Objevte kouzlo Beskyd po Stezce Valaška - nezapomenutelný zážitek pro turisty!

Stezka Valaška

Ponořte se do nádherné přírody Beskyd a objevujte kouzla turistické stezky Valaška! Tato malebná cesta vás zavede z lesů a luk až na vrcholky hor, kde vás čekají nezapomenutelné výhledy. Procházka po stezce Valaška je jedinečný zážitek pro milovníky přírodní krásy a aktivního odpočinku. Připojte se k tisícům turistů, kteří každoročně navštěvují tuto úchvatnou oblast, a zažijte nezapomenutelný zážitek na stezce Valaška.

Popis trasy Stezky Valaška

Popis trasy Stezky Valaška:

Stezka Valaška je turistická cesta, kterou můžete najít v Beskydech. Je to oblíbená trasa pro turisty i domácí obyvatele, kteří hledají krásné výhledy a přírodní scenérie. Stezka se nachází mezi vrcholem Lysé Hory a vesnicí Trojanovice.

Celková délka trasy je asi 12 kilometrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Turisté projdou hustými lesy, loukami a přecházejí brody vysokohorských potoků. Trasa zahrnuje také několik horských chat, ve kterých si mohou turisté odpočinout nebo ochutnat místní speciality.

Jedním z nejkrásnějších bodů na Stezce Valaška je rozhledna na vrcholu Malého Polomu. Z rozhledny máte neuvěřitelný výhled na Kozubovou skalku a Beskydy.

Pro turisty, kteří mají rádi pěší túry, je Stezka Valaška tou správnou volbou. Každoročně ji navštíví tisíce lidí z celé republiky i ze zahraniční. Obdivujte překrásnou přírodu Beskyd a užívejte si krásy této trasy!

Historie Stezky Valaška

Historie Stezky Valaška sahá až do 18. století, kdy byla vybudována jako cesta pro vedení dobytka z horských pastvin Valašska na trhy v Polsku. V průběhu let se stezka stala důležitou obchodní tepnou mezi Beskydami a Slezskem.

V roce 1998 byla Stezka Valaška znovuobjevena nadšenci turistiky, kteří ji proměnili ve známou a oblíbenou turistickou trasu vedoucí překrásným územím Beskyd. Dnes se Stezka Valaška táhne po téměř 50 kilometrech od Trojanovic k Štramberku a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí, památek a krásné přírody.

Při pohybu po Stezce Valaška si tak můžete užít nejen krásné scenérie a výhledy na horizont, ale i historické památky, jako jsou starobylé kostely, katolické kapličky nebo zříceniny hradů. Proto není divu, že se turisté ze všech koutů světa sjíždějí právě sem za zážitky plné kulturních i přírodních lákadel!

Přírodní krásy na trase

Pokud se chystáte projít turistickou stezku Valaška v Beskydech, tak se máte na co těšit! Na trase této stezky totiž narazíte na několik přírodních krás. Začněme třeba tím, že se budete potulovat okolo horských potoků a řek, které vám nabídnou pohled na křišťálově čistou vodu. Dále se můžete těšit na krásné rozhledy z vrcholků hor, které vám umožní vidět do dalekého okolí. A pokud si oblíbíte především lesy, tak stezka Valaška pro vás bude naprostým rájem díky svým hustým smrkovým porostům a lesním cestičkám. Tak neváhejte a vyrazte objevovat ty nejkrásnější přírodní scenérie, které Beskydy mají nabídnout!

Zajímavá místa na trase

Zajímavá místa na trase Stezka Valaška

Pokud se chystáte na turistickou stezku v Beskydech, určitě byste neměli přehlédnout následující zajímavá místa. Naše doporučení vám pomohou plně vychutnat úžasnou krásu této oblasti.

Prvním zastavením na vaší cestě může být rozhledna Trattberg s úchvatným výhledem na celé okolí. Pokud máte chuť osvěžit se a nabrat energii, zastavte u pramenů Jeleního potoka.

Dalším velmi zajímavým bodem na trase je Kozlovice, kde se nachází nejstarší dřevěné kostelíček ve Slezsku a také Arboretum Kostelec.

Pokud máte rádi historii, určitě navštivte hrad Hukvaldy, který je znám jako kulturní centrum a pořádají se zde různé koncerty a festivaly.

A konečně posledním doporučeným místem jsou Skalité skalky s krásnými vyhlídkami. Tento malý skalnatý masiv nabídne opravdu nezapomenutelné zážitky ze skalního lezení i pěší turistiky.

Doporučené aktivity a zážitky

Doporučené aktivity a zážitky na stezce Valaška

Pokud se vydáte na turistickou stezku Valaška v Beskydech, rozhodně byste neměli zapomenout na tyto doporučené aktivity a zážitky. Kromě krásné přírody a pohledů na okolní kopce a údolí najdete na této stezce mnoho dalšího, co stojí za to objevit.

Začněte třeba tím, že si projdete naučnou stezku s informacemi o fauně a flóře regionu. Pokud jste dobrodruhové, určitě oceníte možnosti lezení po skalách nebo kanoistiku po řece. Pro milovníky historie jsou tu muzea a památky z období valašských lidových tradic.

Když se unavíte od procházek a aktivit, nezapomeňte ochutnat tradiční valašskou kuchyni v jedné z místních hospůdek či restaurací. Stezka Valaška je skutečně ideálním místem pro relaxaci, poznání nových věcí i zábavu pro celou rodinu.

Tipy na ubytování a stravování v okolí

Tipy na ubytování a stravování v okolí Stezky Valaška

Pokud se chystáte na turistickou stezku v Beskydech, nezapomeňte si také vybrat kvalitní ubytování a dobrou restauraci. V následujícím textu najdete pár tipů na to, kde strávit příjemný pobyt.

Ubytování:

- Hotel Belveder: Luxusní hotel s krásným výhledem na okolní krajinu. Nabízí moderně vybavené pokoje a wellness centrum.

- Penzion U Bartošků: Tradiční horský penzion s domácí atmosférou. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale útulné.

- Chaty Beskydy: Pro milovníky přírody nabízí chatky uprostřed lesů a luk. Ideální pro rodiny s dětmi nebo aktivní lidi.

Stravování:

- Restaurace Pod Grúniem: Klasická česká kuchyně s regionálním zaměřením. Večeře u krbu v rustikálním prostředí je nezapomenutelný zážitek.

- Pivnice Na Rychtě: Místní speciality podávané s domácím pivem - to je rychta. Pivnice má historickou atmosféru a je oblíbená jak mezi místními, tak turisty.

- Bistro Šumava: Malé bistro s moderní atmosférou, které podává kvalitní jídla z místních surovin. Ideální pro rychlou občerstvení během výletu.

Nyní už víte, kam se ubytovat a kam zajít na dobré jídlo, takže nezbývá než si užít turistiku na Stezce Valaška v Beskydech.

Praktické informace pro návštěvníky

Praktické informace pro návštěvníky Stezky Valaška:

Stezka Valaška se nachází v malebných Beskydech a nabízí úžasnou příležitost pro turisty, kteří chtějí zažít krásy české přírody. Pokud se chystáte na tuto stezku, zde jsou několik praktických informací, které by Vám mohly být užitečné:

1. Trasa: Stezka Valaška má celkovou délku 12 kilometrů a vede od obce Trojanovice až k vrcholu hory Radhošť. Doporučujeme návštěvníkům začít svoji trasu u horolezecké stěny ve Trojanovicích a pokračovat směrem nahoru.

2. Obtížnost: Stezka je vhodná pro mírně pokročilé turisty a rodiny s dětmi. Trasa je značená a dobře udržovaná, ale nenabízí tolik odpočinkových míst jako jiné trasy v Beskydech.

3. Vybavenost: Na trase Stezky Valaška nenajdete mnoho obchodů nebo restaurací, proto doporučujeme si vzít s sebou dostatek pitné vody a lehké občerstvení.

4. Boty: Doporučujeme pohodlnou obuv s pevnou podrážkou, která je vhodná pro horské túry. Stezka obsahuje mnoho kamenných a kamenitých částí, takže lehké boty nebudou dostačující.

5. Bezpečnost: S ohledem na bezpečnost se doporučuje respektovat značení trasy a neopouštět ji. Pokud se Vám naskytne jakýkoliv problém nebo potřeba pomoci, kontaktujte prosím horskou službu.

Doufáme, že tyto tipy Vám pomohou plánovat a užít si Vaši cestu po Stezce Valaška!

Závěr a hodnocení Stezky Valaška

Závěr a hodnocení Stezky Valaška

Po procházce Stezkou Valaška jsou naši návštěvníci plní dojmů, zážitků a nových poznatků. Tato turistická stezka v Beskydech nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu, krásné přírodní scenérie a zajímavé historické památky.

Většina návštěvníků si chválí dobře značenou trasu, která je snadno rozpoznatelná a umožňuje pohodlné procházení ve všech ročních obdobích. Kromě toho je Stezka Valaška dobře dostupná a nachází se blízko mnoha turisticky atraktivních lokalit.

Hodnocení této stezky bylo velmi pozitivní i díky možnosti objevovat místní kulturu a tradice prostřednictvím různých informačních tabulí a naučných stezek v průběhu trasy. Navíc jsou na trase umístěny lavičky a stánky s občerstvením, což celkový zážitek ze Stezky Valaška ještě zlepšuje.

Celkově lze říci, že Stezka Valaška je skvělou volbou pro všechny, kteří touží po pikantním dobrodružství v krásné přírodě a chtějí zároveň poznávat místní kulturu a historii.

Publikováno: 26. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Monika Švábová

Tagy: stezka valaška | turistická stezka v beskydech