Haag: Krásy a tajemství tohoto nizozemského města prozkoumejte s námi v sekci Cestování mikrobusem

Haag

Vítejte v Haagu, hlavním městě Nizozemska a jednom z nejvýznamnějších politických a správních center Evropy. Nachází se na západním pobřeží země a je známý svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou architekturou. Haag je také domovem mnoha mezinárodních organizací, včetně Mezinárodního soudního dvora. Připravte se na objevování fascinujících památek, uměleckých pokladů a překrásné přírody tohoto úžasného nizozemského města.

Historie a kulturní dědictví města

Haag, hlavní město Nizozemska, je bohaté na historii a kulturní dědictví. Jeho kořeny sahají až do 13. století, kdy zde byl postaven hrad Binnenhof. Tento historický komplex je dodnes sídlem nizozemské vlády a parlamentu. Další významnou památkou je Královský palác Noordeinde, který slouží jako pracoviště královské rodiny. Haag je také domovem Mezinárodního soudního dvora, což mu dává prestižní postavení ve světě práva. Pro milovníky kultury nabízí Haag také mnoho muzeí a galerií, jako například Mauritshuis s nezapomenutelnou sbírkou holandských mistrů.

Nejvýznamnější památky a atrakce v Haagu

Haag je plný nádherných památek a atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří Binnenhof, kde sídlí vláda a parlament Nizozemska. Tento historický komplex nabízí prohlídku krásného gotického hradu a také se zde nachází Královská knihovna.

Další zajímavou památkou je Mauritshuis, slavné muzeum umění, které hostí sbírky holandských mistrů, včetně slavných obrazů jako je Dívka s perlou od Vermeera a Anatomie doktora Tulpa od Rembrandta.

Nemůžeme zapomenout ani na Madurodam, miniaturní město, které představuje nejznámější stavby a památky z celého Nizozemska. Je to skvělý způsob, jak si prohlédnout celou zemi na jednom místě.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte Scheveningenskou pláž. Tato oblíbená turistická destinace nabízí krásný písčitý pobřežní pruh s promenádou plnou restaurací a obchodů.

Haag je také domovem Mezinárodního soudního dvora a mnoha dalších mezinárodních institucí. Pro milovníky politiky a mezinárodního práva je návštěva těchto míst nezapomenutelným zážitkem.

Haag nabízí také mnoho dalších památek, jako je Westerkerk, Peace Palace, Panorama Mesdag a mnoho dalších. Je to skutečně fascinující město plné historie a kultury, které stojí za objevování.

Umělecká scéna a muzea v Haagu

Haag je známý svou bohatou uměleckou scénou a množstvím vynikajících muzeí. Mezi nejvýznamnější patří Královská galerie Mauritshuis, která hostí slavné obrazy jako "Dívka s perlou" od Vermeera. Dalším skvostem je Gemeentemuseum Den Haag, kde můžete obdivovat díla modernistů jako Mondriana či Kandinského. Pro milovníky současného umění je tu Muzeum současného umění (Museum voor Moderne Kunst), které nabízí širokou paletu exponátů od různých umělců. Haag je také domovem Mezinárodního trestního soudu, který má vlastní muzeum, kde se dozvíte více o práci tohoto důležitého institutu.

Přírodní krásy a parky v okolí Haagu

Haag je město, které nejenže nabízí bohatou historii a kulturní dědictví, ale také se můžete těšit na překrásnou přírodu a parky v jeho okolí. Jedním z nejznámějších parků je Westbroekpark, který je známý svými rozsáhlými květinovými záhony a je ideálním místem pro pikniky či procházky. Další zajímavostí je park Haagse Bos, který se nachází nedaleko centra města a nabízí klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Pokud máte rádi vodní plochy, určitě navštivte pláž Scheveningen, která je jednou z nejpopulárnějších pláží v Nizozemsku. Zde si můžete užít slunečního koupání, surfování či jenom lenošení na písčitém pobřeží Severního moře. Haag a jeho okolí skýtají nespočet možností pro milovníky přírody a venkovních aktivit.

Gastronomie a místní speciality v Haagu

Haag je městem bohatým na gastronomické lahůdky a místní speciality, které stojí za ochutnání. Když se vydáte na procházku po ulicích Haagu, nezapomeňte ochutnat slavnou holandskou specialitu - syrové heryngy. Tyto malé ryby jsou marinovány ve sladkokyselém nálevu a podávají se s cibulí a okurkami. Další specialitou je "bitterballen", což jsou malé kuličky z masa obalené v křupavé smažené vrstvě. Tyto kuličky jsou ideálním doplňkem k pivu. Haag je také známý svými trhy, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby, ovoce a zeleninu. Nezapomeňte ochutnat také slavný holandský sýr Gouda, který se prodává ve velkém množství různých variant. Haag nabízí i širokou škálu restaurací s mezinárodní kuchyní, takže si určitě vyberete podle svých chutí.

Nákupy a zábava v Haagu

Haag je nejen městem historie a kultury, ale také nabízí skvělé možnosti pro nákupy a zábavu. V centru města najdete mnoho obchodů s módními značkami, butiky s designovým oblečením a tradičními nizozemskými výrobky. Oblast Denneweg je známá svými antikvariáty, uměleckými galeriemi a specializovanými obchody.

Pokud máte rádi moderní nákupní centra, určitě si nenechte ujít Haagsche Bluf. Toto impozantní centrum nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a kaváren. Pro milovníky luxusu je tu také ulice Noordeinde, která je plná exkluzivních butiků a galerií.

Haag má také bohatou nabídku zábavy. Můžete navštívit divadelní představení v Královském divadle nebo se vydat na koncert do známého Koninklijk Conservatorium. Pro milovníky filmu jsou tu moderní multikina s nejnovějšími filmy z celého světa.

Pokud hledáte noční život, Haag má také co nabídnout. V centru města najdete mnoho barů, klubů a diskoték, které jsou otevřené do pozdních nočních hodin. Oblast Buitenhof je známá svými stylovými barovými a klubovými scénami.

Haag je skutečně městem, které nabízí nespočet možností pro nákupy a zábavu. Ať už jste fanouškem módy, umění nebo prostě jen chcete zažít noční život, Haag vás rozhodně nezklame.

Tipy na ubytování v Haagu

Haag nabízí širokou škálu ubytování pro každého návštěvníka. Pokud preferujete luxusní hotely, doporučujeme vám zůstat v centru města, kde se nachází řada pětihvězdičkových hotelů s veškerými moderními vybaveními a výhledem na památky. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici levnější možnosti jako hostely a penziony, které se nacházejí převážně ve čtvrti Scheveningen. Další možností je pronajmout si apartmán nebo byt, což je ideální volba pro rodiny nebo skupiny přátel. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, Haag má nabídku ubytování pro každého.

Doprava a dopravní spojení v Haagu

Doprava v Haagu je velmi dobře organizovaná a efektivní. Město je dobře propojeno s ostatními částmi Nizozemska i s mezinárodními destinacemi. Nejčastěji používaným dopravním prostředkem je veřejná doprava, která zahrnuje tramvaje, autobusy a vlaky. Tramvajová síť je rozsáhlá a pokrývá celé město, což umožňuje snadnou a pohodlnou dopravu mezi různými částmi Haagu. Autobusové linky jsou také hojně využívány a spojují město s okolními oblastmi. Pro delší vzdálenosti lze využít železniční spojení, které je rychlé a spolehlivé. Haag má také dobrou infrastrukturu pro cyklisty, což je populární způsob dopravy mezi místními obyvateli. Pro ty, kteří preferují osobní automobil, je k dispozici dostatek parkovacích možností po celém městě. Celkově vzato, doprava v Haagu je pohodlná, spolehlivá a snadno dostupná pro turisty i místní obyvatele.

Praktické informace a užitečné kontakty pro cestování do Haagu

Pokud plánujete cestovat do Haagu, je důležité mít několik praktických informací a užitečných kontaktů. Pro vstup do Nizozemska je třeba mít platný cestovní pas. Měna používaná v Haagu je euro, a proto je vhodné mít s sebou dostatek hotovosti nebo platební kartu. V případě nouze můžete kontaktovat české velvyslanectví v Haagu na telefonním čísle +31 70 360 4444. Pro zdravotní péči jsou k dispozici ve městě nemocnice a lékařská centra, jako například Haaglanden Medisch Centrum (telefon: +31 70 210 0000). Pokud budete potřebovat taxi, doporučujeme společnosti Taxi Centrale Den Haag (+31 70 390 7722) nebo HTMC Taxi (+31 70 390 7722). Pamatujte také na to, že v Haagu se používá levý jízdní pruh a dodržujte dopravní předpisy. S těmito informacemi byste měli být dobře připraveni na svou cestu do Haagu.

Haag je fascinující město, které nabízí bohatou historii, kulturní dědictví a překrásné památky. Při návštěvě Haagu nezapomeňte navštívit Královský palác, Mauritshuis nebo Binnenhof. Umělecké scény a muzea vás nadchnou svou rozmanitostí. Pro relaxaci si vyberte některý z překrásných parků v okolí města. Nezapomeňte ochutnat místní speciality a vyzkoušet tradiční gastronomii. Haag také nabízí skvělé možnosti nákupů a zábavy. Ubytování lze najít ve velkém výběru hotelů či apartmánů. Doprava po městě je pohodlná a dopravní spojení dobře funguje. Před cestou se informujte o praktických informacích a užitečných kontaktech pro cestování do Haagu. Doporučujeme si naplánovat dostatečný čas na prozkoumání tohoto úžasného města plného krás a tajemství!

Publikováno: 11. 12. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: haag | město v nizozemsku