Cornwall: Tajemný kraj plný překrásných pláží a kouzelných krajinek na jihu Anglie

Cornwall

Úvod do Cornwalu

Úvod do Cornwalu

Cornwall je region nacházející se v jihozápadní Anglii. Jeho rozloha činí přibližně 3 500 kilometrů čtverečních a počet obyvatel se odhaduje na více než půl milionu. Tento kraj nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou například malebná pobřežní města, historické památky a nádhernou přírodu.

Cornwall je známý pro své pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou, které jsou oblíbenou destinací pro surfaře z celého světa. Mezi další turistické atrakce patří zříceniny středověkých hradů a zemanských sídel, jako je např. St. Michael's Mount nebo Tintagel Castle.

Pro milovníky přírody nabízí Cornwall krásné pohoří Bodmin Moor, které je bohaté na vzácnou flóru a faunu. Dále pak mohou turisté navštívít biosférickou rezervaci Goss Moor nebo některý z mnoha parků a zahrad rozesetých po celém kraji.

Cornwall je také známý pro svůj unikátní jazyk - kornštinu, který se stává opět populárním. Místní lidé jsou hrdí na svůj kulturní a jazykový dědictví.

Celkově lze říci, že návštěva Cornwallu je velmi zajímavým zážitkem, který nabídne mnoho možností, jak strávit příjemnou dovolenou plnou krásné přírody, historie a kulturních zážitků.

Historie Cornwalu

Historie Cornwalu sahá až do pravěku, kdy byl obýván keltským kmenem Dumnoniů. Během středověku se stal Cornwall součástí království Wessex a později Anglie. Zásadní vliv na historii regionu měla těžba cínu a dalších nerostných surovin, které zde probíhala po staletí. V 20. století pak Cornwall zažil rozvoj turistického ruchu a stále je oblíbenou destinací pro návštěvníky z celého světa.

Klima a příroda Cornwalu

Cornwall je region v jihozápadní Anglii, který je známý svou krásnou přírodou a bohatou historií. V této oblasti se setkáte s dramatickými pobřežními útesy, křišťálově čistými plážemi a malebnými vesničkami uprostřed zelených kopců. Přestože Cornwal leží na jihu Velké Británie, má díky Golfskému proudu mírné podnebí, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky přírody po celý rok.

Nejlepší místa k návštěvě v Cornwalu

Cornwall je region v jihozápadní Anglii, který nabízí mnoho krásných míst k návštěvě. Pokud máte v plánu cestu do Cornwalu, nevynechejte tyto nejlepší turistické atrakce.

1. Tintagel Castle - tajemné místo, které se podle pověstí spojuje s králem Artušem a jeho rytíři Kulatého stolu.

2. St Ives - malebné městečko na pobřeží s krásnými plážemi a galeriemi umění.

3. Eden Project - fascinující zahrada s botanickou expozicí, kde se nachází i obrovské skleníky ve tvaru bublin.

4. The Minack Theatre - amfiteátr postavený na útesech nad mořem, na kterém se konají představení divadelních her a koncertů.

5. Land's End - mytické místo na západním konci Britských ostrovů s úchvatným výhledem na moře a přilehlé skalnaté pobřeží.

6. St Michael's Mount - malebný hrad postavený na ostrůvku v zálivu Mount's Bay, který lze navštívit za odlivu.

7. Falmouth - přístavní město s muzei námořní historie a bohatou kulturní scénou.

Tyto a mnohé další turistické atrakce čekají na vás v Cornwalu. Nechte se okouzlit krásami tohoto regionu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

1. Město St. Ives

1. Město St. Ives - idylický útočiště plné umění a krásné pláže

St. Ives je malé městečko na pobřeží Cornwalu, které zaujme nejen svým okouzlujícím prostředím, ale také jako sídlo pro mnoho umělců a galerií. Procházka po úzkých uličkách, obdivování modrého moře a slunce zalévajícího bílé kamenné domy jsou jen některé ze způsobů, jak se zde uvolnit a nabrat energii.

Návštěvníci mohou také navštívit Tate Gallery, která se nachází na vrcholu kopců nad městem a nabízí ohromující pohled na krajinu. Kromě toho St. Ives spojuje krásné pláže s čistým písčitým pobřežím, což dělá z tohoto místa ideální destinaci pro dovolenou strávenou na slunci.

Odkudkoliv přijedete, St. Ives vám připomene zajímavou kombinaci uměleckých kořenů a bohaté historie jednoho z nejkrásnějších regionů v jihozápadní Anglii - Cornwalu!

2. Město Penzance

Město Penzance je významným centrem regionu Cornwall, který se nachází na jihozápadě Anglie. Své návštěvníky přivítá krásnou přístavní oblastí, bohatou historií a množstvím kulturních aktivit. Penzance je také známé pro své malebné uličky plné tradičních domků a vynikající možnosti pro surferské nadšence. Pro poznání krás Cornwalu není návštěva města Penzance jenom doporučení, ale naprostá nutnost!

3. Pláž Porthcurno

Pokud hledáte nádherné pláže a krásné výhledy, Cornwall je místo pro vás! Jednou z nejkrásnějších pláží v oblasti je Porthcurno. Tato pláž se nachází na jihozápadě Cornwalu a nabízí návštěvníkům teplý písek, tyrkysovou vodu a úchvatné scenérie. Pokud máte rádi procházky, můžete se projít po okolních kopcích a obdivovat překrásný výhled na moře. Nezapomeňte si vzít piknikový koš s sebou - na této pláži rozhodně najdete ideální místo pro romantickou večeři u moře.

4. Mys Lizard

"4. Mys Lizard - Klenot Cornwallského pobřeží: Zajímavosti, historie a krásy této malebné oblasti."

5. Zámek Tintagel

5. Zámek Tintagel - Symbol královské historie Cornwallu

Zámek Tintagel, který se nachází v regionu Cornwall v jihozápadní Anglii, je jedním z nejvýznamnějších symbolů královské historie tohoto regionu. Legenda praví, že právě na tomto místě porodila královna Igraine syna Artuše.

Tintagel byl původně stavbou z 5. století a sloužil jako pevnost během období vlády Saxonů v Británii. Poté byl přestavěn na hrad a později na sídlo králů Cornwallu. Dnes zde najdete ruiny hradu ležící na útesu nad mořem, které jsou velmi oblíbeným turistickým cílem.

Kromě své historické hodnoty nabízí zámek Tintagel i nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. Navštivte tento fascinující kus historie Cornwallu a odhalte tajemství kinga Artuše!

Tradice a kultura Cornwalu

Cornwall je region v jihozápadní Anglii, který má bohatou historii a kulturu. Jedním z nejvýraznějších prvků této kultury jsou tradiční tance a hudba, které se staly známými po celém světě. V Cornwallu najdete také mnoho historických památek, jako jsou středověké hrady a kostely, které připomínají dobu minulou.

Vzhledem k tomu, že Cornwall leží na pobřeží Atlantského oceánu, má také bohatou tradici rybolovu. Místní obyvatelé si stále udržují tradice této profese a připravují lahodné rybí pokrmy pro své návštěvníky.

Kromě toho Cornwall nabízí nádhernou přírodu s dramatickými útesy, plážemi a malebnými vesničkami. Tento region má tedy hodně co nabídnout jak pro milovníky historie a kultury, tak i pro přírodní nadšence.

Stravování v Cornwalu

Cornwall je region v jihozápadní Anglii, který proslul nejen svými krásnými plážemi a zátokami, ale také svou unikátní kuchyní. Pokud se chystáte navštívit Cornwall, určitě nezapomeňte ochutnat místní speciality jako Cornish pasty, ústřice a kraby z Cornwallského pobřeží či tradicionální jablečné koláče. Objevování místních restaurací a hospůdek s tradičním jídlem je neodmyslitelnou součástí každé návštěvy tohoto malebného regionu. Připravte si chuťové pohárky a užijte si stravování v Cornwalu!

Doprava v Cornwalu

Doprava v Cornwalu

Přestože je Cornishský region poměrně odlehlý, dopravní spojení zajišťují vlaky, autobusy a trajekty. Při plánování cesty je dobré si dopředu ověřit jízdní řády a případné omezení provozu na silnicích, zejména během letní sezóny. Důležité informace o dopravě v Cornwalu jsou také k dispozici u místních turistických center a na oficiálních webových stránkách dopravců.

Ubytování v Cornwalu

Ubytování v Cornwalu - objevte krásy této anglické perly

Jihozápadní region Cornwall je známý svou nádhernou pobřežní krajinou a historickými památkami. Pokud chcete prozkoumat tuto oblast s plným pohodlím, musíte se ubytovat v jednom z mnoha útulných hotelů a pensionů. Ty se nacházejí na malebných místech přímo při moři nebo v blízkosti zajímavých turistických destinací.

V nabídce najdete moderní hotely s výhledem na oceán, tradiční budovy s atmosférou minulosti nebo stylové apartmány s kuchyňským koutem. Všechny tyto ubytovací možnosti poskytují svým hostům maximální komfort a služby na profesionální úrovni.

Cornwall je ideálním místem pro romantickou dovolenou, rodinný výlet nebo sportovní aktivitu. Ať už hledáte co hledáte, určitě si vyberete to pravé místo pro svůj pobyt. Tak neváhejte a navštivte jedno z nejkrásnějších míst Britských ostrovů!

Závěr a doporučení pro návštěvu Cornwalu

Závěr a doporučení pro návštěvu Cornwalu

Cornwall je region plný krásných krajinných scenérií, malebných vesniček, historických památek a překrásných pláží. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto úchvatného místa, můžeme vám nabídnout několik doporučení:

1. Navštivte zdejší skalní útvary - nejznámější jsou Katedrála v kameni (The Cathedral Rock) a The Logan Rock.

2. Projděte se po pobřežní cestě South West Coast Path a užijte si dechberoucí výhledy na moře.

3. Přijďte ochutnat tradiční jídla jako Cornish pasty (placky plněné masem a zeleninou), Clotted Cream (sahne) či Cornish Ale (místní pivo).

4. Navštivte místní muzea - doporučujeme třeba muzeum Tate St Ives nebo Muzeum Royal Cornwall.

5. Užijte si přírodní krásy Cornwallu na pláži Praa Sands nebo Carbis Bay Beach.

6. Vydejte se do malé rybářské vesnice Padstow a ochutnejte nejlepší ryby v okolí.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z těchto tipů, je jisté, že Cornwall vás okouzlí svým kouzlem a krásou. Určitě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Luciána Nováková

Tagy: cornwall | region v jihozápadní anglii