonoších – nejlepší turistická atrakce pro cestování mikrobusem

Stezka Korunami Stromů Krkonoše

Vítejte na stránkách časopisu "Cestování mikrobusem"! V dnešním článku se společně podíváme na jednu z nejlepších turistických atrakcí pro cestování mikrobusem v Krkonoších - Stezku korunami stromů. Tato unikátní stezka nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a úchvatné výhledy z výšky. Připravte se na dobrodružství, které vás provede skrze koruny stromů a přinese vám neopakovatelné zážitky. Připojte se k nám a objevte krásy Stezky korunami stromů v Krkonoších!

Historie a vznik Stezky korunami stromů

Historie a vznik Stezky korunami stromů sahá až do roku 2012, kdy byl projekt zahájen ve spolupráci s Národním parkem Krkonoše. Cílem bylo vytvořit unikátní turistickou atrakci, která umožní návštěvníkům prozkoumat krásy krkonošského lesa z pohledu stromových korun. V roce 2014 byla Stezka otevřena veřejnosti a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v regionu. Při jejím vzniku byly použity inovativní technologie a materiály, aby byla co nejméně invazivní pro přírodu. Dnes je Stezka korunami stromů symbolem ochrany přírody i moderního ekoturismu v Krkonoších.

Poloha a přístup k Stezce korunami stromů

Stezka korunami stromů se nachází v národním parku Krkonoše, konkrétně v obci Janské Lázně. Je snadno dostupná jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny cestující mikrobusem. Pokud se rozhodnete přijet autem, můžete využít parkoviště u lanovky na Černou horu a odtud pokračovat pěšky k vstupní bráně Stezky. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je zde možnost využít autobusovou linku, která jezdí z Janských Lázní do obce Horní Maršov a zastavuje přímo u vstupu na Stezku korunami stromů. Celkově je poloha Stezky velmi strategická a dobře dostupná pro všechny turisty cestující mikrobusem.

Délka a trasa Stezky korunami stromů

Délka Stezky korunami stromů v Krkonoších činí celkem 1,5 kilometru. Trasa začíná v obci Janské Lázně a končí na vrcholu hory Černá hora. Během procházky po stezce budete mít možnost obdivovat nádhernou přírodu a panoramatické výhledy na okolní krajinu. Stezka je dobře značená a vhodná i pro rodiny s dětmi. Při plánování návštěvy nezapomeňte na pohodlnou obuv a oblečení vhodné do horského prostředí.

Unikátní zážitek a výhledy z výšky

Stezka korunami stromů v Krkonoších nabízí návštěvníkům unikátní zážitek a nezapomenutelné výhledy z výšky. Projdete se po speciálně vybudované lávce, která vás zavede do korun stromů a umožní vám pozorovat okolní krajinu z úplně jiné perspektivy. Zde si můžete užít nádherný pohled na rozlehlé lesy, horské vrcholky a malebná údolí. Každý krok po Stezce korunami stromů je jedinečným dobrodružstvím, které vám otevře nový pohled na krásy přírody Krkonoš.

Zajímavosti a atrakce na Stezce korunami stromů

Na Stezce korunami stromů v Krkonoších se nachází mnoho zajímavostí a atrakcí, které lákají návštěvníky z celého světa. Jednou z nich je například rozhledna na vrcholu Bukové hory, ze které si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu. Další zajímavostí je tzv. "Adrenalinový park", kde si mohou návštěvníci vyzkoušet různé lanové aktivity a adrenalinové atrakce.

Pro milovníky botaniky je pak určen Arboretum Bukovka, kde se nachází rozsáhlá sbírka vzácných dřevin a rostlin. Na Stezce také narazíte na informační tabule s popisky jednotlivých druhů stromů a rostlin, což je skvělá příležitost pro vzdělání se o místní flóře.

Pokud máte rádi dobrodružství, nemůžete vynechat tzv. "Lanovou stezku", která vás provede mezi korunami stromů a nabídne nezapomenutelný pohled na okolní krajinu z výšky. Pro ty odvážnější je připravena i možnost sjezdu po lanovém tobogánu.

Na Stezce korunami stromů najdete také několik odpočinkových míst a piknikových prostor, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásu přírody. Celá trasa je dobře značená a bezpečná, což umožňuje i rodinám s dětmi bezpečný výlet.

Není tedy divu, že Stezka korunami stromů v Krkonoších patří mezi nejlepší turistické atrakce pro cestování mikrobusem. Přijďte se sami přesvědčit o její jedinečnosti a kráse!

Praktické informace pro návštěvníky Stezky korunami stromů

- Stezka korunami stromů v Krkonoších je otevřená každý den od 9:00 do 17:00.

- Vstupné na stezku je 200 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti do 15 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

- Na stezce platí zákaz kouření, konzumace alkoholu a používání otevřeného ohně.

- Doporučuje se vhodné oblečení a obuv, protože počasí v horách může být nevyzpytatelné.

- Na stezce jsou k dispozici toalety a občerstvení.

- Pro bezpečnost návštěvníků je nutné dodržovat pokyny personálu a nedotýkat se zábradlí ani jiných bezpečnostních prvků.

Přijďte si užít jedinečný zážitek na Stezce korunami stromů v Krkonoších!

Doporučení a tipy pro plánování návštěvy Stezky korunami stromů

Pokud plánujete návštěvu Stezky korunami stromů v Krkonoších, doporučujeme vám si předem zarezervovat vstupenky online, zejména v letních měsících a o víkendech. Stezka je velmi oblíbená a kapacita je omezená. Připravte se na delší dobu strávenou na Stezce, protože prohlídka trvá zhruba 2-3 hodiny. Doporučujeme také obléknout pohodlné a vhodné oblečení a obuv, protože část cesty vede po schodech a lávkách ve výšce. Nezapomeňte také na dostatek pití a ochranu proti slunci. Pokud máte strach z výšek nebo jste tělesně postiženi, měli byste zvážit svou schopnost absolvovat celou trasu Stezky. V každém případě si užijte tento unikátní zážitek a krásy přírody, které Stezka korunami stromů nabízí!

Závěrem lze konstatovat, že Stezka korunami stromů v Krkonoších je skutečně jedinečnou turistickou atrakcí, která stojí za návštěvu. Její historie a unikátní poloha uprostřed krásné přírody dělají z této stezky nezapomenutelný zážitek. Délka trasy a výhledy z výšky pak dodávají tomuto místu zvláštní kouzlo. Navíc na stezce najdete i další zajímavosti a atrakce, které potěší jak dospělé, tak i děti. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou lokalitu, nezapomeňte si připravit vhodné oblečení a obuv. Místní informační centrum vám rádo poskytne veškeré potřebné informace a doporučení pro plánování vaší návštěvy. Doufám, že tento článek vás inspiroval k objevování krás Krkonoš a že jste si ho s chutí přečetli. Děkuji za vaši pozornost!

Publikováno: 05. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: stezka korunami stromů krkonoše | turistická atrakce