Cestování po Anglii: Objevte krásy této evropské země s našimi tipy

Anglie

Anglie, země s bohatou historií a malebnými krajinnými scenériemi, je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě. Nachází se na ostrově Velké Británie a je známá svými historickými památkami, úchvatnou přírodou, ikonickými městy a tradiční anglickou kulturou. Při cestování po Anglii můžete objevovat starobylé hrady, krásné pláže, malebné vesnice a moderní metropole. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a prozkoumejte krásy této evropské země s našimi tipy!

Historie a kultura Anglie

Anglie je zemí s bohatou historií a rozmanitou kulturou. Je domovem mnoha významných historických událostí, které ovlivnily nejen Evropu, ale i celý svět. Anglie je známá svými starobylými hrady, jako je například hrad Windsor, který sloužil jako sídlo britských králů již po staletí. Další významnou památkou je Tower of London, která má více než tisíciletou historii a sloužila jako královský palác, vězení a pokladnice. Kultura Anglie je také bohatá a různorodá. Angličané jsou známí svým láskem k divadlu a literatuře. Londýnské West End je jedním z nejprestižnějších divadelních okrsků na světě a nabízí širokou škálu představení od klasických her po muzikály. Anglie je také domovem mnoha slavných spisovatelů, jako je William Shakespeare, Jane Austen či Charles Dickens.

Přírodní krásy Anglie

Přírodní krásy Anglie jsou neuvěřitelně působivé a rozmanité. Zahrnují malebné krajiny, národní parky a úchvatné pobřežní oblasti. Jedním z nejznámějších přírodních úkazů v Anglii je Stonehenge, starobylý kamenný kruh, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalšími zajímavými lokalitami jsou například Jezerní okres v Lake Districtu, který nabízí nádherné jezera a horské vrcholy, a Královská botanická zahrada Kew Gardens v Londýně s bohatstvím rostlinného světa. Přestože Anglie nenabídne vysoké hory jako Skotsko či Wales, má svou jedinečnou krásu ve formě malebných vesniček, zelených luk a historických zahrad.

Hlavní turistické atrakce v Anglii

Hlavní turistické atrakce v Anglii jsou neuvěřitelně pestré a nabízejí nespočet možností pro zábavu a poznávání. Mezi nejznámější patří samozřejmě Londýn s ikonickými památkami jako Big Ben, Tower Bridge a Buckinghamský palác. Dalšími oblíbenými místy jsou Stonehenge, tajemný kamenný kruh starý přes 5000 let, a krásné historické město Bath se slavnými římskými lázněmi. Milovníci literatury si pak jistě nenechají ujít Stratford-upon-Avon, rodiště slavného Williama Shakespeara. Pro příznivce přírody je ideálním cílem Národní park Lake District s nádhernou krajinou plnou jezer a hor. A pokud máte rádi historii, navštivte hrad Windsor, který je největším obydleným hradem na světě. V Anglii je opravdu co objevovat!

Tradiční anglická kuchyně

Tradiční anglická kuchyně je jedinečná a nabízí mnoho lahodných pokrmů. Mezi nejznámější patří anglické snídaně, které obsahují slaninu, vejce, fazole v rajské omáčce a toast. Dalším tradičním jídlem je Sunday roast - pečené maso s bramborami, zeleninou a yorkshirskými pudingy. Fish and chips jsou také oblíbeným jídlem, stejně jako plněné pečené brambory známé jako jacket potatoes. Slavným dezertem je pak anglický pudink s vanilkovou omáčkou. Při návštěvě Anglie rozhodně nezapomeňte ochutnat tyto lahůdky!

Doporučené aktivity a zážitky v Anglii

Pokud plánujete cestovat po Anglii, určitě byste neměli vynechat některé z těchto doporučených aktivit a zážitků. Pro milovníky historie je návštěva Toweru v Londýně nezapomenutelným zážitkem. Pro romantiky pak není nic krásnějšího než procházka po malebném anglickém venkově, například v Cotswolds. Milovníci přírody si rozhodně nenechají ujít návštěvu Národního parku Lake District se svými úchvatnými jezery a horami. A pokud máte rádi umění, navštivte slavnou Tate Modern galerii v Londýně. To jsou jen některé z mnoha aktivit, které můžete zažít při cestování po Anglii.

Praktické informace pro cestování po Anglii

Pokud plánujete cestovat po Anglii, je důležité mít některé praktické informace na paměti. Nejlepší způsob, jak se pohybovat po zemi, je využít veřejnou dopravu. V Londýně je rozvinutá síť metra a autobusů, která vás doveze kamkoliv. Mimo hlavní město jsou k dispozici vlaky a autobusy, které spojují různá města a turistické atrakce. Pamatujte si, že v Anglii je levý provoz na silnicích.

Před cestou do Anglie je také vhodné zkontrolovat platnost vašeho pasu a případně si zařídit vízum. Pro občany Evropské unie není potřeba víza pro krátkodobý pobyt. Doporučuje se také uzavřít cestovní pojištění pro případ nečekaných událostí.

V Anglii se používá britská libra jako měna, takže si předem vyměňte peníze nebo použijte platební kartu s možností platby v cizí měně. Bankomaty jsou běžně dostupné ve všech větších městech.

Co se týče jazyka, angličtina je oficiálním jazykem v Anglii. V turistických oblastech budete mít malé problémy s dorozumíváním, ale je vždy dobré se naučit základní fráze a slova.

V Anglii platí standardní evropské elektrické zásuvky s napětím 230 V. Pokud přijedete ze země s jiným typem zásuvek, bude nutné použít adaptér.

Nezapomeňte také na počasí - anglické klima je proměnlivé a může být chladné i deštivé. Doporučujeme si vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

S těmito praktickými informacemi budete připraveni na cestování po Anglii a budete moci plně vychutnat krásy této evropské země.

Tipy na ubytování v Anglii

V Anglii je široká nabídka ubytování pro každého cestovatele. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony, levnými hostely nebo pronájmem soukromých apartmánů. V Londýně se nachází mnoho světoznámých hotelů s vysokou úrovní služeb a komfortu. Pro ty, kteří preferují klidnější prostředí, jsou ideální venkovské bed and breakfast nebo historické zámky a statky. Pokud plánujete delší pobyt, můžete zvážit pronájem dovolenkových domů či chalup v malebných anglických vesnicích. Při výběru ubytování je vhodné rezervovat si ho předem, zejména v turisticky frekventovaných oblastech.

Bezpečnostní opatření a zdravotní péče v Anglii

Při cestování po Anglii je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. Mějte na paměti, že v Anglii se jezdí vlevo, takže buďte opatrní při přecházení silnic. V turisticky frekventovaných oblastech si dejte pozor na kapsáře a vyhýbejte se tmavým a osamoceným místům ve večerních hodinách.

Pokud potřebujete lékařskou péči během svého pobytu v Anglii, nemusíte se obávat. Zdravotnický systém je dobře organizovaný a poskytuje kvalitní péči. Mějte však na paměti, že náklady na lékařské služby mohou být vysoké, pokud nemáte platnou cestovní pojištění.

Před cestou do Anglie doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které pokryje zdravotní náklady i případné neplánované události. Mějte s sebou také kontaktní údaje svého zdravotního pojišťovny a informace o předepsaných léky, které užíváte.

V případě zdravotních potíží neváhejte vyhledat lékařskou pomoc. Místní nemocnice a lékařská zařízení jsou dobře vybavena a personál hovoří anglicky. Pokud jste před cestou do Anglie alergičtí na určité potraviny nebo léky, informujte o tom své spolucestující a mějte s sebou případné nouzové léky.

S dodržováním bezpečnostních opatření a péči o své zdraví si užijete bezstarostný pobyt v této krásné evropské zemi.

Cestování po Anglii je nezapomenutelným zážitkem plným krásné přírody, bohaté historie a fascinující kultury. Země nabízí širokou škálu turistických atrakcí, jako jsou historické památky, malebná města a úchvatné přírodní scenérie.

Anglie je známá také svou tradiční kuchyní, kterou byste rozhodně neměli vynechat. Ochutnejte anglické snídaňové speciality, jako jsou slanina s vejcem a fazole v rajčatové omáčce, nebo si dopřejte tradiční fish and chips.

Během vaší cesty se určitě nezapomeňte podívat na hlavní turistické atrakce, jako je Tower Bridge v Londýně, Stonehenge nebo krásné pláže v Cornwallu. Můžete také navštívit národní parky a prozkoumat jejich divokou přírodu.

Při plánování cesty do Anglie si dejte pozor na praktické informace týkající se vízových povinností a platnosti pasu. Doporučuje se také uzavřít cestovní pojištění a být obezřetný ohledně bezpečnostních opatření.

Pro ubytování v Anglii máte širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po útulné penziony. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v turisticky vyhledávaných oblastech.

Při cestování po Anglii je důležité také dbát na bezpečnostní opatření a zdravotní péči. Mějte se na pozoru před kapesními zloději a dodržujte dopravní pravidla. V případě potřeby můžete využít zdravotnické služby, které jsou ve Velké Británii dobře organizované.

Celkově vzato, cestování po Anglii je skvělým způsobem, jak objevit krásy této evropské země. Ponořte se do její historie, užijte si úchvatnou přírodu a ochutnejte tradiční anglickou kuchyni. S našimi tipy a doporučeními budete mít nezapomenutelný pobyt v této fascinující destinaci.

Publikováno: 29. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: anglie | země v evropě