Kemp u Máchova jezera: Ideální cíl pro cestování mikrobusem

Máchovo Jezero Kemp

Kemp u Máchova jezera - ideální místo pro dovolenou

Kemp u Máchova jezera je ideálním místem pro dovolenou. Nachází se v malebném prostředí přírodního parku Českého ráje, který je vyhlášený svou krásnou krajinou a bohatou historií. Kemp je oblíbený nejen mezi rodinami s dětmi, ale také mezi milovníky přírody a aktivního odpočinku. Nabízí skvělé možnosti koupání, rybaření, turistiku i cykloturistiku. Ubytování je zajištěno ve vlastních stanech či karavanech, ale také v chatkách či bungalovech s veškerým potřebným vybavením. V kempu jsou k dispozici moderní sociální zařízení, sprchy, toalety a také restaurace s venkovní terasou. Pro návštěvníky jsou připraveny různé aktivity jako například vodní sporty, půjčovna loděk a kol, dětská hřiště či animační programy. V okolí kempu se nachází mnoho zajímavých atrakcí jako hrad Bezděz, skalní město Hruboskalsko nebo zámek Humprecht. Stravování není problém díky restauracím a bufetům v blízkosti kempu. Pro nákupy lze využít obchody ve městě Doksy, které jsou vzdálené jen pár kilometrů. Doporučujeme si rezervovat místo v kempu předem, zejména v letních měsících. Ceny za ubytování se pohybují od 200 Kč za noc a dospělého. V kempu platí pravidla ohledně bezpečnosti a klidu ostatních návštěvníků, jako je například dodržování nočního klidu či zákaz rozdělávání ohně mimo určených míst. Kemp u Máchova jezera je skutečně ideálním cílem pro dovolenou, který nabízí krásnou přírodu, bohaté vyžití a pohodlné ubytování.

Poloha kempu a přístupnost

Poloha kempu u Máchova jezera je ideální pro dovolenou v přírodě. Kemp se nachází v obci Doksy, v blízkosti samotného jezera. Je snadno dostupný jak autem, tak i veřejnou dopravou. Pro ty, kteří cestují mikrobusem, je zde dostatek parkovacích míst přímo v areálu kempu. Díky své poloze je kemp také vhodným výchozím bodem pro různé výlety a aktivity v okolních přírodních rezervacích a památkách.

Ubytování a vybavení kempu

Ubytování v Kempu u Máchova jezera nabízí různé možnosti pro každého návštěvníka. Kemp disponuje prostornými stanovými plochami, kde si mohou hosté postavit své vlastní stany. Pro ty, kteří preferují pohodlí, jsou k dispozici chatky s různou kapacitou. Ty jsou vybaveny postelemi, stolem a židlemi. Všechny chatky mají také elektrickou zásuvku a osvětlení.

V kempu se nachází moderně vybavené sociální zařízení s teplou vodou a sprchami. Pro ty, kteří chtějí vařit sami, je zde společná kuchyňka s veškerým potřebným vybavením. Kemp také disponuje grilovacím prostorem a ohništěm pro příjemné večery u ohně.

Pro sportovní nadšence je v kempu připravena široká škála aktivit. K dispozici je venkovní bazén, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal a minigolf. Pro děti je zde dětské hřiště s různými atrakcemi.

Celkově lze říci, že ubytování i vybavení kempu u Máchova jezera splňuje veškeré potřeby a očekávání návštěvníků.

Aktivity a atrakce v okolí kempu

V okolí kempu u Máchova jezera je mnoho aktivit a atrakcí, které potěší jak rodiny s dětmi, tak i milovníky přírody a sportu. Na samotném jezeře si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing, kajakování nebo paddleboarding. Procházky po pobřeží jsou ideální pro milovníky přírody a krásných výhledů.

V blízkém okolí kempu se nachází několik cyklostezek, které vás provedou malebným krajinou Českého ráje. Oblast je také bohatá na turistické trasy a skalní útvary, jako je například Hrad Bezděz nebo Trosky. Milovníci historie si zde rozhodně přijdou na své.

Pro rodiny s dětmi jsou v okolí kempu dostupné různé zábavní parky a atrakce. Například nedaleko se nachází ZOO Liberec, která nabídne nezapomenutelný zážitek pro malé i velké návštěvníky. V letních měsících se konají různé kulturní akce a festivaly, které oživují atmosféru celého regionu.

Pokud máte rádi golf, nedaleko kempu se nachází golfový resort Ypsilon Golf Liberec, který nabízí 18jamkové hřiště a další vybavení pro golfisty. Pro milovníky adrenalinu je v okolí k dispozici lanový park nebo možnost skákat na trampolínách.

V okolí kempu u Máchova jezera je tedy mnoho aktivit a atrakcí, které zpříjemní váš pobyt a poskytnou vám nezapomenutelné zážitky.

Stravování a nákupy v blízkosti kempu

V blízkosti kempu u Máchova jezera se nachází několik možností pro stravování a nákupy. V samotném kempu je k dispozici restaurace, která nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Pro ty, kteří preferují vlastní vaření, jsou zde také vybavené grilovací plochy.

Pokud byste si chtěli udělat menší nákup potravin či drobností, můžete navštívit obchod nacházející se přímo v areálu kempu. Zde najdete základní potraviny, čerstvé pečivo a další nezbytnosti.

Pro rozsáhlejší nákupy je vhodné vyrazit do nedalekého města Doksy, které je od kempu vzdáleno pouze 5 km. Zde najdete supermarkety, malé obchody s potravinami i specializované prodejny s turistickým vybavením.

Stravování a nákupy v blízkosti kempu u Máchova jezera jsou tedy dobře zajištěny a uspokojí potřeby jak rodin s dětmi, tak i aktivních turistů.

Doporučení a tipy pro návštěvníky kempu

1. Před příjezdem do kempu se ujistěte, že máte všechny potřebné vybavení pro kempování, jako je stan, spacák a vařič.

2. Využijte možnosti pronájmu sportovního vybavení přímo v kempu, například paddleboardů nebo kajaků, abyste si mohli užít vodní aktivity na jezeře.

3. Plánujte své aktivity v okolí dopředu - Máchovo jezero nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření.

4. Nezapomeňte si vzít dostatek opalovacího krému a ochranných prostředků proti hmyzu - být na slunci a venku celý den může způsobit spáleniny nebo bodnutí hmyzem.

5. Respektujte přírodu a dodržujte pravidla kempování - neodhazujte odpadky do přírody a dbajte na čistotu okolních prostor.

6. Pokud plánujete navštívit atrakce v okolních městech, jako je Doksy nebo Česká Lípa, zjistěte si otevírací dobu a další informace dopředu.

7. Máchovo jezero je oblíbeným místem pro letní dovolenou, proto doporučujeme rezervovat ubytování v kempu předem, zejména během hlavní sezóny.

8. V případě jakýchkoli problémů nebo dotazů se obraťte na personál kempu - jsou zde pro vás a rádi vám pomohou s jakýmkoli požadavkem.

9. Užijte si klid a relaxaci u Máchova jezera - zapomeňte na starosti a nechte se unášet krásou přírody a atmosférou tohoto malebného místa.

Rezervace a informace o cenách

Pro rezervaci místa v Kempu u Máchova jezera je možné využít online rezervační systém na webových stránkách kempu. Ceny se liší podle typu ubytování a sezóny. Například cena za stanování se pohybuje od 150 Kč do 300 Kč za noc, zatímco cena za pronájem chatky či karavanu se pohybuje od 600 Kč do 1500 Kč za noc. Pro detailnější informace o cenách je možné kontaktovat recepci kempu nebo navštívit jejich webové stránky. Doporučuje se provést rezervaci předem, zejména v letních měsících, kdy je kemp velmi vyhledávaný.

Bezpečnost a pravidla kempování

Bezpečnost a pravidla kempování jsou v Kempu u Máchova jezera velmi důležité. Personál kempu dbá na to, aby všechny bezpečnostní opatření byla dodržována. V kempu je zajištěn 24hodinový dohled a ostraha, což poskytuje klid a bezpečí pro všechny návštěvníky. Je také vyžadováno dodržování základních pravidel ohledně požární prevence, jako je zakázání otevřeného ohně mimo určené ohniště. Důležité je také respektovat přírodu a okolní prostředí, a proto je zakázáno odhazování odpadků mimo určené kontejnery. Tímto se zajišťuje čistota a udržitelnost místa pro další návštěvníky. Při rezervaci ubytování je vhodné se seznámit s podrobnými pravidly kempu, které jsou dostupné na webových stránkách nebo na recepci. Dodržováním těchto pravidel si každý návštěvník zajistí příjemný pobyt v bezpečném prostředí Kempu u Máchova jezera.

Kemp u Máchova jezera je ideálním místem pro dovolenou z několika důvodů. Zaprvé, je umístěn v krásné přírodě s okouzlujícím jezerem a okolními lesy, což poskytuje klidný a relaxační prostředí. Dále, kemp nabízí širokou škálu ubytování a vybavení, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Aktivity v okolí jsou také velmi rozmanité - od vodních sportů po pěší túry a cyklistiku. Stravování a nákupy jsou snadno dostupné v blízkosti kempu, což zajišťuje pohodlný pobyt. Doporučujeme si rezervovat místo předem a seznámit se s pravidly kempování pro bezpečnost všech návštěvníků. Celkově vzato, kemp u Máchova jezera nabízí skvělý zážitek pro dovolenou plnou přírody, relaxace a aktivit.

Publikováno: 23. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: máchovo jezero kemp | kemp u máchova jezera