Alcron Hotel: Luxusní útočiště v srdci Prahy

Alcron Hotel, jeden z nejvýznamnějších a nejluxusnějších hotelů v Praze, nabízí hostům jedinečný zážitek. Nachází se v centru města nedaleko od Václavského náměstí a je obklopen památkami a turistickými atrakcemi. Alcron Hotel je synonymem elegance a sofistikovanosti s dokonalým spojením moderního designu s prvky 20. let minulého století, což se projevuje zejména v prostorných pokojích a apartmánech s pohodlnými postelemi a zařízením nejvyšší kvality. Uvnitř hotelu si hosté mohou vychutnat gastronomické požitky ve dvou prestižních restauracích, poznat pravou atmosféru elegantní kavárny či relaxovat v wellness centru se saunou, vířivkou nebo fitness centrem. Alcron Hotel je dokonalou volbou pro ty, kdo hledají luxusní ubytování v historickém srdci Prahy s prvotřídním servisem.

Historie Alcron Hotelu

Historie Alcron Hotelu sahá až do roku 1932, kdy byl tento luxusní hotel otevřen v centru Prahy. Během své dlouhé historie prošel Alcron několika rekonstrukcemi a modernizacemi, přičemž v průběhu let získal status jednoho z nejprestižnějších hotelů v Praze. Během druhé světové války byl Alcron obsazen nacisty, ale po válce se vrátil ke svému původnímu majiteli a obnovil svoji slávu jako jeden z nejvyhlášenějších hotelů v Československu. V roce 2013 hotel prošel rozsáhlou renovací a modernizací a nyní nabízí prvotřídní ubytování, gastronomický zážitek a uvolňující wellness služby. Alcron Hotel je skutečnou perlu mezi hotely v Praze a po desetiletí láká hosty ze celého světa k pobytu v této elegantní budově plné historie.

Umístění Alcron Hotelu v Praze

Alcron Hotel se nachází v srdci historického centra Prahy, přesněji na adrese Štěpánská ulice 40. Tato lokalita je ideální pro turisty i obchodní cestující, jelikož v blízkosti hotelu se nachází množství památek, jako například Staroměstské náměstí nebo Václavské náměstí. Kromě toho je hotel snadno dostupný z letiště a ze všech hlavních dopravních uzlů v Praze. Díky svému umístění je Alcron Hotel tedy ideálním místem pro začátek objevování kouzla Prahy.

Vybavení a služby Alcron Hotelu

Alcron Hotel je pětihvězdičkový hotel nacházející se v centru Prahy, který nabízí luxusní vybavení a prvotřídní služby pro své hosty. V pokojích najdete pohodlná lůžka s kvalitními matracemi, moderní technologické vybavení, jako jsou např. chytré televize či Wi-Fi připojení zdarma, minibar a vysokorychlostní internetové připojení (zdarma). Pro ty nejnáročnější hosty jsou také k dispozici dvoupokojové apartmány s balkonem a exkluzivní VIP apartmán "Alcron", který nabízí neuvěřitelný výhled na Prahu.

V Alcron Hotelu najdete také bohatou škálu služeb, jako jsou wellness centrum s finskou saunou a párou, masáže a kosmetické procedury, fitness centrum s moderním zařazením a soukromé parkoviště (za poplatek). Kavárna Art Deco nabídne širokou paletu lahodného pečiva a dezertů spolu s nejlepšími kavovinami z celého světa. V restauraci Alcron si potom můžete vychutnat prvotřídní jídla od zkušených špičkových šéfkuchařů Michelinova formátu.

Kromě toho Alcron Hotel nabízí i širokou škálu služeb pro firmy, jako jsou moderní konferenční místnosti s potřebným vybavením, eventové prostory a catering na míru. Celkově lze říci, že Alcron Hotel je ideálním místem pro všechny náročné hosty, kteří hledají prvotřídní vybavení a služby v kombinaci s neopakovatelnou atmosférou Art Deco stylu v samotném srdci Prahy.

Luxusní pokoje a apartmány

Hotel Alcron v Praze nabízí luxusní pokoje a apartmány, které jsou zařízeny s ohledem na komfort hostů. Každý pokoj je vybaven prvotřídním nábytkem a moderními technologiemi, jako jsou například klimatizace, satelitní TV, minibar a Wi-Fi připojení. Hosté si mohou užít relaxaci v prostorných koupelnách s vanou nebo sprchou a těšit se na kvalitní kosmetiku. Zvláštním zlatým hřebem je exkluzivní Royal Suite, která nabízí krásný výhled na město a soukromou saunu pro dokonalou relaxaci. Hotel Alcron opravdu dbá o to, aby jeho hosté měli nezapomenutelný pobyt plný luxusu.

Gastronomické zážitky v Alcron Hotelu

Alcron Hotel v Praze nabízí nejen luxusní ubytování, ale také vynikající gastronomické zážitky. Restaurace La Rotonde, která se nachází přímo v hotelu, láká návštěvníky kulinářskými pochoutkami inspirovanými tradiční českou kuchyní s moderním twistem. Pokud preferujete japonskou kuchyni, pak byste měli určitě navštívit Michelinovy restaurace Alcron a Roznovsky's, které patří mezi nejlepší japonské restaurace v Praze. Kromě toho si můžete užít skvělý drink v barech Be Bop Lobby Bar a The Velvet Room. Celkově se Alcron Hotel může pochlubit nejenom exkluzivním prostředím a prvotřídním servisem, ale také širokou nabídkou gastronomických zážitků, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Wellness a relaxace

Alcron Hotel, luxusní pětihvězdičkový hotel v centru Prahy, se může pochlubit nejen svou bohatou historií a elegantním stylem, ale také nabídkou v oblasti wellness a relaxace. Pro hosty hotelu je k dispozici moderní fitness centrum s nejnovějšími stroji na cvičení, sauna a parní lázeň pro dokonalé uvolnění svalů a odstranění stresu. Kromě toho si hosté mohou dopřát masáž od zkušených terapeutů, kteří používají prvotřídní kosmetiku. Alcron Hotel tak nenabízí pouze ubytování na nejvyšší úrovni, ale také možnost regenerace a relaxace během pobytu v samém srdci Prahy.

Aktivity a památky v okolí Alcron Hotelu

Alcron Hotel se nachází v centru Prahy a v jeho okolí najdete mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. V blízkosti hotelu se nachází Obecní dům, který je jednou z nejvýznamnějších památek Art Nouveau v Evropě. Na Náměstí Republiky, které je vzdálené pouhých 5 minut chůze od hotelu, můžete obdivovat mistrovské dílo architekta Josefa Gočára – budovu Bílého domu.

Pro milovníky kultury a historie je ideálním cílem prohlídka Staroměstské radnice s Orlojem, Klementinum s barokní knihovnou nebo Židovského muzea.

V blízkosti Alcron Hotelu se nachází také celá řada gastronomických zážitků. Můžete ochutnat tradiční českou kuchyni v hospodách U Fleků nebo U Pinkasů. Pokud preferujete moderní gastronomii, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu restaurací eska., Field nebo La Degustation Bohême Bourgeoise.

Pokud máte chuť na nakupování, pak doporučujeme navštívit Pařížskou ulici s luxusními butiky a galeriemi umění nebo Palladium – jedno z největších nákupních center v centru Prahy.

V okolí hotelu Alcron se nachází také řada parků a zelených ploch. Můžete si projít krásným parkem Letenské sady, který nabízí nádherné výhledy na Prahu, nebo navštívit Stromovku, což je největší pražský park, který nabízí spoustu možností pro aktivní odpočinek.

Alcron Hotel je tedy ideálním výchozím bodem pro objevování kultury, historie, gastronomie i přírodních krás Prahy.

Závěrem lze konstatovat, že Alcron Hotel v Praze představuje jedno z nejluxusnějších a nejexkluzivnějších ubytování v celé České republice. Své hosty láká na dokonalou kombinaci historického kouzla budovy z 30. let s moderními prvky luxusu a elegance. Kromě toho hotel nabízí špičkovou gastronomii i wellness služby, které dovedou uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Pokud tedy hledáte unikátní a jedinečné zážitky při pobytu v Praze, určitě byste neměli opomenout navštívit právě Alcron Hotel.

Publikováno: 03. 09. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Olda Záruba

Tagy: alcron hotel | hotel alcron v praze