Objevte kouzla Středočeského kraje: Tipy na výlety, které vás okouzlí!

Kam Na Výlet Středočeský Kraj

Kozel hrádek a okolí

Pokud rádi trávíte čas v přírodě a hledáte nová místa k objevování, rozhodně nevynechejte Kozel Hrádek a jeho okolí. Toto malebné místo ležící v samém srdci středočeského kraje nabízí nejen krásné procházky po okolních lesích, ale také možnost navštívit zdejší zámek a další historické památky. Nechte se unést atmosférou minulosti a užijte si příjemný den plný zajímavých zážitků.

Hrad Karlštejn a jeho okolí

Hrad Karlštejn a jeho okolí jsou neuvěřitelně malebným místem, které rozhodně stojí za návštěvu při výletu do Středočeského kraje. Hrad sám o sobě je jedním z nejznámějších památek Česka, a to díky svému pozoruhodnému středověkému designu a historickému významu. Okolní krajina pak nabízí nejen krásný pohled na hrad, ale také možnost procházek po kopcích a horách plných překvapení.

Hrad Karlštejn se nachází asi padesát kilometrů jihozápadně od Prahy a byl postaven v 14. století císařem Karlem IV. jako úložiště korunních klenotů a cenností Svaté říše římské. Dnes je hrad otevřen pro veřejnost jako muzeum, které nabízí fascinující exkurze do minulosti.

Kolem hradu se rozprostírá nádherná krajina s mnoha turistickými stezkami vhodnými jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené pěší turisty. Zde si můžete užít krásné výhledy na okolní kopce, údolí a lesy. Kromě toho tu najdete také množství dalších historických památek, jako jsou kostely a zámky.

Pokud hledáte tip na výlet do Středočeského kraje, Hrad Karlštejn a jeho okolí rozhodně patří k těm nejkrásnějším místům, která určitě stojí za návštěvu.

Město Kutná Hora a okolí

Město Kutná Hora a jeho okolí patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům ve Středočeském kraji. Toto historické město nabízí mnoho možností pro turisty, jako například prohlídka chrámu svaté Barbory, kostela Nanebevzetí Panny Marie či procházky po malebných uličkách města. Okolní krajina středních Čech dále láká ke vzdáleným výletům do přírody, na návštěvu zámku Kačina nebo zámku Konopiště.

Kutná Hora samotná je rovněž domovem nejznámějšího historického památkového komplexu v Česku - hřbitova Sedlec s jeho kostnicí. Tuto unikátní památku každoročně navštíví tisíce turistů ze celého světa.

Pokud hledáte tip na výlet ve Středočeském kraji, navštivte Kutnou Horu a její okolí a objevte nespočet krás a zajímavostí této oblasti.

Zámek Konopiště a jeho okolí

Zámek Konopiště a jeho okolí jsou jedním z nejkrásnějších míst v Středočeském kraji. Tento impozantní zámek, který kdysi patřil rakouskému arcivévodovi Ferdinande d'Este, je obklopen rozlehlým parkem a je proto ideálním místem pro milovníky historie i přírody. V okolí zámku se nachází také řada dalších zajímavých památek a turistických cílů, jako například Kácovský klášter nebo krásné Lesy Českého středohoří. Navštivte Zámek Konopiště a jeho okolí a zažijte nezapomenutelný výlet plný krásné přírody a kulturních zážitků!

Přírodní park Křivoklátsko

Přírodní park Křivoklátsko je jedním z nejkrásnějších míst, která můžete v středočeském kraji navštívit. Tento park se nachází nedaleko města Rakovník a nabízí krásné přírodní scenérie, rozmanité flóru a faunu a také řadu zajímavých památek. Navštivte hrad Křivoklát, klášter Plasy nebo se projděte lesy s výhledem na malebné vesničky. Při návštěvě tohoto parku si odpočinete od shonu velkoměsta a zrelaxujete v příjemném prostředí přirozeného parku.

Město Mělník a okolí

Město Mělník a okolí jsou skvělým cílem výletu pro milovníky historie, kultury i přírody. Nachází se zde například nejstarší vinice v České republice, která nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Dále stojí za návštěvu gotický kostel sv. Petra a Pavla, barokní zámek s unikátním muzeem krojů a lidových tradic či romantický Mělnický zámek.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte chráněnou krajinnou oblast Kokořínsko, která se nachází nedaleko Mělníka. Tato oblast je známá svými malebnými skalními útvary a romantickými zříceninami hradů.

Procházka po malebných uličkách města Mělníka či plavba po Labi jsou další možnosti jak strávit den v překrásné krajině Středočeského kraje.

Zámek Žleby a jeho okolí

Pokud hledáte krásné místo pro odpočinek a poznávání historie, určitě navštivte Zámek Žleby a jeho okolí. Tento malebný zámek se nachází v srdci Středočeského kraje a nabízí mnoho zajímavých možností pro výletníky.

Okolo zámku se rozprostírá krásný park s jezírkem, který je ideálním místem na piknik nebo procházku. Pro milovníky historie pak nabízí Zámek Žleby exkluzivní pohled do minulosti, když si projdou jeho krásně zdobenými interiéry.

Pokud hledáte další možnosti v okolí, také stojí za to navštívit nedaleké městečko Čáslav, které je plné památek a historických staveb. Nebo se můžete vydat přes vrcholky Kokořínska a Kokořínskou rokli ke Kokořínskému hradu, který naleznete asi hodinu jízdy autem od Zámku Žleby.

Tak neváhejte a vydejte se na výlet do Středočeského kraje!

Město Nymburk a okolí

Město Nymburk a okolí nabízí mnoho zajímavých možností pro aktivní výlety i odpočinkové chvíle. Pro milovníky historie je tu k vidění krásné historické centrum města s gotickým kostelem sv. Jiljí, barokním zámkem a dalšími památkami. Pro sportovce pak jsou k dispozici cyklostezky spojující Nymburk s okolními vesnicemi a přilehlými krajinami.

Kromě toho se v okolí nachází řada přírodních památek, jako např. CHKO Kokořínsko, skalní útvary u Želivky nebo naučná stezka Stvořidla v Opolánkách. Pro rodiny s dětmi pak rozhodně stojí za návštěvu DinoParku Vyšehrad, nebo ZOO Tábor, které jsou jen kousek od Nymburku.

Celkově Město Nymburk a jeho okolí nabízejí mnoho možností pro skvělý výlet do středočeského kraje plného překrásných památek a unikátních přírodních krás.

Přírodní park Český kras

"Přírodní park Český kras - jedinečná destinace středočeského kraje plná překrásných scenérií a nevšedních zážitků. Prozkoumejte jeho tajemství pěšími túrami, užijte si adrenalinové sporty v jeho jeskynních systémech či si prostě odpočiňte a nasajte atmosféru této malebné krajiny. Navštivte s námi tento gem mezi přírodními parky a nechte se okouzlit jeho krásami!"

Město Benešov a okolí

Město Benešov a okolí je jedním z nejkrásnějších koutů Středočeského kraje, který láká k mnoha krásným výletům. Leží přibližně 40 kilometrů jihovýchodně od Prahy a nabízí mnoho zajímavých památek, přírodních krás a aktivit pro celou rodinu.

V Benešově samotném stojí za návštěvu třeba Barokní zámek s rozsáhlým parkem nebo Muzeum Českého rudolfa, které připomíná historii českého státu za vlády Rudolfa II. Úplně v blízkosti Benešova pak najdete hrad Konopiště, který kdysi patřil slavnému arcivévodovi Františku Ferdinandovi d'Este. Pokud by vaše touhy směřovaly spíše do přírody, určitě navštivte přehrady Slapskou či Švihovskou.

Pokud se rozhodnete strávit více času v této oblasti, máte možnost podniknout i pár delších výletů například na hora Blaník s rozhledem do okolní krajiny nebo do turisticky oblíbeného městečka Tábor.

Benešov a jeho okolí tak skýtají spoustu krásných zážitků a určitě stojí za to se sem vydat na výlet.