Krok za krokem v oblacích: Objevte kouzlo Dolní Moravy na turistické stezce vysoko nad zemí!

Stezka V Oblacích Dolní Morava

Představujeme Vám jednu z nejvýjimečnějších turistických atrakcí v oblasti Dolní Moravy - stezku v oblacích. Tato turistická stezka nabízí návštěvníkům unikátní zážitek v podobě procházky mezi korunami stromů a krásného pohledu na okolní krajinu z nadhledu. Pokud hledáte nezapomenutelnou turistickou zkušenost, určitě neváhejte a vydejte se po stopách této úchvatné stezky!

Poloha Stezky v oblacích Dolní Morava

Poloha Stezky v oblacích Dolní Morava se nachází v malebném horském prostředí na úpatí Jeseníků. Tato unikátní turistická atrakce přináší návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a pohled na okolní krajinu z nevšední perspektivy. Stezka lemuje skalnaté útesy a poskytuje adrenalinový zážitek pro milovníky výšek.

Historie vzniku Stezky v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava je turistickou atrakcí, která se nachází v malebném prostředí Jeseníků. Historie vzniku této unikátní stezky sahá až do roku 2015, kdy byla představena veřejnosti jako novinka mezi adrenalinovými zážitky.

První myšlenky na vytvoření Stezky v oblacích se objevily již o několik let dříve, konkrétně v roce 2012. V té době se majitelé lyžařského areálu Dolní Morava zamysleli nad tím, jak by mohli rozšířit nabídku pro své návštěvníky i mimo zimní sezónu.

Jako inspiraci jim posloužily podobné projekty z okolních zemí a tak se rozhodli investovat velké finanční prostředky do stavby unikátní turistické atrakce - Stezky v oblacích. Budování stezky trvalo celkem 2 roky a stalo se jednou z nejoslavovanějších investic turistického regionu Jeseníků.

Stezka v oblacích Dolní Morava nabízí nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky různých věkových kategorií. Celková délka stezky je 55 metrů a v jejím průběhu se nachází 17 různých překážek. Vrcholovým bodem atrakce je obrovský skluzavkový sjezd, který umožňuje návštěvníkům projet celou stezku jako na horské dráze.

Dnes je Stezka v oblacích Dolní Morava jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Krkonošsko-jesenickém regionu a jejího oblíbenosti stále roste.

Popis Stezky v oblacích Dolní Morava

Popis Stezky v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava je jedinečným zážitkem pro turisty, kteří si chtějí užít nezapomenutelnou přírodu a výhledy. Tato vyhlídková stezka se nachází na vrcholu hory, která dosahuje výšky 55 metrů nad zemským povrchem.

Stezka je dlouhá 685 metrů a nabízí návštěvníkům celkově 21 zastavení s krásnými rozhledy. Turisté mohou např. pozorovat panoramata hor Krkonoše, Orlické hory či Jeseníků. Kromě toho se mohou těšit na unikátní zážitek z chůze po skleněné podlaze nebo procházce mezi korunami stromů.

Vstup na stezku je možný po celý rok, avšak v zimním období je vhodné mít vhodné oblečení a obuv. Při špatném počasí se mohou otevírací doba i podmínky návštěvy změnit.

Stezka v oblacích Dolní Morava je považována za jednu z nejkrásnějších turistických atrakcí a každoročně ji navštíví tisíce turistů z celého světa. Tuto jedinečnou přírodu opravdu stojí za to vidět na vlastní oči!

Vyhlídky a atrakce na Stezce v oblacích Dolní Morava

Pokud hledáte nevšední zážitek plný adrenalinu, přijeďte na Stezku v oblacích Dolní Morava! Tato turistická atrakce je skvělým místem pro ty, kteří touží po dobrodružství a nádherném výhledu na okolní krajinu. Na stezce se budete pohybovat ve výškách až 24 metrů nad zemí s panoramatickou vyhlídkou na Králický Sněžník a Orlické hory. Kromě samotné stezky jsou zde také další atrakce, jako například lanovka, bungee trampolína či horolezecké stěny. Rozhodně se nebudete nudit a odnesete si z této zážitkové turistické atrakce spoustu nepoznaných dojmů a krásných vzpomínek.

Praktické informace pro návštěvníky Stezky v oblacích Dolní Morava

Co byste chtěli vědět, aby vaše návštěva Stezky v oblacích Dolní Morava proběhla hladce? Zde jsou praktické informace, které by Vám mohly být užitečné:

- Otevírací doba: Stezka je otevřena od dubna do října. V červenci a srpnu je otevřeno každý den od 8:30 do 18:00 hodin. Mimo hlavní sezónu jsou otevírací hodiny kratší.

- Cena vstupenek: Dospělí zaplatí 690 Kč za celodenní vstup na stezku. Pro děti a seniory jsou k dispozici slevy.

- Povolené vybavení: Na stezku si můžete vzít fotoaparát, ale povoleny nejsou žádné sportovní náčiní, např. kola nebo brusle.

- Občerstvení: Na trase najdete několik restaurací a rychlého občerstvení s výhledem na krásnou přírodu Dolní Moravy.

- Parkování: Parkoviště se nachází u dolní stanice lanovky a je zdarma.

- Důležité informace pro rodiny s dětmi: Stezka není vhodná pro kočárky ani pro malé děti, protože se jedná o velmi náročný a strmý terén. Doporučujeme děti, které jdou samy, být neustále pod dohledem dospělých.

Máte-li další otázky nebo potřebujete více informací, obraťte se na personál Stezky v oblacích Dolní Morava, kteří Vám rádi pomohou s plánováním Vaší návštěvy.

Závěr a doporučení pro návštěvu Stezky v oblacích Dolní Morava.

Závěr a doporučení pro návštěvu Stezky v oblacích Dolní Morava:

Pokud plánujete navštívit turistickou atrakci Stezku v oblacích Dolní Morava, můžeme Vám ji s čistým svědomím doporučit. Tato unikátní stezka nabízí neuvěřitelné zážitky pro milovníky přírody a adrenalinových aktivit.

Pro bezproblémovou návštěvu doporučujeme zajistit předem rezervaci na oficiálních stránkách, zejména v období hlavní sezóny. Rovněž je vhodné mít sebou pohodlnou a odolnou obuv, která umožní pohyb i na náročnějším terénu.

Na Stezce v oblacích si užijete nejen nezapomenutelné pohledy na okolní krajinu, ale také vzrušující zážitky jako je například lanový most či sestup po horolezecké stěně. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát či kameru, abyste si mohli odnést krásné vzpomínky.

Vyzýváme Vás k dodržení pravidel bezpečnosti a ohleduplnosti ve vztahu k okolní přírodě, aby se stezka mohla těšit i následující generace turistů. Věříme, že návštěva Stezky v oblacích Dolní Morava bude pro Vás nezapomenutelným zážitkem a rádi Vás budeme opět vítat v této krásné části naší republiky.

Publikováno: 07. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: stezka v oblacích dolní morava | turistická atrakce