Hurghada pod drobnohledem: Nejnovější informace o počasí v oblíbeném egyptském letovisku

Hurghada Počasí

Vítejte v sekci Hurghada počasí! Zde se dozvíte nejaktuálnější informace o počasí v této oblíbené destinaci pro turisty. Bez ohledu na to, zda jste plánovali relaxační dovolenou na pláži, nebo se chystáte objevovat okolní památky a atrakce, může být počasí rozhodujícím faktorem pro váš pobyt. Proto jsme tu my, abychom vám poskytli ty nejsvěžejší zprávy o počasí v Hurghadě.

Hurghada - představení destinace

Hurghada - představení destinace

Hurghada je nejvýznamnějším turistickým centrem Egypta a populárním cílem pro milovníky slunce a moře. Město se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí nádherné pláže, bohatý korálový útes, mnoho vodních sportů a místní gastronomii.

Turisté mohou navštívit historické památky v okolí Hurghady, jako jsou chrámy v Luxoru, Karnaku či nedaleké pyramidy. Hurghada také nabízí nekonečné možnosti pro nakupování a poznávání egyptské kultury.

Pokud hledáte dovolenou na slunci, nezapomeňte zahrnout Hurghadu na svůj seznam destinací. A jaké je aktuální počasí v této krásné lokalitě? Podle posledních předpovědí se můžete těšit na slunečné dny s teplotami kolem 30°C.

Kdy jet do Hurghady kvůli počasí

Hurghada je populární turistickou destinací, která se nachází na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, pravděpodobně vás zajímá aktuální počasí. Kdy jet do Hurghady kvůli počasí? Nejlepší období pro návštěvu Hurghady jsou podzimní a zimní měsíce od října do března. V tuto dobu budete mít příjemné teploty kolem 25-30 stupňů Celsia a minimální srážky. Březnové dny jsou již delší a slunce svítí více hodin denně než v předchozím období. Pokud máte rádi horko, pak byste se mohli rozhodnout pro návštěvu v létě, ale pozor na extrémní vedra - teploty se mohou pohybovat kolem 40 stupňů Celsia. Nicméně u pobřežních letovisek vám pomůže mořský vánek, který situaci ulehčuje a umožňuje přijatelné prostředí i při extrémních teplotách.

Klima a teploty v Hurghadě

Klima a teploty v Hurghadě

Pokud se chystáte do Hurghady, je dobré připravit se na horké podnebí a sluníčko, které bude svítit po celý den. Toto letovisko se nachází na pobřeží Rudého moře a má typicky suché klima s minimem srážek.

V létě mohou být teploty velmi vysoké, obvykle kolem 35-40 °C. V zimě je trochu chladněji, ale průměrná teplota stále dosahuje přibližně 20-25 °C. V noci se může ochladit o několik stupňů.

Nedaleko od Hurghady se nachází poušť a také pohoří Sinvajské hory, které mají vliv na klima. Ve vyšších nadmořských výškách může být i chladněji a být doprovázeno větrem.

Pamatujte si tedy, že pokud plánujete dovolenou v Hurghadě, je třeba vzít s sebou lehké oblečení, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a dostatek tekutin pro hydrataci organismu.

Průměrné srážky a vlhkost vzduchu v Hurghadě

Hurghada je jedno z nejoblíbenějších turistických míst na pobřeží Rudého moře. Když plánujete cestu do této krásné destinace, je důležité být informován o aktuálním počasí v Hurghadě. Průměrné srážky v této oblasti jsou extrémně nízké, s pouhými 3 mm za rok. Na druhé straně vlhkost vzduchu zde je poměrně vysoká, s průměrem okolo 60 %. Pokud se chystáte navštívit tuto oblíbenou destinaci, nezapomeňte si přibalit opalovací krém a dostatek tekutin k udržení hydratace vašeho těla.

Nejlepší aktivity a atrakce v Hurghadě v závislosti na počasí

Hurghada počasí: Nejlepší aktivity a atrakce v závislosti na počasí

Hurghada je populárním letoviskem, které nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Nicméně, počasí může být velkým faktorem, co se týče plánování vašich aktivit a atrakcí. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších aktivit a atrakcí v Hurghadě, v závislosti na aktuálním počasí.

Slunečné počasí:

- Plážové aktivity jako jsou šnorchlování, potápění, plavání a opalování

- Vodní sporty jako jsou windsurfing, kitesurfing a wakeboarding

- Lodní výlety a safari do okolních lagun a ostrůvků

Zatažené nebo oblačné počasí:

- Návštěva památek jako je Staré město Hurghada nebo mešita El Mina

- Koupání v hotelových bazénech s vyhříváním

- Prohlídka akvária s žraloky nebo návštěva zoologické zahrady

Déšť:

- Návštěva nákupních center jako je Senzo Mall nebo Esplanade Mall

- Relaxace v spa centru s masážemi a wellness procedurami

- Navštívte muzeum, jako je například Hurghada Museum nebo Sand City Museum

Věříme, že tento seznam vám pomůže plánovat váš pobyt v Hurghadě, bez ohledu na aktuální počasí.

Co si vzít s sebou na dovolenou v Hurghadě v závislosti na počasí

Zde je návrh textu pro podnadpis "Co si vzít s sebou na dovolenou v Hurghadě v závislosti na počasí":

Hurghada Počasí: Co si vzít s sebou na dovolenou

Před cestou do Hurghady je důležité brát v úvahu aktuální počasí, abyste si mohli připravit vhodné oblečení a vybavení. Hlavním faktorem bývá slunce, horko a vysoká vlhkost.

V létě (od června do srpna) jsou teploty extrémně vysoké, dosahující až 40 stupňů Celsia. Doporučuje se nosit lehké a volné oblečení, klobouk nebo šátek na hlavu a opalovací krém s vysokým SPF faktorem.

V zimních měsících (prosinec - únor) jsou teploty mírnější kolem 20 stupňů Celsia. Doporučuje se vrstvení oblečení, aby bylo možno snadno přizpůsobit se změnám teploty a snadno odvrátit chladné nohy ve večerních hodinách.

Pro deštivé dny doporučujeme nepromokavé boty nebo sandály s dobrým držením.

Kromě toho si nezapomeňte přibalit plavky a osušku na koupání v Rudém moři. Nyní jste připraveni vychutnat si svou dovolenou v Hurghadě s lehčím srdcem!

Závěr a doporučení pro cestovatele do Hurghady ohledně počasí

Závěr a doporučení pro cestovatele do Hurghady ohledně počasí

Pokud plánujete svou dovolenou v Hurghadě, je důležité mít na paměti, že počasí zde může být velmi horké a suché. Nejpříjemnější období pro návštěvu města je od listopadu do března, kdy teploty klesají na přijatelné úrovně kolem 25°C.

Pokud se chystáte navštívit Hurghadu v letních měsících, berte prosím na vědomí, že teploty mohou dosahovat až 40°C. Doporučujeme se vybavte lehkými oděvy a chlazením ve formě klidu v klimatizovaných prostorách nebo osvěžujícím plaváním v moři.

Kromě toho si vemte s sebou dostatek krémů na opalování a ochranných prostředků proti slunci. Důležité je také dbát na hydrataci tím, že pijete dostatek tekutin.

Hurghada je nádherným místem pro odpočinek u moře s bohatou nabídkou aktivit. Avšak abyste si pobyt užili naplno, bude nezbytné dodržet doporučení týkající se počasí a přijmout opatření k prevenci přehřátí a úpalu.

Publikováno: 15. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: hurghada počasí | aktuální počasí v hurghadě