Kam v zimě na výlet?

Všude dobře, doma nejlíp. Staré lidové rčení sice nabádá k tomu, abychom zůstali doma za pecí, my světaznalí ale rádi cestujeme. A nezabrání nám v tom ani zimní období. Zejména v okolí známých historických památek je „živo“ i v prosinci, lednu a únoru, a tak nic nebrání poznat pamětihodnosti a krásu jejich okolí i „s bílou peřinou“.

Vycestovat můžete sami, ale i organizovaně. Spousta cestovních agentur vypravuje tematicky cílené zájezdy, s dopravou, ubytováním i prohlídkami. Jedním z oblíbených cílů je Karlštejn. Není pochyb o tom, že okolí řeky Berounky s monumentálním středověkým hradem uchvátí turisty z Čech i z dáli. Hrad Karlštejn, který je dostupný i mimosezónně, je výjimečný svou architekturou i historií, stejně jako jeho okolí.

Nocujte jako šlechticové

Ubytovat se můžete v hotelu Mlýn Karlštejn, který je od hradu vzdálen necelé dva kilometry, což vybízí k příjemné procházce. Hotel Mlýn Karlštejn disponuje jednadvaceti stylovými pokoji, z nichž nejvyhledávanější je pokoj královny Elišky. Jedná se o nově zrekonstruovaný pokoj pro 2 osoby v jedinečném elegantním stylu se zámeckou dubovou podlahou. Pokoji dominuje King size postel o velikosti 180 cm x 200 cm a pohodlná sofa.

Milovníci luxusu jistě nepohrdnou noclehem v pokoji THE BEST ROOM HER & HIS. Je zařízen moderním designovým nábytkem, klimatizací, křišťálovými světly, dubovou podlahou a k dispozici je i volně stojící vana Villeroy & Boch. Maximum komfortu a chvíle pohody jsou umocněny poležením si na kvalitních matracích italské firmy Simmons.


Odpočinek pro tělo i ducha

V hotelu Mlýn Karlštejn si můžete užít i služeb wellness. Relaxovat a načerpat novou energii můžete ve finské sauně, Whirlpool a fitness centru. Posedět si a dít si něco dobrého na zub lze ve zdejší Grill restauraci, která se specializuje na nabídku sladkovodních ryb a kvalitních vín. Mezi BEST speciality, které přímo vybízí k ochutnání, jsou kačeří prsa se šípkovou omáčkou a pyré z červeného zelí s bramborovými kroketami.

Ať už se rozhodnete, zda na Karlštejn vyjedete na jeden den nebo zde strávíte víkend, v jednom se shodneme – nudit se zde rozhodně nebudete! Navštívit můžete vápencové lomy Velká a Malá Amerika, vinařské sklípky Karlštejnských vinic, anebo místní zookoutek. Stačí si jen vybrat podle nálady a gusta.

Publikováno: 20. 12. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Monika Švábová