Capri - Klenot v Tyrhénském moři: Prozkoumejte krásy italského ostrova

Capri

"Vítejte na ostrově Capri - zlatého klenotu Tyrhénského moře. V této kráse je snadné se ztratit a těžko ji zapomenout. Připravte se na nezapomenutelný pobyt plný slunce, moře a italského šarmu."

Geografie a historie Capri

Geografie a historie Capri

Capri je malý italský ostrov nacházející se v Tyrhénském moři, nedaleko Neapole. Jeho rozloha činí pouhých 10,4 km² a žije zde přibližně 14 tisíc obyvatel.

Ostrov je znám pro svou nádhernou přírodu a historické památky. Na jeho území se nachází mnoho skalních útvarů a jeskyní, z nichž nejznámější jsou Modrá jeskyně a Tiberioviny jeskyně. Mezi další zajímavosti patří také tzv. Faraglioni – tři vysoké skalní stěny vyčnívající z moře.

Capri má také dlouhou historii, sahající až do antických dob. V dobách Římské říše zde měli své letní sídlo císařové Tiberius a Augustus. Na ostrově se nachází také mnoho historických stavby, jako např. Villa Jovis – velkolepá rezidence z doby vlády Tiberia.

Dnes je Capri oblíbeným turistickým cílem pro svou krásu i kulturu, lákadlem jsou také slavná módní centra či luxusní hotely. Celkově má Ostrov hodně co nabídnu jak turistům, tak i těm, kteří se zajímají o historii a geografii.

Místa, která stojí za návštěvu na Capri

Místa, která stojí za návštěvu na Capri

Capri je italský ostrov, který fascinuje mnoho turistů svou krásou a romantickou atmosférou. Pokud plánujete navštívit tento ostrov, určitě byste neměli minout následující místa:

1. Modrá Jeskyně – jedinečná jeskyně s křišťálově modrým mořem.

2. Faraglioni – tři obrovské skalní útvary, které se tyčí z moře a jsou oblíbeným místem pro focení.

3. Villa San Michele – muzeum a zahrady s krásnými výhledy na Capri.

4. Anacapri – druhé největší město na ostrově s klidnou atmosférou a malebnými uličkami.

5. Královské trasy – síť historických cest vedoucích po celém ostrově s krásnými výhledy na moře.

Tyto zajímavosti jsou pouze malou ukázkou toho, co Capri nabídne. Tento ostrov je ideálním místem pro romantické procházky a relaxaci u moře.

Pláže a přírodní krásy Capri

Capri je nejen italský ostrov plný kulturních památek a historie, ale také úchvatné místo pro milovníky přírody a krásných pláží. Skryté zátoky s tyrkysovou vodou a bílými písečnými plážemi jsou ideálním místem ke koupání, potápění a šnorchlování. Na Capri se také nachází několik překrásných přírodních rezervací, které vám nabídnou možnost poznat zdejší exotickou flóru a faunu. Navštivte Capri a objevte jedinečnost tohoto italského ostrova!

Kulinářské speciality Capri

Pokud se chcete ponořit do opravdové italské kuchyně, Capri je tou správnou volbou! Tento krásný ostrov je plný kulinářských specialit, které vám rozhodně nebudou chybět. Od sladkých dezertů jako je tiramisu a cannoli, po slaná jídla z čerstvých mořských plodů - Capri má mnoho pochoutek pro každého foodie nadšence. Nezapomeňte ochutnat jejich známou limoncello likér a nechte se unést jedinečnou chuťovou paletou této italské perly.

Ubytování a doprava na Capri

Ubytování a doprava na Capri

Pokud plánujete navštívit nádherný italský ostrov Capri, určitě byste měli přemýšlet o ubytování a dopravě. Capri je velmi oblíbenou turistickou destinací, a tak je zde možnost ubytování v různých cenových kategoriích - jako jsou luxusní hotely, boutique hotely, apartmány či hostely. Vyberte si tedy podle svého rozpočtu a požadavků.

Co se týče dopravy na ostrově, nejlépe je využít lodní linku z Neapole nebo Sorrenta. Ubytování v blízkosti přístavu zajistí snadnou dostupnost lodních spojení. Na Capri samotné můžete použít taxislužby, autobusy, lanovky nebo dokonce osedlané osly pro pohodlné a romantické prohlídky ostrova.

Závěr a doporučení pro návštěvu Capri

Závěr a doporučení pro návštěvu Capri

Pokud hledáte dokonalé místo pro dovolenou, které kombinuje krásnou přírodu, historické památky a exkluzivní atmosféru, nemůžete minout italský ostrov Capri. Tento okouzlující ostrov v Tyrhénském moři nabízí nejen neuvěřitelné pohledy na azurové moře a úchvatné skály, ale také mnoho kulturních zajímavostí.

Jedním z hlavních turistických lákadel je Náměstí Umberta I., kde se nachází řada obchodů s módním oblečením a šperky, stejně jako tradiční trhy s místními suvenýry. Mezi další nejvýznamnější atrakce patří rozlehlé zahrady Villa San Michele s úžasným výhledem na moře, nebo slavná modrá jeskyně (Grotta Azzurra), kam se dostanete pouze na lodi.

Pro plánování vaší návštěvy Capri by bylo dobré si sjednat ubytování dopředu, jelikož tato destinace bývá velmi oblíbená mezi turisty ze všech koutů světa. Doporučujeme také si určit cestu dopravy předem, ať už se jedná o trajekt z přístavu v Neapoli nebo o rychlou loď ze Salerna.

Výlet na Capri je opravdu nezapomenutelným zážitkem, který by si neměl nechat ujít ani ten nejnáročnější cestovatel. Po návratu domů budete mít jistě spoustu vzpomínek na tento kouzelný ostrov s bohatou historií a romantickou atmosférou.

Zdroje

Zdroje o ostrově Capri - vše, co potřebujete vědět o tomto italském rajském ostrově

Publikováno: 20. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Dědková

Tagy: capri | italský ostrov