Bodamské jezero: Klenot rakouského cestování, který musíte zažít!

Bodamské Jezero

Úvod k Bodamskému jezeru:

Bodamské jezero, také nazývané Jezero Konstanz, se rozkládá na rakousko-německo-švýcarských hranicích. Jedná se o třetí největší jezero v Evropě a oblíbenou turistickou destinaci pro milovníky vody, plavání, cyklistiky a turistiky. Své návštěvníky láká krásnými plážemi, malebnými městečky a historickými památkami. Pokud hledáte relaxaci na břehu jezera i aktivní dovolenou v překrásné přírodě střední Evropy, Bodamské jezero je tou správnou volbou!

Poloha a popis Bodamského jezera

Poloha a popis Bodamského jezera

Bodamské jezero, též nazývané Langenargen nebo Obersee, se nachází na hranicích Rakouska, Německa a Švýcarska. S rozlohou 536 km² patří mezi největší evropská jezera a svou krásou láká turisty z celého světa.

Bodamské jezero se táhne podél řeky Rýn a jeho břehy lemují malebná města jako Konstanz, Friedrichshafen či Bregenz. Okolní krajina je plná vinic, ovocných sadů a kopcovitého terénu. V létě si zde můžete užít slunečních paprsků na písčitých plážích či vyrazit na vodní sporty jako surfování či windsurfing.

Jezero má průměrnou hloubku 90 metrů a maximální hloubku 250 metrů. Voda je velmi kvalitní díky nepřítomnosti průmyslu v okolí a vhodná i pro rekreaci. Na severovýchodním břehu najdete přístaviště Lindau, které slouží jako výchozí místo pro plavby lodí po jezeře.

Pokud tedy hledáte klidné místo ke koupání nebo romantický pobyt ve středoevropské krajinné oblasti, Bodamské jezero je pro vás tou správnou volbou.

Historie Bodamského jezera

Historie Bodamského jezera se datuje až do pravěku, kdy bylo místo využíváno jako loviště. V období římské nadvlády sloužilo jezero jako strategická poloha pro obranu okolních území. V středověku patřilo jezero ke klášterním statkům a bylo využíváno pro rybolov a přepravu zboží. Během reformace se mnoho klášterů dostalo do soukromých rukou a také Bodamské jezero se stalo majetkem soukromých osob.

V 19.století si oblast oblíbili turisté hledající krásnou přírodu a klidné prostředí pro odpočinek. Rozvoj turistiky vedl k postupnému vzniku letovisek na březích Bodamského jezera. Dnes se jedná o vyhledávanou destinaci pro milovníky vodních sportů, cyklistiky či turistiky.

Bodamské jezero dnes leží na hranici třech států - Rakouska, Německa a Švýcarska - a jeho plocha činí více než 500 km². Je to jedno z největších alpských jezer, které nabízí svým návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale i pestrou historii.

Kulturní a turistické atrakce v okolí jezera

Kulturní a turistické atrakce v okolí Bodamského jezera

Bodamské jezero se nachází v Rakousku a nabízí návštěvníkům mnoho kulturních a turistických atrakcí v okolí. Okouzlující přehrada, malebná městečka, historické památky a neobvyklá umělecká díla jsou jen několika z mnoha možností, jak si užít pobyt na tomto krásném místě.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří třeba zámek Schloss Arenberg s impozantním parkem, klášterní kostel Birnau s bohatou barokní výzdobou či muzeum Zeppelin, kde se návštěvníci dozvídají o historii letadel této slavné značky. Milovníci přírody si zase užijí procházky po stezkách pohoří Pfänder nebo návštěvu ostrova Mainau s ohromujícím botanickým parkem.

Pro ty, kteří hledají netradiční zážitky, existuje např. skleněný most Skywalk na horu Dornbirner odkud je úchvatný výhled na krajinu. Navštivte také muzeum Rolls-Royce v Dornbirnu ,projděte se kolem karterů řek Bregenze, Rohrach a Leiblach a nebo si vyzkoušejte paragliding na vrcholu hory Pfänder.

Když se budete chtít odpočinout, dopřejte si romantickou plavbu lodí po jezeře s výhledem na alpské vrcholky. Bodamské jezero nabízí nádherný mix kultury, přírody a historie - ideální pro tuto destinaci jak pro jednodenní výlety, tak i pro delší dovolené.

Rekreační aktivity na Bodamském jezeře

Bodamské jezero v Rakousku nabízí mnoho možností pro rekreační aktivity. Tento krásný přírodní klenot láká návštěvníky z celého světa, a to nejen díky svému malebnému okolí, ale také kvůli širokému spektru aktivit, které lze na jezeře podniknout.

Pro milovníky vody jsou k dispozici různé druhy lodí - od kajaků až po velké plachetnice. Kromě toho můžete navštívit některou z mnoha pláží a užít si slunce a koupání v čistých vodách jezera. Pro ty, kteří se chtějí unavit, jsou tu různé sporty jako např. tenis, golf nebo cyklistika. Milovníci přírody budou jistě nadšeni turistickými stezkami vedoucími kolem jezera a podél pobřežních oblasti s úchvatnými scenériemi.

Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou nebo víkendový výlet s přáteli. Bodamské jezero nabídne každému spoustu zábavy a relaxace v jednom z nejkrásnějších přírodním prostředím rakouska.

Doporučené ubytování a restaurace v oblasti

Doporučené ubytování a restaurace v oblasti Bodamského jezera

Pokud plánujete cestu do Rakouska a nevíte, kde se ubytovat a kam zamířit na večeři, může vám následující seznam doporučení pomoci.

Ubytování:

1. Hotel Seepark: tříhvězdičkový hotel s moderním designem, bazénem a výhledem na jezero.

2. Pension am See: rodinný penzion s přátelskou atmosférou, nacházející se přímo u pláže.

3. Hotel Gasthof Stift: historický hotel z 18. století, který se nachází jen pár kroků od tradiční rakouské restaurace.

Restaurace:

1. Gasthaus Goldener Hirsch: tradiční rakouská restaurace s bohatou nabídkou místních specialit, jako jsou Wiener Schnitzel a Sacher Torte.

2. Restaurant Strandhaus: moderní restaurace s terasou přímo u jezera, která nabízí široký výběr ryb a mořských plodů.

3. Il Gusto: italská restaurace s autentickou atmosférou a skvělou pizzou.

Doufáme, že naše tipy vám usnadní rozhodování a budete si užít krásy Bodamského jezera plnými doušky!

Jak se dostat k Bodamskému jezeru

Pokud byste rádi navštívili krásné Bodamské jezero v Rakousku, existuje několik možností, jak se tam dostat. Můžete použít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky, které vás odvezou až k jezeru. Pokud preferujete soukromou dopravu, můžete si pronajmout auto nebo taxi službu. Pokud jste odvážní a máte rádi cyklistiku, můžete jet na kole z blízkých měst a vesnic po cyklostezkách a užít si krásné pohledy na přírodu Rakouska. Bez ohledu na to, jaký způsob dopravy si zvolíte, uvidíte ohromující Bodamské jezero a prožijete nezapomenutelný zážitek.

Závěr a praktické informace pro návštěvníky.

Závěr a praktické informace pro návštěvníky

Pokud se rozhodnete navštívit krásné Bodamské jezero ležící v Rakousku, přinášíme vám několik praktických informací, které by vám mohly být užitečné.

V oblasti Bodamského jezera najdete mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučujeme si zarezervovat ubytování dopředu, zejména během turistické sezóny.

Jezero nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu – můžete se projít po cyklostezkách, projet se lodí po jezeře nebo si užít sluneční paprsky na pláži. Pokud vás zajímají památky, určitě navštivte přilehlá historická města jako Lindau nebo Bregenz.

Místní kuchyně stojí za ochutnání – ochutnejte rakouské speciality jako Wiener Schnitzel nebo Kaiserschmarrn. V oblasti najdete také mnoho vinic, kde si můžete vychutnat sklenku vína při krásném výhledu na okolní krajinu.

Nezapomeňte si vzít s sebou pohodlnou obuv a oblečení vhodné pro počasí – počasí v oblasti bývá poměrně proměnlivé.

Doufáme, že budete mít při návštěvě Bodamského jezera skvělý zážitek a užijete si krásy této rakouské destinace.

Publikováno: 12. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: bodamské jezero | jezero v rakousku