Azory - Nejkrásnější portugalské ostrovy pro cestování mikrobusem

Azory

Azory jsou skupina portugalských ostrovů ležících uprostřed Atlantského oceánu. Tvoří je devět hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků, které nabízejí neuvěřitelnou přírodní krásu a bohatou historii. Azory jsou známé svými úchvatnými sopečnými krajinami, zelenými pastvinami, modrými jezery a malebnými pobřežními oblastmi. Jsou ideálním cílem pro milovníky přírody, dobrodruhů i relaxace na pláži. Navštívte tyto jedinečné ostrovy a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci Atlantiku!

Geografie a přírodní krása Azor

Azory jsou skupinou devíti ostrovů nacházejících se uprostřed Atlantského oceánu. Jsou to vulkanické ostrovy, které nabízejí úchvatné scenérie a překrásnou přírodu. Každý z ostrovů má své specifické charakteristiky, jako jsou sopky, jezera, vodopády a termální prameny. Největším a nejznámějším ostrovem je São Miguel, který je známý svými krásnými jezery a zelenými pastvinami. Ostrov Pico je domovem nejvyšší hory Portugalska a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Azory jsou také známé svými jeskyněmi a podmořským životem, což láká potápěče z celého světa. Celkově lze říci, že Azory jsou rájem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Klima a nejlepší doba k návštěvě

Azory mají mírné oceánské klima s mírnými teplotami po celý rok. Nejlepší doba k návštěvě je od května do září, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících se také konají různé festivaly a akce na ostrovech. V zimních měsících je chladněji a deštivěji, ale stále je možné si užít krásy přírody a klidu ostrovů. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a vybavit se vhodným oblečením pro změnlivé podmínky. Celoročně je však důležité být připraven na rychlé změny počasí, které jsou charakteristické pro Azory.

Hlavní města a zajímavá místa na Azorách

Azory mají několik zajímavých měst a míst, které stojí za návštěvu. Největším a hlavním městem je Ponta Delgada na ostrově São Miguel. Toto malebné město nabízí krásnou historickou architekturu, úzké uličky plné kaváren a restaurací s tradičními azorskými specialitami. Další zajímavá místa na São Miguelu zahrnují termální prameny v Furnas, jezero Lagoa das Sete Cidades a krásný výhled z vrcholu Pico do Ferro.

Na ostrově Terceira se nachází město Angra do Heroismo, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické město je plné malebných uliček, kostelů a pevností. Na ostrově Faial stojí za zmínku Horta, která je oblíbeným přístavem pro jachtaře z celého světa. Můžete si zde prohlédnout pestrobarevné malby na molu od navštívivších jachtařů.

Dalšími zajímavými místy jsou ostrov Pico s nejvyšší horou Portugalska - Pico Alto, Flores s nádhernými vodopády a Corvo, nejmenší obydlený ostrov Azor. Každý ostrov má své specifické atrakce a stojí za to je prozkoumat při cestování mikrobusem po Azorách.

Aktivity a outdoorové možnosti na ostrovech

Aktivity a outdoorové možnosti na ostrovech Azor jsou nekonečné. Můžete se vydat na pěší túru po nádherných přírodních stezkách, které vás zavedou k úchvatným vodopádům, sopečným kráterům a malebným jezerům. Milovníci vodních sportů si zde také přijdou na své - mohou se věnovat potápění, surfování nebo rybaření. Na ostrovech najdete také mnoho možností pro horolezectví a cykloturistiku. Nezapomeňte navštívit i termální prameny a lázně, ve kterých si můžete užít relaxaci a léčebné procedury. Bez ohledu na vaše zájmy, na Azorách určitě najdete aktivitu, která vás nadchne.

Tradiční kuchyně a gastronomie Azor

Tradiční kuchyně Azor je bohatá na čerstvé mořské plody a ryby, které jsou nedílnou součástí místního jídelníčku. Oblíbeným pokrmem je "Caldeirada", což je druh rybí polévky s různými druhy ryb, bramborami a zeleninou. Další specialitou je "Cozido das Furnas", které se vaří v přírodních termálních pramenech. Na Azorách se také pěstuje ananas, který má zde svůj unikátní sladký chuťový profil. Doporučujeme ochutnat také místní sýry a vína, která jsou vyrobená z tamních odrůd hroznů.

Doporučení pro ubytování a dopravu na Azorách

Pokud plánujete cestovat po Azorách mikrobusem, doporučuje se rezervovat ubytování předem. Na ostrovech najdete širokou škálu možností od luxusních hotelů a resortů až po levnější penziony a apartmány. Nejlepší volbou pro cestovatele s mikrobusem jsou kempy, které se nacházejí na většině ostrovů a poskytují základní vybavení pro přenocování.

Co se týče dopravy, nejběžnější možností je pronajmutí mikrobusu při příjezdu na ostrovy. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky populární destinaci, je doprava veřejnými autobusy také dobře zajištěna. Místní autobusy jezdí pravidelně mezi hlavními městy a turisticky zajímavými místy.

Pro pohodlné cestování po Azorách je vhodné si předem vyhledat mapy a navigační systém, který vám pomůže orientovat se na silnicích. Doporučuje se také sledovat aktuální informace o stavu silnic a provozu, protože některé části ostrovů mohou být uzavřeny kvůli opravám nebo nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Celkově platí, že na Azorech je doprava bezpečná a infrastruktura je dobře vyvinutá. Mikrobus vám umožní flexibilitu a svobodu při objevování ostrovů. Nezapomeňte však dodržovat místní dopravní předpisy a respektovat přírodu a životní prostředí.

Praktické informace a tipy pro cestování na Azory

Pokud se rozhodnete cestovat na Azory mikrobusem, je důležité mít několik praktických informací a tipů na paměti. Nejprve si zajistěte mezinárodní řidičský průkaz, který je potřebný pro řízení vozidla v Portugalsku. Dále si připravte dostatečné množství hotovosti, protože ne všechna místa na ostrovech přijímají platební karty. Vzhledem k tomu, že jsou ostrovy rozsáhlé a mají mnoho malebných vesnic a odlehlých pláží, je vhodné si pronajmout mikrobus s GPS navigací. Pamatujte také na to, že na Azorách platí pravidlo pravostranného provozu. Doporučuje se také uzavřít pojištění cestovního ruchu, které pokryje případné zdravotní problémy nebo havárii vozidla. Mějte s sebou také oblečení vhodné pro proměnlivé počasí a pohodlnou obuv pro procházky po překrásné přírodě ostrovů. S těmito praktickými informacemi budete připraveni vyrazit na nezapomenutelnou cestu po Azorech mikrobusem.

Cesta na Azory je jedinečným dobrodružstvím plným nádherné přírody, fascinující historie a nezapomenutelných zážitků. Ostrovy nabízejí širokou škálu aktivit pro každého cestovatele.

Pro milovníky přírody jsou Azory rájem. Zelené kopce, úchvatné vodopády a krásné jezera vytvářejí malebnou krajinu, kterou stojí za to objevovat pěšky nebo na kole. Největší atrakcí je pak nepochybně sopka Pico, která nabízí úchvatný výhled na okolní ostrovy.

Milovníci vodních sportů se mohou těšit na fantastické podmínky pro potápění, surfování či jachting. Mořský svět Azor je bohatý na různorodou faunu a flóru, což poskytuje jedinečné možnosti pro pozorování života pod hladinou.

Historická města jako Ponta Delgada a Angra do Heroismo lákají k procházce po malebných uličkách a objevování památek. Každé město má svůj unikátní charakter a nabízí bohatou historii i kulturu.

Azorská kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, chutných sýrů a tradičních pokrmů. Nezapomeňte ochutnat jejich slavné rybí polévky nebo čerstvé mléčné výrobky.

Pro ubytování na Azorách je možnost volby mezi luxusními hotely, útulnými penziony nebo kempy pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou. Doprava na ostrovech je zajištěna místními autobusy a pronájmem mikrobusu si můžete vytvořit vlastní itinerář.

Při cestování na Azory nezapomeňte vzít s sebou vhodné oblečení a obuv pro různorodé počasí. Zajistěte si také cestovní pojištění a informujte se o aktuálních podmínkách cestování.

Cesta na Azory je dobrodružstvím, které si budete pamatovat celý život. Ponořte se do krás této portugalské perly a objevte jedinečnost ostrovů plných překvapení.

Publikováno: 30. 12. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Adélka Stanovská

Tagy: azory | portugalské ostrovy