Kam na státní svátky v roce 2019? Zavřeno, ale nezoufejte!

Státní Svátky 2019 Zavřeno

Úvod

Vítáme vás na stránce s informacemi o uzavřených místech během státních svátků v roce 2019. Na této stránce naleznete přehledný seznam státních svátků a informace o tom, která místa budou během těchto dnů zavřena.

Státní svátky jsou důležitými událostmi, které si zaslouží naši pozornost a úctu. Právě proto je nezbytné mít předem dostatečné informace o tom, jak se tyto svátky promítnou do našeho každodenního života a plánování časových aktivit.

Doufáme, že vám náš přehled zaměřený na státní svátky v roce 2019 poskytne užitečné informace a usnadní vám plánování ve chvílích, kdy se některé místo může ocitnout uzavřeno kvůli slavnostem či oslavám. Pamatujte prosím, že každoroční seznam státních svátků se může mírně lišit od roku ke roku, proto pravidelně sledujte aktualizace naší stránky.

Podrobnosti o jednotlivých státních svácích a jejich dopadu na provoz jednotlivých míst naleznete dále na této stránce. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat.

Děkujeme za vaši návštěvu a přejeme vám příjemné prohlížení našeho přehledu státních svátků 2019 zavřeno.

Význam státních svátků v České republice

Význam státních svátků v České republice

Státní svátky jsou důležitou součástí kalendáře v České republice. Každý rok slavíme několik dnů, které mají zvláštní význam a připomínají historické události či osobnosti. Tyto svátky nejenže slouží k oslavám a tradičním rituálům, ale také mají dopad na běžný provoz mnoha institucí a míst po celé zemi.

V roce 2019 se dočkáme různých státních svátků, které budou mít vliv na to, jak bude fungovat některá místa. Během těchto dnů budou některé instituce a zařízení uzavřeny, což je důležité mít na paměti při plánování času stráveného nejen v hlavním městě Praze, ale i jinde v republice.

Jedním ze státních svátků je Den obnovy samostatného českého státu, který připadne na 1. ledna. V tento den si připomínáme vyhlášení samostatného Československa v roce 1993. Mnohé instituce a úřady budou mít v tento den zavřeno, takže je dobré mít na paměti, že některé služby nebudou dostupné.

Dalším významným svátkem je Velikonoční pondělí, které se každoročně slaví v jarním období. V tento den bude mnoho obchodů a maloobchodních zařízení zavřeno, aby si zaměstnanci mohli užít volno s rodinou a přáteli.

Státní svátek 1. máje je dalším významným dnem, které je spojeno s oslavou Mezinárodního dne práce. Tento den slouží jako připomínka práv pracujících a jejich snahy o sociální spravedlnost. Některé instituce budou mít zavřeno, ale veřejné prostory často nabídají různé slavnosti a festivaly.

Den vzniku samostatného státu České republiky připadá na 28. října. Tento svátek slavíme jako připomínku vyhlášení samostatnosti Československa v roce 1918 a také jako Den vzniku České republiky po rozpadu federace s Slovenskem. V tento den budou některá místa uzavřena, ale večeře a oslavy se konají v celé zemi.

Každý státní svátek má tedy svůj význam a přináší s sebou určité změny v provozu různých institucí a míst. Je proto důležité si tyto informace pamatovat při plánování aktivit během roku 2019.

Přehled státních svátků v roce 2019

Přehled státních svátků v roce 2019

Státní svátky jsou pro každého z nás důležitými chvílemi, které slouží k připomínání historických událostí a hodnot naší země. Je tedy dobré si dopředu zjistit, které dny jsou v roce 2019 vyhlášeny jako státní svátky, aby bylo možné si plánovat volno či různé akce spojené s těmito významnými daty.

Rozpis státních svátků pro rok 2019 je následující:

1. ledna - Nový rok (pondělí) - Den po předchozím večerním oslavování se toto datum stane dnem klidu a odpočinku, přičemž mnohé obchody a instituce mohou být uzavřeny.

1. května - Svátek práce (středa) - Svátek práce je den zaměřený na oslavu práce a pracujících. V tento den mohou být mnohé obchody, restaurace a instituce uzavřeny.

8. května - Den vítězství (středa) - Den vítězství je dnem pamatujícím na konec druhé světové války v Evropě. V tento den mohou být některé obchody a instituce uzavřeny.

5. července - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (pátek) - Tento den slouží k připomínání prvních misijních aktivit bratrů Cyrila a Metoděje, kteří přinesli křesťanství do našich zemí. Některé obchody a instituce mohou být v tomto dni uzavřeny.

6. července - Den upálení mistra Jana Husa (sobota) - Den upálení mistra Jana Husa je dnem pamatujícím na mučednickou smrt jednoho z nejvýznamnějších českých reformátorů. Uzavření obchodů nebo institucí v tento den nemusí být povinné.

28. září - Den české státnosti (sobota) - 28. září je dnem, které připomíná vznik samostatného Československého státu v roce 1918. V tento den nemusí být obchody nebo instituce povinně uzavřeny.

28. října - Den vzniku samostatného československého státu (pondělí) - 28. říjen je dnem oslavujícím vznik samostatného Československého státu v roce 1918. Mnohé obchody, instituce a úřady mohou být uzavřeny.

17. listopadu - Den boje za svobodu a demokracii (neděle) - Den boje za svobodu a demokracii připomíná studentské protesty, které v roce 1989 iniciovaly pád komunistického režimu. I když některé obchody mohou být otevřené, mnohé instituce mohou být zavřené.

24. prosince - Štědrý den (úterý) - Štědrý den je dnem tradičních vánočních oslav a rodinných setkání. V tento den jsou obchody a instituce často uzavřeny nebo mají zkrácený provoz.

25. prosince - 1. svátek vánoční (středa) - Tento svátek slouží k oslavě narození Ježíše Krista a je jedním z nejvýznamnějších křesťanských svátků. Obchody, restaurace a instituce mohou být uzavřeny.

26. prosince - 2. svátek vánoční (čtvrtek) - Druhý vánoční svátek je dnem odpočinku a klidu po vánočním dni. V tento den mohou být některé obchody a instituce uzavřeny.

Uvědomte si, že na státní svátky se mohou lišit otevírací doby obchodů a provozovatelé služeb, proto je dobré se dopředu informovat o jejich možných restrikcích.

Uzavřená místa během státních svátků

Uzavřená místa během státních svátků

Rok 2019 přináší několik významných státních svátků, které si každý z nás rád užívá. Avšak je dobré vědět, že některá místa budou na tyto sváteční dny zavřená. Pokud plánujete navštívit některou z těchto lokalit, nezapomeňte se informovat o jejich provozu.

Zde je seznam vybraných uzavřených míst během státních svátků v roce 2019:

1. Národní muzeum - každoročně se koncem října slavnostně uzavírá kvůli oslavám vzniku Československa. Expozice a aktivity jsou obvykle přístupné opět první listopadový den.

2. Hrad a Pražský hrad - během některých státních svátků jsou pro veřejnost uzavřeny části komplexu, jako například královské apartmány nebo Katedrála svatého Víta.

3. Národní galerie - i když jsou galerie obvykle otevřené každý den, existují státní svátky, kdy jsou některé filiálky uzavřené. Proto je vhodné si předem zkontrolovat aktuální provoz jednotlivých galerií.

4. ZOO a botanické zahrady - tyto atrakce bývají během některých státních svátků často navštíveny, a proto je možné, že mohou mít omezený provoz nebo být dokonce zcela uzavřeny.

5. Muzea a památky ve větších městech - pokud plánujete navštívit muzeum nebo jinou památku v hlavním městě nebo jiném velkém městě během státního svátku, je dobré si ověřit, zda budou tato místa otevřená pro veřejnost.

Je nutné zdůraznit, že se seznam uzavřených míst často aktualizuje, takže je vhodné se informovat předem na oficiálních webových stránkách daných zařízení. Nezapomeňte plánovat svůj výlet tak, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením spojeným s uzavřením vašich cílových lokalit během státních svátků v roce 2019.

1 Městské úřady a veřejné instituce

1 Městské úřady a veřejné instituce

Přehled uzavřených míst během státních svátků v roce 2019

Pokud plánujete návštěvu městských úřadů nebo veřejných institucí v roce 2019, je důležité mít na paměti přesné termíny, kdy budou tato místa zavřena kvůli státním svátkům. Následující seznam Vám poskytne přehled o dnech, kdy budou některé místní úřady a instituce nedostupné:

1. ledna - Nový rok (úplný zákaz služeb)

Kvůli oslavám Nového roku budou všechny místní úřady a veřejné instituce zcela uzavřeny, aby zaměstnanci mohli oslavit tento významný svátek.

5. července - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (zkrácený pracovní den)

Na tento svátek budou některé místní úřady navštívitelné jen do určitého času. Doporučuje se předem ověřit konkrétní otevírací dobu daného úřadu.

28. září - Den české státnosti (úplný zákaz služeb)

Vzhledem k významu této oslavy budou místní úřady a veřejné instituce zcela uzavřeny.

28. října - Den vzniku samostatného československého státu (úplný zákaz služeb)

Na tento den si připomínáme vznik samostatného Československa a místní úřady budou opět zavřeny, aby se mohly konat oslavy tohoto důležitého svátku.

17. listopadu - Den boje za svobodu a demokracii (úplný zákaz služeb)

V rámci vzpomínky na studentský protest v roce 1989, který položil základy demokratického Československa, budou místní úřady také uzavřeny.

V případě, že máte plánovanou návštěvu některého z těchto míst během státních svátků v roce 2019, doporučuje se s ohledem na nedostupnost daných institucí plánovat vaši cestu předem.

2 Muzea a galerie

2 Muzea a galerie

Pokud plánujete navštívit muzea a galerie během státních svátků v roce 2019, měli byste si dát pozor na jejich otevírací dobu. Na tyto svátky totiž mnoho muzeí a galerií uzavře své brány.

Během státních svátků roku 2019 se můžete setkat s omezenou dostupností těchto kulturních institucí. Mnohé z nich zavřou své dveře přesněji řečeno v den svého konkrétního státního svátku. Toto opatření je přijato z důvodu respektování významnosti a názornosti daných dnů.

Je proto doporučeno si předem ověřit otevírací dobu vybraných muzeí a galerií, abyste mohli naplánovat vaši návštěvu správně a nestali jste se nechtěnými účastníky zavřených dveří. To platí zejména pokud plánujete navštívít některou ze známých kulturních institucí, které jsou často cestovanými turistickými atrakcemi.

Pamatujte tedy na to, že i když jsou státní svátky časem zaslouženého odpočinku a oslav, mnoho muzeí a galerií se rozhodne přerušit své běžné provozování. Abyste se vyhnuli zklamání, před návštěvou si ověřte jejich otevírací dobu.

3 Památky a historické objekty

3 Památky a historické objekty

Během státních svátků v roce 2019 budou některé památky a historické objekty uzavřeny pro veřejnost. Zde najdete informace o těchto místech, abyste mohli plánovat své výlety s předstihem.

1. Pražský hrad - během státních svátků v roce 2019 bude Pražský hrad otevřen s výjimkou následujících dnů: 1. ledna (Nový rok), 8. května (Den vítězství), 28. září (Den české státnosti) a 24.-26. prosince (Vánoční svátky). Doporučujeme navštívit tento úchvatný komplex během jiných dnů, kdy je přístupný veřejnosti.

2. Karlův most - jeden z nejznámějších symbolů Prahy, Karlův most, bude také uzavřen během státního svátku 28. září (Den české státnosti). Pokud plánujete procházku po mostě, doporučujeme si vybrat jiný termín.

3. Staroměstské náměstí - toto ikonické náměstí se nachází v samém srdci Starého Města v Praze a je domovem mnoha historických budov, včetně Staroměstské radnice s Orlojem. Během státních svátků v roce 2019 bude náměstí otevřeno, avšak památky jako Staroměstská radnice nebo Kinský palác mohou být uzavřeny. Doporučujeme si předem zjistit aktuální informace o otevírací době jednotlivých objektů.

Tyto jsou pouze některé z mnoha památek a historických objektů, které mohou být uzavřeny během státních svátků v roce 2019. Před plánováním vaší návštěvy doporučujeme se informovat o aktuálním stavu jednotlivých míst, abyste si zajistili přístup a nemuseli být zklamáni neplánovaným zavřením.

4 Banky a pošty

Státní svátky 2019 zavřeno - 4 Banky a pošty

Pokud plánujete během letošního roku navštívit banku nebo poštu během státních svátků, je důležité mít na paměti, že tyto instituce budou v těchto termínech uzavřeny. Zde naleznete seznam čtyř bank a pošt, které budou mít zavřeno během státních svátků v roce 2019:

1. Česká spořitelna:

- 1. ledna (Nový rok)

- 19. dubna (Velký pátek)

- 22. dubna (Velikonoční pondělí)

- 1. května (Svátek práce)

- 8. května (Den vítězství)

- 5. července (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje)

- 6. července (Den upálení mistra Jana Husa)

- 28. září (Státní svátek "Den české státnosti")

- 28. října (Dnem vzniku samostatného československého státu)

2. Komerční banka:

- Stejný seznam jako u České spořitelny.

3. Česká pošta:

- 1. ledna (Nový rok)

- 19. dubna (Velký pátek)

- 22. dubna (Velikonoční pondělí)

- 1. května (Svátek práce)

- 8. května (Den vítězství)

- 5. července (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje)

- 6. července (Den upálení mistra Jana Husa)

- 28. září (Státní svátek "Den české státnosti")

- 17. listopadu (Den boje za svobodu a demokracii)

4. Poštovní spořitelna:

- Stejný seznam jako u České pošty.

V případě potřeby bankovních služeb nebo odeslání balíku bude nutné plánovat tyto aktivity mimo tyto státní svátky, abyste se vyhnuli zbytečným nepříjemnostem a zpožděním.

Pamatujte, že jiné instituce nebo obchody mohou mít různé provozní hodiny během státních svátků, proto je vždy dobré si předem ověřit jejich otevírací dobu.

5 Obchodní centra a maloobchodní prodejny

5 Obchodní centra a maloobchodní prodejny

Plánujete nakupovat během státních svátků v roce 2019? Je důležité mít na paměti, že některé obchodní centra a maloobchodní prodejny budou zavřeny. Zde je seznam pěti nejznámějších:

1. Centrum Chodov - Toto oblíbené pražské nákupní centrum bude uzavřeno o Vánocích (24. a 25. prosince) a také na Silvestra (31. prosince) a Nový rok (1. ledna).

2. OC Letňany - Další pražské nákupní centrum, OC Letňany, bude rovněž zavřeno na Vánoce (24. a 25. prosince) a Nový rok (1. ledna).

3. Palladium - Jedno z největších obchodních center v Praze, Palladium, nebude přístupné o Vánocích (24. a 25. prosince), na Silvestra (31. prosince) a Nový rok (1. ledna).

4. Atrium Flora - Toto moderní nákupní centrum v Praze bude uzavřeno na Vánoce (24. a 25.prosince) a Nový rok (1.ledna).

5. Olympia Brno - Oblíbené obchodní centrum v Brně, Olympia, bude zavřeno na Vánoce (24. a 25. prosince) a také na Silvestra (31. prosince) a Nový rok (1. ledna).

Nezapomeňte se tedy předem informovat o otevírací době před plánovaným nákupem během státních svátků v roce 2019.

6 Restaurace a kavárny

6 Restaurace a kavárny

(během státních svátků 2019 zavřeno)

Pokud plánujete vyrazit na výlet či jste se rozhodli strávit čas ve městě během státních svátků v roce 2019, mějte na paměti, že některé restaurace a kavárny budou uzavřeny. Přinášíme vám seznam těchto míst, abyste se předem mohli naplánovat.

1. Restaurace U Tří Vršků - tato oblíbená restaurace bude zavřená během Vánoc (24.-26. prosince) a také o Silvestru (31. prosince) a Novém roce (1. ledna).

2. Kavárna Café de Paris - počítejte s jejím uzavřením o Velikonocích (19.-22. dubna), stejně jako během Svátku práce (1. května), Den vítězství (8. května) a Den založení Československa (28. října).

3. Pivnice U Františka - tato tradiční pivnice nebude otevřena o Velikonocích (19.-22. dubna), stejně tak bude zavřena ke Dni vítězství (8. května), Den založení Československa (28. října) a také na Štědrý den (24. prosince).

4. Kavárna Kafíčko - během Velikonoc (19.-22. dubna), Dne vítězství (8. května) a na Den založení Československa (28. října) se tato kavárna také neotevře.

5. Restaurace Pod Lipami - na Bezpracnou neděli (21. dubna), Den vítězství (8. května) a Den založení Československa (28. října) budete muset hledat jiný zdroj gastronomického potěšení, protože tato restaurace bude mít zavřeno.

6. Kavárna U Zlatého draka - pokud chystáte návštěvu této kavárny o Velikonocích (19.-22. dubna), Dnu vítězství (8. května) nebo na Den založení Československa (28. října), vyrazte raději jinam, protože bude uzavřena.

Berte prosím na vědomí, že se informace mohou změnit, proto doporučujeme ověřit aktuálnost otevírací doby konkrétních míst před vaší návštěvou.

Doporučení pro cestovatele

Doporučení pro cestovatele

Státní svátky 2019 zavřeno - Informace o uzavřených místech během státních svátků v roce 2019.

Závěr

V roce 2019 se připravte na několik dnů, kdy budou některá místa uzavřena z důvodu státních svátků. Je důležité si tyto termíny zapamatovat, abyste mohli naplánovat své aktivity a návštěvy správně.

Během těchto státních svátků bude mít významné instituce a zařízení změněné otevírací hodiny nebo budou úplně uzavřeny. Proto je vhodné si dopředu ověřit aktuální informace o tom, které konkrétní místo v daný den nenavštívíte.

Takže si dejte pozor na následující termíny:

- 1. ledna - Nový rok

- 1. května - Svátek práce

- 8. května - Den vítězství

- 5. července - Den slovanských vzniků

- 28. září - Den české státnosti

- 28. října - Den vzniku samostatného československého státu

Místní památky, galerie, muzea, banky a další veřejná zařízení mohou být omezeny nebo zcela nepřístupné právě v těchto dnech. Proto si plánování vašich výletů a zájmů jistě usnadníte, když budete mít přehled o tom, jaké místo bude v daný státní svátek dostupné.

Budeme rádi, pokud s naší pomocí plánování vašich aktivit bude pro vás mnohem jednodušší!

Zdroje

Zdroje

Pro získání aktuálních informací o uzavřených místech během státních svátků v roce 2019 doporučujeme využít následující zdroje:

1. Oficiální webové stránky: Navštivte oficiální webové stránky jednotlivých institucí, památek, muzeí nebo jiných zařízení, které byste chtěli navštívit. Zde by měly být uvedeny veškeré informace o provozu během státních svátků.

2. Turistické informační centra: Ve vašem okolí se pravděpodobně nachází turistické informační centrum. Navštivte je a zeptejte se na aktuální informace o uzavřených místech během státních svátků. Zaměstnanci vám rádi poskytnou potřebné informace.

3. Místní obecný úřad: Pro specifické dotazy ohledně uzavřených míst ve vaší oblasti se můžete obrátit na místní obecný úřad. Tam vám poskytnou konkrétní odpovědi týkající se vašeho konkrétního regionu.

4. Sociální média: Sledujte oficiální sociální média jednotlivých institucí, památek nebo muzeí. Zde mohou být sdíleny aktuální informace o uzavřených místech během státních svátků.

5. Média: Místní noviny nebo televize často zveřejňují informace o provozu během státních svátků. Sledujte jejich výstupy, abyste zjistili, které místa budou uzavřena.

Pamatujte si, že provoz jednotlivých míst se může různit a informace o uzavřeních se mohou časem měnit. Doporučujeme proto před návštěvou jakéhokoli místa vždy ověřit jeho otevírací dobu přímo u poskytovatele těchto informací.