Kobylí rozhledna - výhledy do nekonečna nad malebnou obcí

Rozhledna Kobylí

Poznejte krásy regionu z výšky! V obci Kobylí se nachází rozhledna, která vám nabídne nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Připravte se na dobrodružství a vydejte se navštívit tuto úchvatnou stavbu, která slouží jako turistická atrakce pro návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Historie rozhledny Kobylí

Historie rozhledny Kobylí se datuje do roku 2002, kdy byl založen spolek "Přátelé rozhledny Kobylí" s cílem postavit vyhlídkovou věž v obci Kobylí. Po několika letech příprav a shromažďování financí se konečně podařilo v roce 2006 začít s výstavbou věže. Celková výška rozhledny dosahuje 22 metrů a z jejího vrcholu je nádherný pohled na Pálavu a okolní krajinu. V současnosti je rozhledna oblíbeným turistickým cílem a stala se symbolem obce Kobylí.

Architektura rozhledny

Architektura rozhledny Kobylí

Rozhledna v obci Kobylí je nejen skvělým zdrojem pohledů do okolí, ale také zajímavým architektonickým počinem. Její moderní design doplňuje okolní přírodu a zachycuje ducha kraje, ve kterém se nachází. Zaujmou vás nejen její čisté linie a minimalismus, ale také dokonalá harmonie s okolní krajinou. Přijďte si prohlédnout tuto architektonickou lahůdku na vlastní oči a užijte si krásné výhledy z jejího vrcholu!

Výhledy z rozhledny

Podnadpis "Výhledy z rozhledny" přináší návštěvníkům rozhledny Kobylí nezapomenutelný zážitek. Z vyhlídkové věže o výšce 25 metrů můžete obdivovat krásu okolní krajiny a panoramatické výhledy na malebnou obec Kobylí a její okolí. Z vrcholu rozhledny se otevírají neuvěřitelné pohledy na vinice, polnosti a lesy. Vynikajícím způsobem si tak můžete užít klidného odpočinku daleko od shonu velkoměsta. Rozhledna Kobylí s nadhernými výhledy je ideálním místem pro krásné fotografie a nezapomenutelné chvíle s rodinou či přáteli.

Aktivity v okolí rozhledny

Aktivity v okolí rozhledny Kobylí

Pokud se chystáte navštívit rozhlednu v obci Kobylí, nezapomeňte si naplánovat i další aktivity v okolí. Tato malebná oblast jižní Moravy nabízí mnoho možností, jak si užít volný čas a poznat krásy přírody.

Začněte třeba procházkou po okolních vinicích a ochutnejte zdejší vína v jednom z místních sklípků. Pokud máte rádi cykloturistiku, nechte se unést malebnou krajinou Pálavy a projděte si některou z cyklotras v okolí.

Milovníci kultury jistě ocení návštěvu hradu Dívčí hrady, který leží jen pár kilometrů od rozhledny. Ve městě Mikulov pak najdete spoustu historických památek a muzea.

A pokud byste chtěli strávit odpoledne s rodinou, doporučujeme navštívit akvapark Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Zábava tu bude na celé odpoledne!

Rozhledna Kobylí je tak ideálním výchozím bodem pro celodenní výlety i krátké poznávací procházky. Určitě se nebudete nudit!

Jak se k rozhledně dostat

Pokud se chystáte navštívit rozhlednu v obci Kobylí, zde je pár tipů, jak se tam nejlépe dostat.

1. Vlastním vozidlem - Pokud máte k dispozici auto, můžete jet po dálnici D2 směrem na Brno a pak odbočit na exit 33 (Kobylí). Následně pokračujte podél silnice II/422 přes obec až k parkovišti u rozhledny.

2. Veřejnou dopravou - Z Brna nebo Hodonína můžete využít busovou linku číslo 660 nebo 661 a vystoupit na zastávce "Kobylí pekárna". Odtud je to pěšky cca 1 km k rozhledně.

3. Pěšky nebo na kole - Pokud milujete turistiku nebo cykloturistiku, je možné se ke Kobylí dostat po několika stezkách z okolních obcí jako jsou Velké Pavlovice, Nosislav či Blučina.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, rozhlednu v Kobylí určitě stojí za návštěvu!

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba a vstupné na rozhlednu Kobylí

Rozhledna v malé obci Kobylí nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Pokud plánujete tuto atrakci navštívit, měli byste vědět, že otevřeno je vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné na rozhlednu činí 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti.

Nenechte si ujít možnost vidět jedinečný pohled na okolní krajiny z vrcholu rozhledny Kobylí!

Závěr - Návštěva rozhledny kobylí: krásné výhledy a adrenalinový zážitek.

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: rozhledna kobylí | rozhledna v obci kobylí